Achiziționarea dispozitivelor medicale conform necesităților insituțiilor medico-sanitare publice (listă suplimentară nr.9)
suma planificată 1,884,003.33 MDL
În specificații tehnice este scris că paturile sunt cu reglări mecanice. Pentru ce se dă specificația Alimentare ~220V, 50 Hz? Vă rugăm să concretizați ce fel de pat are nevoie instituția, ca să înțelegem corect de care model să depunem. Mulțumim!
Mulțumim pentru clarificarea depusă, în documentația de atribuire pentru Lotul nr. 12 Pat manual de îngrijire a pacientului, 3 manivele nu se regăsește cerința tehnică ,,Alimentare ~220V, 50 Hz”. Vă rugăm să consultați cu atenție documentația tehnică aferentă acestui lot, pentru a evita confuziile.
Rugam sa revizuiti greutatea mentionata in specificatia solicitata - Greutate ≤ 0,05 kg.
Nu exista asa greutate pt un echivalent în Pb: 0,75 mm (frontal)/ 0,50 mm (lateral).
Mulțumim pentru clarificarea depusă, se accepta modificarea din Greutate ≤ 0,05 kg în greutate ≤ 0,1 kg.
Având în vedere faptul că paturile cu 5 funcții necesită în mod obligatoriu 4 manivele, vă rugăm să analizați posibilitatea de a modifica configurația tehnică astfel:
fie prin modificarea numărului de manivele necesare, de la 3 la 4
fie prin diminuarea numărului de funcții ale patului de la 5 la 3, în conformitate cu nevoile și specificațiile actuale.
Mulțumim pentru clarificarea depusă.
Intrebarea a fost plasata din greseala, este destinata altei LD. Va rugam să o omiteti.
Mulțumim pentru clarificarea depusă.