Achiziție - Achiziționarea consumabilelor pentru hemodializă, inclusiv consumabile pentru Omni Bbraun pentru anul 2026

Achiziție CENTRUL PENTRU ACHIZITII PUBLICE CENTRALIZATE IN SANATATE

Informație generală

Achiziționarea consumabilelor pentru hemodializă, inclusiv consumabile pentru Omni Bbraun pentru anul 2026
1,033,509.77 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1783667417652

Achiziționarea consumabilelor pentru hemodializă, inclusiv consumabile pentru Omni Bbraun pentru anul 2026


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
10/07/2026 10:14
clarificări
20/07/2026 10:00
depunere
27/07/2026 10:00
deschidere oferte
28/07/2026 13:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 10/07/2026 08:15
Trezoreria de Stat

suma planificată 1,033,510.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
Lot nr. 1 Dializator suprafaţa 1,5 – 1,6 m-2. Coeficientul de ultrafiltrare ≥ 10,0 ml/oră mm Hg 32,296.95 MDL 3.23 MDL 33100000-1 Lot nr. 1 Dializator suprafaţa 1,5 – 1,6 m-2. Coeficientul de ultrafiltrare ≥ 10,0 ml/oră mm Hg 450 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 13:00:00
Lot nr. 2 Dializator suprafaţa 1,7 – 1,8 m-2. Coeficient de ultrafiltrare ≥ 12 ml/oră mm Hg 5,460.82 MDL 0.55 MDL 33100000-1 Lot nr. 2 Dializator suprafaţa 1,7 – 1,8 m-2. Coeficient de ultrafiltrare ≥ 12 ml/oră mm Hg 75 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 13:18:30
Lot nr. 3 Ac pentru puncţie, artera (fistuline), 16 G, bucăţi 6,820.00 MDL 0.68 MDL 33100000-1 Lot nr. 3 Ac pentru puncţie, artera (fistuline), 16 G, bucăţi 2000 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 13:37:00
Lot nr. 4 Ac pentru puncţie, vena (fistuline), 16G, bucăţi 6,820.00 MDL 0.68 MDL 33100000-1 Lot nr. 4 Ac pentru puncţie, vena (fistuline), 16G, bucăţi 2000 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 13:55:30
Lot nr. 5 Omniset kit 1,6 MP Plus, Omni Omniset kit 1,6 MP Plus, Omni Bbraun 113,920.00 MDL 11.39 MDL 33100000-1 Lot nr. 5 Omniset kit 1,6 MP Plus, Omni Omniset kit 1,6 MP Plus, Omni Bbraun 16 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 14:14:00
Lot nr. 6 Pungă de golire cu volum de 700 ml pentru colectarea efluentului 3,840.00 MDL 0.38 MDL 33100000-1 Lot nr. 6 Pungă de golire cu volum de 700 ml pentru colectarea efluentului 16 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 14:32:30
Lot nr. 7 Cateter Wit Mandrin, Omni Bbraun 26,992.00 MDL 2.70 MDL 33100000-1 Lot nr. 7 Cateter Wit Mandrin, Omni Bbraun 16 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 14:51:00
Lot nr. 8 Soluție Bicarbonat Sterilă 2MMOL/L Potassium, Omni Bbraun 273,920.00 MDL 27.39 MDL 33100000-1 Lot nr. 8 Soluție Bicarbonat Sterilă 2MMOL/L Potassium, Omni Bbraun 320 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 15:09:30
Lot nr. 9 Cartuș cu filtru anticitokinic „Cytosorb‘” 563,440.00 MDL 56.34 MDL 33100000-1 Lot nr. 9 Cartuș cu filtru anticitokinic „Cytosorb‘” 16 Bucata 30.07.2026 - 31.12.2026
mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
2026-07-28 15:28:00

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunt de participare_2_corectat.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 17:10Descarca
anunt de participare_hemod2.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 10:14Descarca
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docxbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 10:14Descarca
duae_ro_0 (1).docbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 10:14Descarca
formularele.xlsxbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 10:14Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Valabilitatea ofertei
pentru Achiziție
10.07.2026 13:53

Buna ziua, va rugam sa ne confirmati care este valabilitatea ofertelor? in anunt sunt 3 termene diferite. Va multumim.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

10.07.2026 18:16

Termenul de valabilitate a ofertelor este de 60 de zile, Mulțumim pentru clarificarea depusă, eroarea va fi înlăturată.

... afișează tot conținutul

Lista de distributie
pentru Achiziție
10.07.2026 16:39

Va rugam sa anexati o lista de distributie sau indicati cine sunt beneficiari finali.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

10.07.2026 18:16

Mulțumim pentru clarificarea depusă, beneficiarii sunt menționați în formularul specificațiilor de preț.

... afișează tot conținutul

Participanți

Lot nr. 1 Dializator suprafaţa 1,5 – 1,6 m-2. Coeficientul de ultrafiltrare ≥ 10,0 ml/oră mm Hg 32,296.95 MDL
24/07/2026 15:56
34,732.58 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 2 Dializator suprafaţa 1,7 – 1,8 m-2. Coeficient de ultrafiltrare ≥ 12 ml/oră mm Hg 5,460.82 MDL
24/07/2026 15:57
5,669.00 MDL
Ofertă refuzată
24/07/2026 17:27
5,680.00 MDL
Lot nr. 3 Ac pentru puncţie, artera (fistuline), 16 G, bucăţi 6,820.00 MDL
24/07/2026 17:36
8,760.00 MDL
Ofertă refuzată
24/07/2026 17:27
16,352.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 4 Ac pentru puncţie, vena (fistuline), 16G, bucăţi 6,820.00 MDL
24/07/2026 17:36
8,760.00 MDL
24/07/2026 17:28
16,352.00 MDL
Lot nr. 5 Omniset kit 1,6 MP Plus, Omni Omniset kit 1,6 MP Plus, Omni Bbraun 113,920.00 MDL
24/07/2026 10:39
115,200.00 MDL
Ofertă refuzată
Lot nr. 6 Pungă de golire cu volum de 700 ml pentru colectarea efluentului 3,840.00 MDL
24/07/2026 10:39
3,904.00 MDL
Lot nr. 7 Cateter Wit Mandrin, Omni Bbraun 26,992.00 MDL
24/07/2026 17:36
21,440.00 MDL
Ofertă refuzată
24/07/2026 10:40
26,992.00 MDL
Lot nr. 8 Soluție Bicarbonat Sterilă 2MMOL/L Potassium, Omni Bbraun 273,920.00 MDL
24/07/2026 10:41
273,920.00 MDL
Lot nr. 9 Cartuș cu filtru anticitokinic „Cytosorb‘” 563,440.00 MDL
24/07/2026 10:41
670,880.00 MDL
Ofertă refuzată