Achiziție - Achiziționarea electrocardiostimulatoare conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice pentru anul 2027

Achiziție CENTRUL PENTRU ACHIZITII PUBLICE CENTRALIZATE IN SANATATE

Informație generală

Achiziționarea electrocardiostimulatoare conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice pentru anul 2027
7,919,241.25 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1782470151000

Achiziționarea electrocardiostimulatoare
conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice pentru anul 2027


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
26/06/2026 13:40
clarificări
06/07/2026 09:30
depunere
28/07/2026 09:30
deschidere oferte
29/07/2026 10:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 26/06/2026 14:00
Trezoreria de Stat

suma planificată 7,919,245.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
Lot nr. 1 Electrocardiostimulator bicameral, DR, cu regim de stimulare DDDR inclusiv cu 2 electrozi endocardiale ( 004493 ) 2,931,072.00 MDL 29.31 MDL 33100000-1 Lot nr. 1 Electrocardiostimulator bicameral, DR, cu regim de stimulare DDDR inclusiv cu 2 electrozi endocardiale ( 004493 ) 204 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 10:00:00
Lot nr. 2 Cardioverter-defibrilator impalntabil bicameral de tip DR, inclusive cu electrod de socare de tip DF4 ( 004494 ) 2,085,552.00 MDL 20.86 MDL 33100000-1 Lot nr. 2 Cardioverter-defibrilator impalntabil bicameral de tip DR, inclusive cu electrod de socare de tip DF4 ( 004494 ) 30 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 10:18:30
Lot nr. 3 Cardioverter-defibrilator impalntabil monocameral de tip VR, inclusive cu electrod de socare de tip DF4 ( 004495 ) 172,509.00 MDL 1.73 MDL 33100000-1 Lot nr. 3 Cardioverter-defibrilator impalntabil monocameral de tip VR, inclusive cu electrod de socare de tip DF4 ( 004495 ) 3 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 10:37:00
Lot nr. 4 Cardiostimulator tricameral (biventricular) CRT – P in complect cu electrozi si kituri pentru intubarea sinusului coronarian ( 004496 ) 471,428.65 MDL 4.71 MDL 33100000-1 Lot nr. 4 Cardiostimulator tricameral (biventricular) CRT – P in complect cu electrozi si kituri pentru intubarea sinusului coronarian ( 004496 ) 11 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 10:55:30
Lot nr. 5 Introducer 6-9F de tip “peel-away” ( 004497 ) 84,672.00 MDL 0.85 MDL 33100000-1 Lot nr. 5 Introducer 6-9F de tip “peel-away” ( 004497 ) 240 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 11:14:00
Lot nr. 6 Set introductor pentru punctie venei centrale scurt ( 004498 ) 76,270.00 MDL 0.76 MDL 33100000-1 Lot nr. 6 Set introductor pentru punctie venei centrale scurt ( 004498 ) 263 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 11:32:30
Lot nr. 7 Kit-set cu electrod endocardial pentru stimularea temporara ( 004500 ) 140,000.00 MDL 1.40 MDL 33100000-1 Lot nr. 7 Kit-set cu electrod endocardial pentru stimularea temporara ( 004500 ) 100 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 11:51:00
Lot nr. 8 Cateter electrod diagnostic ( 004501 ) 22,350.00 MDL 0.22 MDL 33100000-1 Lot nr. 8 Cateter electrod diagnostic ( 004501 ) 10 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 12:09:30
Lot nr. 9 Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian ( 004503 ) 959,040.00 MDL 9.59 MDL 33100000-1 Lot nr. 9 Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian ( 004503 ) 120 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 12:28:00
Lot nr. 10 Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian Cabluri conectare autoclavabile ( 004504 ) 21,000.00 MDL 0.21 MDL 33100000-1 Lot nr. 10 Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian Cabluri conectare autoclavabile ( 004504 ) 7 Bucata 01.01.2027 - 31.12.2027
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-29 12:46:30

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docxbiddingDocumentsAchiziție-26/06/2026 13:40Descarca
duae_ro_0 (1).docbiddingDocumentsAchiziție-26/06/2026 13:40Descarca
formularele-f4.1-si-f4.2-lp.xlsxbiddingDocumentsAchiziție-26/06/2026 13:40Descarca
lista de distribuție.xlsxbiddingDocumentsAchiziție-26/06/2026 13:40Descarca
model contract.docxbiddingDocumentsAchiziție-26/06/2026 13:40Descarca
anunt de participare_26.06.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-26/06/2026 13:40Descarca

