Achiziţionarea Hârtiei A4 pentru anul 2026
suma planificată 1,074,830.00 MDL
Stimate operator, în specificațiile tehnice este indicat astfel:
” la solicitarea Cumpărătorului, livrarea și descărcarea în depozitul CNAS, mun. Chișinău str. Gheorghe Tudor № 3 (INCOTERMS 2013, DDP), pe parcursul anului 2026, livrarea nu mai târziu de două zile lucrătoare din data solicitării.”
Dorim să clarificați care vor fi cantitățile solicitate, 2-3 pachete sau o cantitate mai mare.
Totodată, dorim să cunoaștem periodicitatea solicitărilor.
Toate aceste nuanțe vor face clar cantitatea necesară de a fi depozitată și alocată pentru instituției dvs. , întrucât depozitarea a 16000 de pachete nu este rentabil din punct de vedere economic, dar și calitatea poate fi afectată, nefiind în beneficiul dvs.
Prin prezenta Vă informăm că deregulă se comandă 2-3 palete de hîrtie (96--144 cutii ori 480-720 de pachete de 500foi) de două ori pe lună. În aprilie-mai cînd se emit acte legislative de revizuire a prestațiilor sociale se solicită în plus 3-4 palete de hîrtie (720-960 pachete). Posibile solicitări suplimentare în timpul anului dăcă apar acte legislative imprivizibile (2-3 palete).