Achiziționarea de piese de schimb și accesorii originale și/sau echivalente pentru dispozitivele medicale aflate în dotarea instituțiilor medico-sanitare
Publice pentru anul 2025
suma planificată 614,000.00 MDL
rugam explicatie mai detaliata privind solicitarea p.19 Tabel detalii producător/Scrisoarea producătorului / inclusiv lanțul de aprovizionare pentru produsele pe care operatorul economic le ofertează. nu este clar
Mulțumim pentru clarificarea depusă, prin cerința ,,p.19 Tabel detalii producător/Scrisoarea producătorului / inclusiv lanțul de aprovizionare pentru produsele pe care operatorul economic le ofertează” autoritatea contractantă solicită prezentarea unui document prin care să certifice proveniența piesei de schimb.
Buna ziua, bugetul este mult prea mic pentru parametrii ceruti. Solicitam sau marire bugetului sau modificarea specificatiei tehnice pentru un FPD care sa acopere bugetul alocat.
Mulțumim pentru clarificarea depusă, menționăm că Detector digital este necesar să fi compatibil cu sistemul radiologic ,,Shimadzu”, iar în partea ce ține de buget acesta nu poate fi modificat, având în vedere că nu permite sistemul electronic, iar în al doilea rând beneficiarul final a alocat 196 000 lei în vedere achiziționării Detectorului.