Achiziție - Lucrări pentru construcția sistemelor fixe de supraveghere a frontierei de stat pe segmentul de responsabilitate al Sectorului Poliției de Frontieră „Vulcănești”, sat. Alexandru Ioan Cuza, r. Cahul

Achiziție Inspectoratul General al Poliției de Frontieră al MAI

Informație generală

Lucrări pentru construcția sistemelor fixe de supraveghere a frontierei de stat pe segmentul de responsabilitate al Sectorului Poliției de Frontieră „Vulcănești”, sat. Alexandru Ioan Cuza, r. Cahul
6,411,010.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1785329040033

Lucrări pentru construcția sistemelor fixe de supraveghere a frontierei de stat pe segmentul de responsabilitate al Sectorului Poliției de Frontieră „Vulcănești”, sat. Alexandru Ioan Cuza, r. Cahul


Licitație deschisă
cel mai bun raport calitate-preţ
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
30/07/2026 09:48
clarificări
09/08/2026 12:00
depunere
20/08/2026 12:00
deschidere oferte
20/08/2026 12:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 29/07/2026 12:59
Trezoreria de Stat

suma planificată 6,411,010.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
6,411,010.00 MDL 45200000-9 Lucrări pentru construcția sistemelor fixe de supraveghere a frontierei de stat pe segmentul de responsabilitate al Sectorului Poliției de Frontieră „Vulcănești”, sat. Alexandru Ioan Cuza, r. Cahul 1 Bucata 22.08.2026 - 30.12.2027
str. Petricani 19

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anexa 1caiet de sarcini.docxbiddingDocumentsAchiziție-05/08/2026 10:48Descarca
anunț de participare „vulcănești”.semnat.pdfbiddingDocumentsAchiziție-30/07/2026 09:48Descarca
ds_lucrari_actualizata.semnat (1).pdfbiddingDocumentsAchiziție-30/07/2026 09:48Descarca
ds_lucrari_actualizata.docxbiddingDocumentsAchiziție-30/07/2026 09:48Descarca
duae.docbiddingDocumentsAchiziție-30/07/2026 09:48Descarca
anexa 1caiet de sarcini.docxbiddingDocumentsAchiziție-30/07/2026 09:48Descarca
anexa 2 deviz general a.i.cuza.docxbiddingDocumentsAchiziție-30/07/2026 09:48Descarca

Persoană de contact

Clarificări

proiectele de executie
pentru Achiziție
31.07.2026 11:28

Buna ziua, publicati va rog proiectele de executie. Multumesc

... afișează tot conținutul

Răspuns:

31.07.2026 18:55

Examinarea documentației de proiect o puteți face la sediul IGPF, Str. Petricani 19, conform pct. 6 din Anunțul de participare.

... afișează tot conținutul

Посещение
pentru Achiziție
03.08.2026 12:27

Посещение объекта обязательно?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

03.08.2026 14:03

Vizita în teren este un drept al fiecarui agent economic, dar nu este obligatorie. Scopul vizitei este de a ințelege imaginea de ansamblu privind accesul, punctele de racordare la energie electrică si alte neclarități care pot aparea.

... afișează tot conținutul

Clarificari poz. 7 din caietul de sarcini.
pentru Construcția sistemului fix de supraveghere a frontierei de stat pe segmentul de responsabilitate a Sectorului de Poliție de Frontieră „Vulcănești”, sat. Alexandru Ioan Cuza, r. Cahul
04.08.2026 12:16

Solicitare Autonomie pe baterii: min. 6.5 minute la sarcina de 100%. Se va acepta autonomia 5.6 minute la sarcina de 100%?
Solicitate dimnesiuni: max. 430 x 400 x 85. Se vor acepta dimnesiunile 430 x 470 x 85?
Solicitare Greutate: max 17 kg. Se va acepta greutatea de 21,4 kg?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

04.08.2026 14:03

Se accepta autonomia min. 5,5 minute la 100% sarcina.
Se accepta dimensiunile propuse cu condiția ca UPS-ul sa fie rack mount si sa nu depășească adâncimea de 500 mm.
Se accepta greutatea maxima 25 kg

... afișează tot conținutul

Participanți

Construcția sistemului fix de supraveghere a frontierei de stat pe segmentul de responsabilitate a Sectorului de Poliție de Frontieră „Vulcănești”, sat. Alexandru Ioan Cuza, r. Cahul 6,411,010.00 MDL
20/08/2026 10:04
6,856,828.34 MDL
Ofertă refuzată
20/08/2026 10:09
7,152,318.71 MDL
Ofertă refuzată