Achiziție - Reagenţi şi consumabile de tip închis pentru anul 2026

Achiziție IMSP SCMC "V. Ignatenco"

Informație generală

Reagenţi şi consumabile de tip închis pentru anul 2026
111,824.80 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1784741150740

Reagenţi şi consumabile de tip închis pentru anul 2026


Achiziție de valoare mică
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
24/07/2026 13:50
clarificări
27/07/2026 14:25
depunere
30/07/2026 14:25
deschidere oferte
30/07/2026 14:25
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 22/07/2026 17:26
Trezoreria de Stat

suma planificată 111,824.80 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
111,824.80 MDL 33600000-6 ABX DILUENT 20L/kit,Compozitie: Tampon organic < 5 % Conservanti < 0,1 % Agenti tensiactivi < 0,1 % Stabilitate dupa deschidere: -6 luni la 18 - 25°C Prezentare: Solutie apoasa limpede si necolorata la bidon de 20 L/kit Termen de valabilitate: pana la data inscrisa pe eticheta 10 Bucata 07.08.2026 - 31.12.2026
mun. Chişinău, str. Grenoble,149
33600000-6 ABX WHITEDIFF lL/kit,Compozitie: - Agent lizant< 5% - Surfactanti< 5% - Conservanti< 1% Stabilitate dupa deschidere: 2 luni la 15 – 30°C Prezentare: Solutie apoasa limpede, culoare galben pal, la bidon de 1 L/set Termen de valabilitate: pana la data inscrisa pe eticheta 18 Bucata
33600000-6 ABX CLEANER lL/kit,Compozitie: - Tampon organic < 5 % - Enzima proteolitica < 1 % Conservanti < 0,1 % Stabilitate dupa deschidere: 3 luni la 18 - 25°C Prezentare: Solutie apoasa limpede si slab glabena, la bidon de 1 L/kit Termen de valabilitate: pana la data inscrisa pe eticheta 5 Bucata
33600000-6 ABX MINOCLAIR lL/kit,Reactiv pentru intretinerea periodica a analizorului Compozitie: - Agent chimic de curatare < 5 % Conservanti < 1 % Stabilitate dupa deschidere: 6 luni la 18 - 25°C Prezentare: Solutie apoasa limpede si slab glabena, cu miros de inalbitor, la bidon de 0.5 L/kit Termen de valabilitate: pana la data inscrisa pe eticheta 3 Bucata

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunt de participare 2026.signed (2)technicalSpecificationsAchizițieanunt de participare 24/07/2026 13:50Descarca
DeclaratietechnicalSpecificationsAchizițiedeclaratie24/07/2026 13:50Descarca
anunt de participare 2026technicalSpecificationsAchizițieanunt de participare 24/07/2026 13:50Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Nu există întrebări

Participanți

Obiectul achiziției 111,824.80 MDL
30/07/2026 09:13
111,824.80 MDL