Achiziție - Achiziționarea consumabilelor și materialelor necesare desfășurării activității de laborator (pentru pozițiile care nu au fost ofertate).

Achiziție I.P. Centrul Național Sănătatea Animalelor, Plantelor și Siguranța Alimentelor

Informație generală

Achiziționarea consumabilelor și materialelor necesare desfășurării activității de laborator (pentru pozițiile care nu au fost ofertate).
766,560.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1784119724982

Pentru pozițiile care nu au fost ofertate


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
15/07/2026 15:55
clarificări
24/07/2026 16:00
depunere
28/07/2026 10:00
deschidere oferte
28/07/2026 10:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 15/07/2026 17:27
Trezoreria de Stat

suma planificată 766,560.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
LOT 1 Sept din cauciuc siliconic pentru injecție (locația Grenoble) 720.00 MDL 33100000-1 LOT 1 Sept din cauciuc siliconic pentru injecție (locația Grenoble) 3 Complet 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 2 Trap de protecție AFC (locația Grenoble) 4,800.00 MDL 33100000-1 LOT 2 Trap de protecție AFC (locația Grenoble) 4 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 3 Cuptor de grafit cu acoperire pirolitică (locația Grenoble) 18,000.00 MDL 33100000-1 LOT 3 Cuptor de grafit cu acoperire pirolitică (locația Grenoble) 10 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 4 Cuva de cuartz pentru piroliza. (locația Grenoble) 22,000.00 MDL 33100000-1 LOT 4 Cuva de cuartz pentru piroliza. (locația Grenoble) 10 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 5 Lampa pentru analizorul de mercur (locația Grenoble) 18,000.00 MDL 33100000-1 LOT 5 Lampa pentru analizorul de mercur (locația Grenoble) 1 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 6 Coloană EC pentru HPLC (analitică), NUCLEODUR 100-3 NH2-RP, 3 µm, 150×4.6 mm, sau echivalent (locația Grenoble) 47,400.00 MDL 33100000-1 LOT 6 Coloană EC pentru HPLC (analitică), NUCLEODUR 100-3 NH2-RP, 3 µm, 150×4.6 mm, sau echivalent (locația Grenoble) 2 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 7 Coloană de protecție VA pentru HPLC (analitică), 8–10 µm, 21×4 mm (locația Grenoble) 10,000.00 MDL 33100000-1 LOT 7 Coloană de protecție VA pentru HPLC (analitică), 8–10 µm, 21×4 mm (locația Grenoble) 10 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 8 Pahare plastic 50ml (locația Grenoble) 750.00 MDL 33100000-1 LOT 8 Pahare plastic 50ml (locația Grenoble) 50 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 9 Electrod pentru pH-metru (locația Grenoble) 9,000.00 MDL 33100000-1 LOT 9 Electrod pentru pH-metru (locația Grenoble) 1 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT 10 Lampa Xe pt detector fluorimetric RF-20Axs (locația Grenoble) 35,000.00 MDL 33100000-1 LOT 10 Lampa Xe pt detector fluorimetric RF-20Axs (locația Grenoble) 1 Bucata 02.08.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
202607151555_Anunt de participare .docxbiddingDocumentsAchiziție-15/07/2026 15:55Descarca
202607151555_Bon comanda.docxbiddingDocumentsAchiziție-15/07/2026 15:55Descarca
202607151555_anexe 22-23 (1).docxbiddingDocumentsAchiziție-15/07/2026 15:55Descarca
202607151555_ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (3) (10).docxbiddingDocumentsAchiziție-15/07/2026 15:55Descarca
202607151555_duae_ro_0.docbiddingDocumentsAchiziție-15/07/2026 15:55Descarca
202607151555_Anunt de participare .semnat.pdfbiddingDocumentsAchiziție-15/07/2026 15:55Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Lotul nr.78 si Lot nr.79
pentru Achiziție
23.07.2026 16:45

Buna ziua.Va rugam sa confirmați dacă pentru loturile nr.78 si 79 se solicită virfuri sterile. În caz afirmativ, vă rugăm să precizați tipul de ambalare solicitat: individual, câte 5 bucăți sau în stativ de 96 bucăți.
Menționăm că virfurile sterile au un cost mai ridicat decit bugetul alocat!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.07.2026 10:25

Bună ziua, Lot 78, 79 - tipul de ambalare : un stativ de 96 bucăți.