Persoană de contact

Clarificări

denumirea
pentru Lot nr. 10 Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian Cabluri conectare autoclavabile ( 004504 )
02.07.2026 13:55

Atragem atentia ca denumirea produsului solicitat difera cu cea din Specificarea tehnică deplină solicitată de către autoritatea contractantă. Corectati!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

06.07.2026 10:01

Mulțumim pentru clarificarea depusă, în denumirea lotului este menționat atât Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian cât și Cabluri conectare autoclavabile ( 004504 ), respectiv, s-a produs o eroare, vă rugăm să vă conduceți de specificația tehnică.

... afișează tot conținutul

Participanți

Lot nr. 1 Electrocardiostimulator bicameral, DR, cu regim de stimulare DDDR inclusiv cu 2 electrozi endocardiale ( 004493 ) 2,931,072.00 MDL
27/07/2026 09:29
3,304,800.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 17:28
3,511,923.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 16:52
3,511,923.24 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 2 Cardioverter-defibrilator impalntabil bicameral de tip DR, inclusive cu electrod de socare de tip DF4 ( 004494 ) 2,085,552.00 MDL
27/07/2026 16:53
368,730.60 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 17:31
2,340,978.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 09:29
2,340,979.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 3 Cardioverter-defibrilator impalntabil monocameral de tip VR, inclusive cu electrod de socare de tip DF4 ( 004495 ) 172,509.00 MDL
27/07/2026 09:29
197,699.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 17:29
197,700.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 16:53
208,208.82 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 4 Cardiostimulator tricameral (biventricular) CRT – P in complect cu electrozi si kituri pentru intubarea sinusului coronarian ( 004496 ) 471,428.65 MDL
27/07/2026 09:30
498,474.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 17:31
498,475.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 5 Introducer 6-9F de tip “peel-away” ( 004497 ) 84,672.00 MDL
27/07/2026 17:32
82,890.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 16:54
82,891.20 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 6 Set introductor pentru punctie venei centrale scurt ( 004498 ) 76,270.00 MDL
27/07/2026 09:30
89,157.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 7 Kit-set cu electrod endocardial pentru stimularea temporara ( 004500 ) 140,000.00 MDL
27/07/2026 09:30
160,000.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 8 Cateter electrod diagnostic ( 004501 ) 22,350.00 MDL
27/07/2026 09:30
24,500.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 9 Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian ( 004503 ) 959,040.00 MDL
27/07/2026 17:32
1,019,999.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 09:30
1,020,000.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 10 Cateter electrod diagnostic pentru sinus coronarian Cabluri conectare autoclavabile ( 004504 ) 21,000.00 MDL
27/07/2026 09:30
21,700.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 17:33
27,300.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 11 Cateter electrod ablație cu RF ( 004506 ) 68,310.00 MDL
27/07/2026 09:30
89,990.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 17:33
196,560.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 12 Set tubulatură pentru electrod ablaţie cu irigare ( 004510 ) 39,744.00 MDL
27/07/2026 17:34
51,620.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 13 Introducer 6-9F de tip “peel-away” cu ghid hidrofil ( 004512 ) 7,500.00 MDL
Lot nr. 14 Introducer 6-9F de tip “peel-away” cu valva hemostatica ( 004513 ) 14,760.00 MDL
Lot nr. 15 Teacă cu valvă hemostatică pentru punctie transseptala ( 004516 ) 333,333.60 MDL
27/07/2026 17:34
433,200.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 16 Sistem de delivrare cateterului in sistemul de conducere impreuna cu electrodul de stimulare ( 004521 ) 375,000.00 MDL
27/07/2026 16:54
617,008.50 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 17 Kit-set cu electrod endocardial pentru stimularea temporara ( 004529 ) 4,200.00 MDL
Lot nr. 18 Electrocardiostimulator extern monocameral temporar ( 004530 ) 112,500.00 MDL
27/07/2026 16:57
237,041.64 MDL
Ofertă refuzată