Achiziție - Echipamente pentru laboratorul didactic în cadrul Proiectului cu nr. de referință 101177142 (EU-AGM) - ERASMUS-EDU-2024-CBHE „Joint societal challenge driven circular economy energy education between Azerbaijan, Georgia, Greece, Moldova and Romania” (Economie circulară în educația energetică, abordată dintr-o perspectivă societală comună între Azerbaidjan, Georgia, Grecia, Moldova și România (Strand 2)), " – „Laboratory of Energy Storage in Urban Conditions”

Achiziție Instituția Publică „Universitatea Tehnică a Moldovei”

Informație generală

Echipamente pentru laboratorul didactic în cadrul Proiectului cu nr. de referință 101177142 (EU-AGM) - ERASMUS-EDU-2024-CBHE „Joint societal challenge driven circular economy energy education between Azerbaijan, Georgia, Greece, Moldova and Romania” (Economie circulară în educația energetică, abordată dintr-o perspectivă societală comună între Azerbaidjan, Georgia, Grecia, Moldova și România (Strand 2)), " – „Laboratory of Energy Storage in Urban Conditions”
383,000.00 MDL
perioada de clarificari
ocds-b3wdp1-MD-1787913008762

Echipamente pentru laboratorul didactic în cadrul Proiectului cu nr. de referință 101177142 (EU-AGM) - ERASMUS-EDU-2024-CBHE „Joint societal challenge driven circular economy energy education between Azerbaijan, Georgia, Greece, Moldova and Romania” (Economie circulară în educația energetică, abordată dintr-o perspectivă societală comună între Azerbaidjan, Georgia, Grecia, Moldova și România (Strand 2)), " – „Laboratory of Energy Storage in Urban Conditions”


COP
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
28/08/2026 15:08
clarificări
03/09/2026 15:00
depunere
08/09/2026 17:00
deschidere oferte
09/09/2026 15:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 28/08/2026 12:10
Trezoreria de Stat

suma planificată 383,000.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
383,000.00 MDL 3,830.00 MDL 31100000-7 Invertor trifazat hibrid asimetric 1 Bucata 28.09.2026 - 31.12.2027
bd. Stefan cel Mare nr. 168
2026-09-09 15:00:00
31100000-7 Acumulator pentru sistem de stocare a energiei 1 Bucata
31100000-7 Statie incarcare vehicule electrice trifazată 1 Bucata
31100000-7 Statie încarcare vehicule electrice monofazată 1 Bucata
31100000-7 Panou fotovoltaic 25 Bucata
31100000-7 Contor digital trifazat 2 Bucata
31100000-7 Contor digital monofazat 2 Bucata
31100000-7 Camera de supraveghere 3 Bucata
31100000-7 Echipament de procesare a datelor 2 Bucata
31100000-7 USB to RS485 converter; 2 Bucata
31100000-7 Bloc de alimentare 2 Bucata
31100000-7 Card de memorie 2 Bucata
31100000-7 Televizor 1 Bucata
31100000-7 Rack Server 42U, 600x800, usa fata din sticla 1 Bucata
31100000-7 Cutie sau punga set componenete pentru elemente rackabile 1 Bucata
31100000-7 Sisteme de fixare pentru panouri solare 25 Bucata
31100000-7 Greutățile de balast din beton 25 Bucata
31100000-7 Cablu de putere din cupru izolație dublă din PVC 3x6.0 50 Metru
31100000-7 Cablu de putere din cupru cu izolație dublă din PVC 5x6.0 100 Metru
31100000-7 Cablu Solar 6mm² (PV1-F) Rosu 100 Metru
31100000-7 Cablu Solar 6mm² (PV1-F) Negru 100 Metru
31100000-7 Conectori sisteme fotovoltaice 20 Bucata
31100000-7 Servicii proiectare 1 Bucata
31100000-7 Servicii montare 1 Bucata
31100000-7 Servicii de punere în exploatare și racordare la rețeaua publică 1 Bucata

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
Anunț de participare.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-28/08/2026 15:08Descarca
Documentația standard.docxbiddingDocumentsAchiziție-28/08/2026 15:08Descarca
duae.docbiddingDocumentsAchiziție-28/08/2026 15:08Descarca
Declarație_ro.docbiddingDocumentsAchiziție-28/08/2026 15:08Descarca
Caiet de sarcini eu-agm_lot_1 _18.08.2026 final.docxbiddingDocumentsAchiziție-28/08/2026 15:08Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Nu există întrebări