... afișează tot conținutul

Lotul nr.90
pentru Achiziție
23.07.2026 16:50

Nu este clara cantitatea solicitata -200 bucati?,sau 200 seturi a cite 200 bucati?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.07.2026 13:29

Buna ziua. In formularul necesar achizitii este stipulat pentru Lamele microscop 200 buc.

... afișează tot conținutul

Răspuns (24 iul 2026, 09:11): Bună ziua, Lot 78, 79 - tipul de ambalare : un stativ de 96 bucăți.
pentru Achiziție
24.07.2026 11:03

Sterile?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.07.2026 13:29

Bună ziua, Conform cerintelor anuntului, virfuri trebuie sa fie sterile

... afișează tot conținutul

17. Garanția pentru ofertă, cuantumul 1% din valoarea ofertei fără TVA, sub formă de transfer la contul bancar al Autorității contractante
pentru Achiziție
24.07.2026 11:10

Solicitam sa acceptati Garantia oferta sub forma de garantie bancara dar nu numai transfer bancar catre autoritatea contractanta.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.07.2026 13:29

Bună ziua, se accepta

... afișează tot conținutul

18. Garanția de bună execuție a contractului , cuantumul 5 % din valoarea contractului, sub formă de transfer la contul bancar al Autorității contractante.
pentru Achiziție
24.07.2026 11:14

Solicitam sa acceptati Garanția de bună execuție a contractului sub forma de garantie bancara dar nu numai transfer bancar catre autoritatea contractanta. conform Anexei nr.10 din Documentatia standard aprobata prin Ordinul MF nr.115 din 15.09.2021

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.07.2026 13:29

Bună ziua, se accepta.

... afișează tot conținutul

coduri
pentru Achiziție
24.07.2026 11:56

Buna ziua. Pentru a evita erorile, solicitam sa indicati codurile de catalog pentru consumabilile care trebuie sa fie compatibile cu anumite echipamente. In caz ca nu doriti sa indicati codurile de catalog, solicitam sa inicat pe langa producator si modelul echipamentului si numarul de serie si anul de producere, deoarece unele consumabile sunt diferite in dependenta de anul de producere al echipamentului .

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.07.2026 13:29

Buna ziua, Vă rugăm să ne precizați la care lot vă referiți, pentru a vă putea oferi un răspuns corect.

... afișează tot conținutul

Perioada de depunere
pentru Achiziție
24.07.2026 13:08

Vă rugăm respectuos să prelungiți perioada de depunere a ofertelor, întrucât depunerea începe astăzi după ora 16:00 și este stabilită până la data de 28.07.2026, ora 10:00. În acest interval sunt incluse și două zile de odihnă (weekend), ceea ce reduce semnificativ timpul efectiv disponibil pentru pregătirea și depunerea ofertei.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.07.2026 14:34

