Achiziție - Aparate electrice de uz casnic

Achiziție IMSP AMT Centru

Informație generală

IMSP AMT Centru
1003600153267
Aparate electrice de uz casnic
237,133.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1779966708638

Aparate electrice de uz casnic


Achiziție de valoare mică
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
28/05/2026 17:03
clarificări
03/06/2026 10:16
depunere
07/06/2026 07:16
deschidere oferte
08/06/2026 13:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 28/05/2026 16:07
Trezoreria de Stat

suma planificată 237,133.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
Lotul 1 Conditioner (1200 BTU) la suprafața de 35 m2. Traseul frigorific (pînă la 3,5 m.l) 15,000.00 MDL 150.00 MDL 39717200-3 Lotul 1 Conditioner (1200 BTU) la suprafața de 35 m2. Traseul frigorific (pînă la 3,5 m.l) 2 Bucata 06.06.2026 - 31.12.2026
str. 31 August, 1989,63
2026-06-08 13:00:00
Lotul 2 Conditioner (9000 BTU) la suprafața de 25 m2. Traseul frigorific (pînă la 3,5 m.l) 131,250.00 MDL 1,312.50 MDL 39717200-3 Lotul 2 Conditioner (9000 BTU) la suprafața de 25 m2. Traseul frigorific (pînă la 3,5 m.l) 21 Bucata 06.06.2026 - 31.12.2026
str. 31 August, 1989,63
2026-06-08 13:18:30
Lotul 3 Conditioner (24000 BTU) la suprafața de 70 m2. Traseul frigorific (pînă la 5 m.l) 26,700.00 MDL 267.00 MDL 39717200-3 Lotul 3 Conditioner (24000 BTU) la suprafața de 70 m2. Traseul frigorific (pînă la 5 m.l) 2 Bucata 06.06.2026 - 31.12.2026
str. 31 August, 1989,63
2026-06-08 13:37:00
Lotul 4 Fier de călcat 5,850.00 MDL 58.50 MDL 39717200-3 Lotul 4 Fier de călcat 8 Bucata 06.06.2026 - 31.12.2026
str. 31 August, 1989,63
2026-06-08 13:55:30
Lotul 5 Mașină de spălat rufe 20,833.00 MDL 208.33 MDL 39717200-3 Lotul 5 Mașină de spălat rufe 2 Bucata 06.06.2026 - 31.12.2026
str. 31 August, 1989,63
2026-06-08 14:14:00
Lotul 6 Mașină de uscat rufe (uscător de rufe) 25,000.00 MDL 250.00 MDL 39717200-3 Lotul 6 Mașină de uscat rufe (uscător de rufe) 2 Bucata 06.06.2026 - 31.12.2026
str. 31 August, 1989,63
2026-06-08 14:32:30
Lotul 7 Distrugător de hîrtie 12,500.00 MDL 125.00 MDL 39717200-3 Lotul 7 Distrugător de hîrtie 1 Bucata 06.06.2026 - 31.12.2026
str. 31 August, 1989,63
2026-06-08 14:51:00

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunt de participare.pdftenderNoticeAchiziție-28/05/2026 14:21Descarca
anunț de participare.docxtenderNoticeAchiziție-28/05/2026 14:21Descarca

Persoană de contact

Clarificări

lot 1-3
pentru Achiziție
28.05.2026 17:03

Buna ziua. Se accepta la lotul 1-3 agent frigorific R410a? Este agent acceptat in RM. Multumim

... afișează tot conținutul

Răspuns:

29.05.2026 08:42

Evaluarea tuturor ofertelor se va face conform cerințelor solicitate.

... afișează tot conținutul

lot 1-3
pentru Achiziție
29.05.2026 11:07

Buna ziua. Agentul frigorific R-32, R-134a, R-410A se accepta in R.Moldova, ca agent ecologic. Rugam sa fie acceptat agentul R410A sau sa oferiti o lamurire din ce motive nu acceptati?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

29.05.2026 14:36

Ținând cont de faptul că majoritatea aparatelor cu aer condiționat procurate anterior sunt bazate pe utilizarea agentului frigorific R-32 și în scopul micșorării cheltuielilor de deservire (al acestora și celor care vor fi procurate) se solicită respectarea parametrilor indicați în Anunțul de participare.

... afișează tot conținutul

lot 1-3
pentru Achiziție
29.05.2026 15:49

Buna ziua. Cerem scuze, dar aceasta nu e argument. Autoritatea contractanta nu are atributie privind deservirea, lucrarile le indeplineste compania care face lucrari de acest fel si asta nu e o problema. Toti operatorii au in echipament agent frigorific necesar.
Va rugam sa argumentati din ce motiv nu acceptati agent frigorific R410A?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

29.05.2026 16:14

Autoritatea contractantă este în drept să achizitioneze bunuri conform cerintelor înaintate.Vă rugăm să vă conformați Anuntului de Participare.

... afișează tot conținutul

lot 1-3
pentru Achiziție
29.05.2026 16:12

Se solicita aparate de aer conditionat de tip invertor sau on/off?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

02.06.2026 13:44

Bună ziua. Solicităm de tip invertor.

... afișează tot conținutul

lot 1-3
pentru Achiziție
29.05.2026 17:25

In oferta trebuie sa fie inclus serviciul de instalare a aparatelor de aer cinditionat?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

02.06.2026 13:44

Bună ziua. În Anuntul de Participare este indicat (pret se indică cu instalarea).

... afișează tot conținutul

Participanți

Lotul 1 Conditioner (1200 BTU) la suprafața de 35 m2. Traseul frigorific (pînă la 3,5 m.l) 15,000.00 MDL
06/06/2026 16:08
13,779.00 MDL
Ofertă acceptată
03/06/2026 10:41
13,780.00 MDL
03/06/2026 12:46
15,983.33 MDL
Lotul 2 Conditioner (9000 BTU) la suprafața de 25 m2. Traseul frigorific (pînă la 3,5 m.l) 131,250.00 MDL
06/06/2026 16:08
129,350.00 MDL
Ofertă acceptată
03/06/2026 10:42
129,360.00 MDL
03/06/2026 12:46
156,625.00 MDL
Lotul 3 Conditioner (24000 BTU) la suprafața de 70 m2. Traseul frigorific (pînă la 5 m.l) 26,700.00 MDL
06/06/2026 16:08
26,666.67 MDL
Ofertă acceptată
03/06/2026 12:46
31,150.00 MDL
Lotul 4 Fier de călcat 5,850.00 MDL
05/06/2026 14:04
4,640.00 MDL
Ofertă acceptată
07/06/2026 00:48
5,584.00 MDL
03/06/2026 12:46
5,800.00 MDL
Lotul 5 Mașină de spălat rufe 20,833.00 MDL
05/06/2026 14:04
11,499.00 MDL
Ofertă acceptată
07/06/2026 00:48
15,776.00 MDL
03/06/2026 12:46
19,833.33 MDL
Lotul 6 Mașină de uscat rufe (uscător de rufe) 25,000.00 MDL
05/06/2026 14:04
19,540.00 MDL
Ofertă acceptată
03/06/2026 12:46
19,550.00 MDL
07/06/2026 00:49
22,216.00 MDL
Lotul 7 Distrugător de hîrtie 12,500.00 MDL
05/06/2026 14:04
10,350.00 MDL
Ofertă acceptată
03/06/2026 12:46
13,890.00 MDL
07/06/2026 00:49
16,108.00 MDL