Achiziție - Interfeţe de reţea

Achiziție Serviciul Tehnologia Informaţiei şi Securitate Cibernetică

Informație generală

Interfeţe de reţea
541,600.00 MDL
perioada de clarificari
ocds-b3wdp1-MD-1787665719925

Interfeţe de reţea


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
25/08/2026 16:53
clarificări
04/09/2026 09:00
depunere
14/09/2026 09:00
deschidere oferte
14/09/2026 09:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 25/08/2026 16:12
Surse proprii

suma planificată 541,600.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
541,600.00 MDL 30200000-1 QSFP-100G-SR-S, LC, MM 100 Bucata 21.09.2026 - 05.11.2026
PMAN 1
30200000-1 QSFP-100G-LR4-S 10 KM, LC, SMF 50 Bucata
30200000-1 SFP+ 10G, 20Km, WDM, LC, SM, 1310/1550-1550/1310 100 Bucata
30200000-1 SFP+ 10/25G SR, LC, MM 200 Bucata
30200000-1 SFP 1.25G, 20Km, WDM, SC, SM, 1310/1550-1550/1310 100 Bucata

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
Anunt de participare.semnatbiddingDocumentsAchizițieAnunt de participare25/08/2026 16:53Descarca
Anexa nr22.semnattechnicalSpecificationsAchizițieSpecificatii tehnice25/08/2026 16:53Descarca
Anexa nr23.semnatbiddingDocumentsAchizițieSpecificatii de pret25/08/2026 16:53Descarca
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.semnatbiddingDocumentsAchizițieDocumentatia standard25/08/2026 16:53Descarca
duae_ro_0.semnatbiddingDocumentsAchizițieDUAE25/08/2026 16:53Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Lotul nr. 1: 1.4 SFP+ 10/25G SR, LC, MM
pentru Achiziție
29.08.2026 17:34

Buna ziua.
Semnul bara "/" NU are o claritate pura, rugam sa clarificati care din variante veti accepta 1. modelul 10G; 2. model cu 25G; sau 3. model cu ambele viteze posibile ?

... afișează tot conținutul

LOT 1 - punctul 1.4 SFP+ 10/25G SR, LC, MM
pentru Achiziție
29.08.2026 17:34

Buna ziua.
Solicitam clarificare pentru vitezele 25G, formatul tehnic a modulului conform normativelor si manualelor Cisco este SFP28 - va fi acceptat SFP28, sau e nevoie de SFP+ cu viteza maxima 10G

... afișează tot conținutul

Lotul nr. 1: 1.4 SFP+ 10/25G SR, LC, MM
pentru Achiziție
29.08.2026 17:35

Buna ziua.
Lotul nr. 1: 1.4 SFP+ 10/25G SR, LC, MM - Distanta maxima de lucru dorita?

... afișează tot conținutul

Lotul nr. 1: - 1.1 QSFP-100G-SR-S, LC, MM
pentru Achiziție
29.08.2026 17:33

Buna ziua.
Rugam sa specificati distanta maxima de lucru dorita?

... afișează tot conținutul

Lotul nr. 1: 1.3 SFP+ 10G, 20Km, WDM, LC, SM
pentru Achiziție
29.08.2026 17:36

Buna ziua.
Lotul nr. 1: 1.3 SFP+ 10G, 20Km, WDM, LC, SM, 1310/1550-1550/1310 - tinem sa atentionam ca lungimile de unda 1310/1550-1550/1310 in formatul SFP+ la viteze 10G nu se folosesc, combiatia folosita la standardul dat este 270-nm and 1330-nm.

... afișează tot conținutul

Lotul nr. 1: 1.3 SFP+ 10G, 20Km, WDM, LC, SM
pentru Achiziție
02.09.2026 10:31

Bună ziua,

Referitor la Lotul nr. 1, poziția 1.3 "SFP+ 10G, 20 km, WDM, LC, SM, 1310/1550-1550/1310", ținem să precizăm că lungimile de undă 1310/1550 nm și 1550/1310 nm nu sunt utilizate în mod uzual pentru module SFP+ WDM de 10 Gbps.

Pentru acest tip de transceivere, combinația standard utilizată este, de regulă, 1270 nm / 1330 nm (Tx/Rx) și perechea corespunzătoare 1330 nm / 1270 nm.

Vă rugăm să confirmați dacă se acceptă furnizarea modulelor cu aceste caracteristici tehnice echivalente.

... afișează tot conținutul