Solicitarea va fi examinată de către grupul de lucru pentru achiziții

... afișează tot conținutul

Participanți

LOT 1 Sept din cauciuc siliconic pentru injecție (locația Grenoble) 720.00 MDL
27/07/2026 10:17
900.00 MDL
LOT 2 Trap de protecție AFC (locația Grenoble) 4,800.00 MDL
27/07/2026 10:17
6,000.00 MDL
LOT 3 Cuptor de grafit cu acoperire pirolitică (locația Grenoble) 18,000.00 MDL
27/07/2026 21:28
16,950.00 MDL
27/07/2026 10:17
22,500.00 MDL
LOT 4 Cuva de cuartz pentru piroliza. (locația Grenoble) 22,000.00 MDL
28/07/2026 02:43
28,600.00 MDL
LOT 5 Lampa pentru analizorul de mercur (locația Grenoble) 18,000.00 MDL
28/07/2026 02:44
23,400.00 MDL
LOT 6 Coloană EC pentru HPLC (analitică), NUCLEODUR 100-3 NH2-RP, 3 µm, 150×4.6 mm, sau echivalent (locația Grenoble) 47,400.00 MDL
28/07/2026 00:09
22,000.00 MDL
Ofertă refuzată
28/07/2026 08:24
23,940.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 21:28
28,920.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 17:28
43,200.00 MDL
LOT 7 Coloană de protecție VA pentru HPLC (analitică), 8–10 µm, 21×4 mm (locația Grenoble) 10,000.00 MDL
LOT 8 Pahare plastic 50ml (locația Grenoble) 750.00 MDL
LOT 9 Electrod pentru pH-metru (locația Grenoble) 9,000.00 MDL
27/07/2026 21:28
7,645.00 MDL
27/07/2026 10:18
9,840.00 MDL
LOT 10 Lampa Xe pt detector fluorimetric RF-20Axs (locația Grenoble) 35,000.00 MDL
27/07/2026 10:19
34,900.00 MDL
LOT 11 Lampa D2 pt detector UV/Vis SPD-20AV (locația Grenoble) 25,000.00 MDL
27/07/2026 21:28
18,750.00 MDL
27/07/2026 10:19
24,900.00 MDL
LOT 12 Lampa D2 pt detector cu şir de diode pt HPLC Nexera-i LC-2040C 3D Plus (locația Grenoble) 25,000.00 MDL
27/07/2026 21:29
22,180.00 MDL
27/07/2026 10:19
24,900.00 MDL
LOT 13 Lampă cu catod tubular pentru cadmiu (Cd) (locația Grenoble) 22,000.00 MDL
27/07/2026 21:29
21,955.00 MDL
27/07/2026 10:20
24,000.00 MDL
LOT 14 Lampă cu catod tubular pentru plumb (Pb) (locația Grenoble) 22,000.00 MDL
27/07/2026 21:29
21,955.00 MDL
27/07/2026 10:20
24,000.00 MDL
LOT 15 Valva cu ac asamblată (locația Grenoble) 9,000.00 MDL
27/07/2026 10:20
8,950.00 MDL
LOT 16 Ac de prelevare (locația Grenoble) 15,700.00 MDL
LOT 17 Plită electrică de masă (locația Grenoble) 1,200.00 MDL
LOT 18 Reșou electric cu un arzător pentru lucru în laborator (locația Grenoble) 6,000.00 MDL
LOT 19 Truse medicale de prim ajutor (locația Grenoble) 1,680.00 MDL
LOT 20 Acid sulfuric standard titru 0,1N (locația Grenoble) 650.00 MDL
27/07/2026 21:29
440.00 MDL
LOT 21 Acid acetic standard titru 0,1N (locația Grenoble) 800.00 MDL
27/07/2026 21:29
530.00 MDL
LOT 22 Hârtie de filtru „banda albastră” (locația Grenoble) 420.00 MDL
LOT 23 Filament pentru MSD (locația M.Manole) 7,000.00 MDL
LOT 24 Set N86 KT.18 043242 (locația M.Manole) 1,000.00 MDL
LOT 25 Bel-Art Cryo-Safe Cooler (locația M.Manole) 5,000.00 MDL
28/07/2026 08:24
6,400.00 MDL
LOT 26 Seringi sterile pentru insulin 1 ml (locația M.Manole) 220.00 MDL
LOT 27 Seringi sterile cu ac, 2 ml (locația M.Manole) 600.00 MDL
LOT 28 Teste chimice pentru sterilizare 121oC/ 15 min (locația M.Manole) 500.00 MDL
