Achiziție - Materiale de construcții

Achiziție Secretariatul Parlamentului Republicii Moldova

Informație generală

Materiale de construcții
41,803.22 MDL
depunere oferte
ocds-b3wdp1-MD-1787657363449

Materiale de construcții


Achiziție de valoare mică
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
25/08/2026 14:47
clarificări
28/08/2026 16:00
depunere
02/09/2026 16:00
deschidere oferte
03/09/2026 12:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 25/08/2026 13:49
Trezoreria de Stat

suma planificată 41,803.22 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
Mânere pentru uși 7,500.00 MDL 75.00 MDL 44100000-1 Mânere pentru uși din lemn cu rozete/silduri. Dimensiuni: (L x W x H x Ø) – 115 x 18 x 10 mm. Culoarea, forma și mărimile se v-a concretiza/aproba la prezentarea mostrelor. Echivalent GATO klamka SYDNEY (R) SN. 30 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 12:00:00
Diluant pentru vopsea 2,916.67 MDL 29.17 MDL 44100000-1 Diluant rapid pentru vopsele alchidice. Volum: căldare/20 l. Echivalent TIKKURILA THINNER 1006. 1 Caldare 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 12:18:30
Profil trecere pentru praguri 1,050.00 MDL 10.50 MDL 44100000-1 Material: aluminiu argintiu. Dimensiuni per/bucată: lungimea - 1,8 -2,0 m.l., lățimea – 50 – 55 mm, cu accesorii. 15 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 12:37:00
Polizor unghiular 2,478.33 MDL 24.78 MDL 44100000-1 Polizor unghiular, echivalent DeWalt DWE4117-QS Tip alimentare — reţea Diametru de prindere - 22.2 mm, diametru disc - 125 mm, puterea —1100 W Tensiune - 220 — 240 V Turaţii la mersul in gol - 3000-12000 rot/min 1 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 12:55:30
Set zugrăvit 166.66 MDL 1.67 MDL 44100000-1 Set zugrăvit echivalent TOTAL HT862302 -14 bucați. (rulouri, pensule, tavă) 1 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 13:14:00
Set biți 225.00 MDL 2.25 MDL 44100000-1 Set biți cu șurubelniță tip T. Numărul de articole – 47 bucăți: 12 bucată. bit PH, 5 bucată. bit SL, 5 bucată. bit HEX, 6 bucată. bit PZ, 7 bucată. bit Torx, 9 bucată. chei tubulare (1/4, 20.5 mm), 1 bucată. șurubelniță cu cap T cu clichet, 1 bucată. adaptor, 1 bucată. suport pentru șurubelniță (6.3 mm x 139 mm). Dimensiunea biților PH: PH0x1, PH1x3, PH2x5, PH3x3 Dimensiunea biților SL: SL3, SL4, SL5, SL6, SL7 Dimensiune bit HEX: Hex 2, Hex 3, Hex 4, Hex 5, Hex 6 Dimensiune bit PZ: PZ0x1, PZ1x1, PZ2x2, PZ3x2 Dimensiunea bitului Torx: T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40 Dimensiune chei tubulare 1/4: 4 mm, 5 mm, 6 mm, 7 mm, 8 mm, 9 mm, 10 mm, 11 mm, 12 mm. 1 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 13:32:30
Profil scafa PVC 3,750.00 MDL 37.50 MDL 44100000-1 Profil scafa PVC 101 Înălțime – 13 mm. Lățime – 13 mm. Lungime - 2,5 m. 50 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 13:51:00
Profil scafa PVC 1,716.66 MDL 17.17 MDL 44100000-1 Profil scafa PVC 101 Înălțime – 18 mm. Lățime – 18 mm. Lungime - 2,5 m. 20 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 14:09:30
Freon 18,999.90 MDL 190.00 MDL 44100000-1 Freon R-410 A – butelii de 11,3 kg 6 Balon 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 14:28:00
Tavane casetate de tip Armstrong 3,000.00 MDL 30.00 MDL 44100000-1 Plăcile cu sistem de suspensie ascuns. Materialul din fibră de sticlă, rezistent la umezeală și mucegai, asigură durabilitate, întreținere uşoară şi confort acustic, iar perforaţifie şi marginea Tegular sporesc subtil absorbţia sunetului şi evidenţiază estetica grilei. Dimensiunea plăcilor - 30 cm x 220 CM 30 Bucata 14.09.2026 - 30.12.2026
bd. Ștefan cel Mare si Sfint nr.105
2026-09-03 14:46:30

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunț de participare materiale de construcții 3.docxtenderNoticeAchizițieanunț de participare25/08/2026 14:47Descarca
anunț de participare materiale de construcții 3.pdftenderNoticeAchizițieanunț de participare25/08/2026 14:47Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Nu există întrebări

Participanți

Mânere pentru uși 7,500.00 MDL
Diluant pentru vopsea 2,916.67 MDL
Profil trecere pentru praguri 1,050.00 MDL
Polizor unghiular 2,478.33 MDL
Set zugrăvit 166.66 MDL
Set biți 225.00 MDL
Profil scafa PVC 3,750.00 MDL
Profil scafa PVC 1,716.66 MDL
Freon 18,999.90 MDL
Tavane casetate de tip Armstrong 3,000.00 MDL