LOT 29 Lupă retractabilă in carcasă de plastic, DUO Marire 6×, 8× și 14× (locația M.Manole) 400.00 MDL
LOT 30 Site de laborator 36,000.00 MDL
27/07/2026 21:30
34,800.00 MDL
LOT 31 Higrometru electronic (locația M.Manole) 3,000.00 MDL
LOT 32 BOTOSEI NR.100 PE DUBLA (10/13) (locația M.Manole) 3,500.00 MDL
LOT 33 Manusi de unică folosinţă de Nitril (locația M.Manole) 720.00 MDL
LOT 34 Electrod ionselectiv pentru Nitrat-ion NO3 (locația M.Manole) - 5,000.00 MDL
LOT 35 Electrod din sticlă de referință (locația M.Manole) 2,000.00 MDL
LOT 36 Inleturi Inlet Sleeve Bruker (locația M.Manole) 30,800.00 MDL
28/07/2026 00:10
13,000.00 MDL
LOT 37 Bahile medicale (botoși) (LDSA) 5,000.00 MDL
LOT 38 Anse sterile din polisterol 1 µl (LDSA) 7,000.00 MDL
27/07/2026 13:02
6,000.00 MDL
28/07/2026 08:24
6,000.00 MDL
27/07/2026 10:40
6,880.00 MDL
LOT 39 Anse sterile din polisterol 10 µl (LDSA) 7,000.00 MDL
28/07/2026 08:24
5,920.00 MDL
27/07/2026 13:02
6,000.00 MDL
27/07/2026 10:40
6,880.00 MDL
LOT 40 Antiseptic pentru mâini (LDSA) 3,000.00 MDL
LOT 41 Tuburi Durham (LDSA) 3,000.00 MDL
LOT 42 Hîrtie de pergament (LDSA) 6,500.00 MDL
LOT 43 Hîrtie filtrare de laborator (LDSA) 4,200.00 MDL
LOT 44 Hîrtie de staniol (LDSA) 500.00 MDL
LOT 45 Ambalaj flexibil din polietilenă 40 l (LDSA) 9,000.00 MDL
28/07/2026 08:25
4,875.00 MDL
LOT 46 Seringi 5 ml (LDSA) 560.00 MDL
LOT 47 Seringi 2 ml (LDSA) 300.00 MDL
LOT 48 Manșoane de protecție de unică folosință impermiabile (LDSA) 1,500.00 MDL
LOT 49 Prosop hârtie (LDSA) 1,300.00 MDL
LOT 50 Seringi 10 ml (LDSA) 200.00 MDL
LOT 51 Seringi (LDSA) 300.00 MDL
LOT 52 Eprubete de sticlă cu capace metalice (LDSA) 1,600.00 MDL
LOT 53 Eprubete de sticlă cu capace metalice (LDSA) 800.00 MDL
LOT 54 Spatulă de plastic (Lingură de laborator) (LDSA) 1,000.00 MDL
28/07/2026 08:25
765.00 MDL
27/07/2026 21:30
1,295.00 MDL
LOT 55 Folie parafilm (LDSA) 1,000.00 MDL
27/07/2026 21:30
1,290.00 MDL
LOT 56 Folie parafilm (LDSA) 1,000.00 MDL
28/07/2026 08:25
1,080.00 MDL
27/07/2026 21:30
1,290.00 MDL
LOT 57 Plăci Petri plastic(LDSA) 600.00 MDL
LOT 58 Bare magnetice PTFE cilindrice universale cu profil finisat (LDSA) 200.00 MDL
LOT 59 Bare magnetice PTFE cilindrice universale cu profil finisat (LDSA) 200.00 MDL
LOT 60 Tuburi (eprubete) din sticlă cu fund plat (LDSA) 800.00 MDL
LOT 61 Suport, pentru tuburi (LDSA) 2,700.00 MDL
LOT 62 Microtuburi cu capac (LDSA) 4,000.00 MDL
27/07/2026 21:31
975.00 MDL
LOT 63 Microtuburi cu capac (LDSA) 4,000.00 MDL
LOT 64 Microtuburi RNase/DNase/Endotoxin free (LDSA) 1,100.00 MDL
28/07/2026 08:25
1,000.00 MDL
LOT 65 Microtuburi PCR (LDSA) 6,000.00 MDL
28/07/2026 08:26
4,185.00 MDL
LOT 66 Recipient, coș din plastic pentru deșeuri înțepătoare/tăietoare 1l, pericol biologic(LDSA) 1,000.00 MDL
LOT 67 Recipiente medicale cu pedală (LDSA) 6,000.00 MDL
LOT 68 Mănuși (LDSA) 1,600.00 MDL
LOT 69 Mănuși (LDSA) 1,600.00 MDL
LOT 70 Mănuși LDSA) 400.00 MDL
LOT 71 Mănuși (LDSA) 400.00 MDL
LOT 72 Anse (LÎPA) 2,200.00 MDL
28/07/2026 08:26
1,875.00 MDL
Ofertă refuzată
27/07/2026 10:40
2,150.00 MDL
LOT 73 Anse (LÎPA) 2,200.00 MDL
28/07/2026 08:27
1,850.00 MDL
27/07/2026 10:40
2,150.00 MDL
LOT 74 Pungi microbiologice (LÎPA) 20,000.00 MDL
28/07/2026 08:27
14,000.00 MDL
LOT 75 Eprubete microbiologice (LÎPA) 9,000.00 MDL
27/07/2026 21:31
11,175.00 MDL
28/07/2026 08:27
11,550.00 MDL
LOT 76 Eprubete microbiologice cu capac șurub (LÎPA) 30,000.00 MDL
27/07/2026 21:31
37,950.00 MDL
LOT 77 Para (LÎPA) 900.00 MDL
27/07/2026 21:31
930.00 MDL
LOT 78 Vîrfuri de unică folosință (LÎPA) 4,800.00 MDL
27/07/2026 13:02
4,000.00 MDL
LOT 79 Vîrfuri de unică folosință (LÎPA) 4,800.00 MDL
27/07/2026 13:02
5,600.00 MDL
LOT 80 Foarfece (LÎPA) 2,500.00 MDL
28/07/2026 08:27
1,440.00 MDL
27/07/2026 21:32
2,300.00 MDL
LOT 81 Pensete (LÎPA) 1,240.00 MDL
28/07/2026 08:28
880.00 MDL
27/07/2026 21:32
1,345.00 MDL
LOT 82 Butirometre pentru lapte De la 0-6 % cu dop, (LÎPA) 7,000.00 MDL
27/07/2026 10:21
6,990.00 MDL
LOT 83 Butirometru 0-40 % cu dop (LÎPA) 8,000.00 MDL
27/07/2026 10:21
10,380.00 MDL
LOT 84 Suport pentru tub de extractie Mojonnier Funke Gerber (LÎPA) 6,000.00 MDL
27/07/2026 21:32
5,370.00 MDL
27/07/2026 10:22
6,000.00 MDL
LOT 85 Tub Funke gerber de proba cu marcaj pentru cryoscop (LÎPA) 9,000.00 MDL
27/07/2026 10:22
9,600.00 MDL
27/07/2026 21:32
11,680.00 MDL
LOT 86 Cuva fluorimetru din quartz cu capac 10 mm (LÎPA) 12,000.00 MDL
27/07/2026 21:32
10,320.00 MDL
LOT 87 Hirtie de staniol ( aluminiu) (LÎPA) 350.00 MDL
LOT 88 Hirtie de filtru (LÎPA) 5,200.00 MDL
LOT 89 Lame microscop (LÎPA) 4,000.00 MDL
LOT 90 Lamele microscop (LÎPA) 15,000.00 MDL
28/07/2026 08:28
52.00 MDL
27/07/2026 13:02
10,000.00 MDL
27/07/2026 21:33
14,030.00 MDL
LOT 91 Bara magnetica agitare cilindrica (LÎPA) 400.00 MDL
LOT 92 Bixe metalice din ( aluminiu, otel) cu capac (LÎPA) 5,000.00 MDL
LOT 93 Termometru digital pentru frigider/congelator cu sonda si magnet (LÎPA) 3,000.00 MDL
LOT 94 Set de filtre din sticla neutra conform NIST (LÎPA) 56,000.00 MDL
LOT 95 Ushio Xenon short ARC Lamp (LÎPA) 10,000.00 MDL
LOT 96 UV- detector Lamp (LÎPA) 10,000.00 MDL
LOT 97 Filter frit for inline filter (LÎPA) 4,400.00 MDL
LOT 98 Vialuri cu capac filetat, sticla bruna (LÎPA) 30,000.00 MDL
27/07/2026 21:33
24,150.00 MDL
LOT 99 Tuburi de centrifugare conice cu capac (filet/albastru) (LÎPA) 3,000.00 MDL
27/07/2026 21:34
2,490.00 MDL
LOT 100 Tuburi de centrifugare conice cu capac (filet/portocaliu) (LÎPA) 1,000.00 MDL
LOT 101 Tuburi de centrifugare conice cu capac (filet/verde) (LÎPA) 5,000.00 MDL
LOT 102 Tuburi de centrifugare conice cu capac (filet/violet) (LÎPA) 1,000.00 MDL
LOT 103 Tuburi de centrifugare conice cu capac, culoarea intunecata (LÎPA) 1,000.00 MDL
LOT 104 Tuburi de centrifuga conice cu capac (LÎPA) 1,950.00 MDL
LOT 105 Tuburi de centrifugă conice din sticlă de unică folosință PYREX, cu capac (LÎPA) 4,000.00 MDL
LOT 106 Pipete Pasteur ambalate individual sterile (LÎPA) 8,000.00 MDL
27/07/2026 13:02
2,662.50 MDL
28/07/2026 08:28
2,850.00 MDL
27/07/2026 21:34
6,875.00 MDL
LOT 107 Capace adaptoare pentru tuburi SPE cu virf Luer (LÎPA) 2,400.00 MDL