Achiziție - Beton marfa

Achiziție MOLDOVATRANSGAZ

Informație generală

MOLDOVATRANSGAZ
1003607010109
Beton marfa
441,000.00 MDL
nereușit
ocds-b3wdp1-MD-1783678886394

Beton marfa


Achiziție de valoare mică
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
10/07/2026 13:31
clarificări
14/07/2026 11:29
depunere
18/07/2026 11:29
deschidere oferte
18/07/2026 11:29
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 10/07/2026 11:53
Trezoreria de Stat

suma planificată 441,000.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
Beton marfa 102,000.00 MDL 44114000-2 Beton marfa 34 Metru cub 27.07.2026 - 30.12.2026
mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă, 155
Beton marfa 90,000.00 MDL 44114000-2 Beton marfa 30 Metru cub 27.07.2026 - 30.12.2026
mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă, 155
Beton marfa 249,000.00 MDL 44114000-2 Beton marfa 83 Metru cub 27.07.2026 - 30.12.2026
mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă, 155

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
Caiet de sarcini.doctechnicalSpecificationsAchizițieCaiet de sarcini10/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26 .semnat.pdfbiddingDocumentsAchizițieANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/2610/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26.docbiddingDocumentsAchizițieANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/2610/07/2026 13:31Descarca
Caiet de sarcini.pdftechnicalSpecificationsAchizițieCaiet de sarcini10/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26.semnat.pdfbiddingDocumentsBeton marfa ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/2610/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26.docbiddingDocumentsBeton marfa -10/07/2026 13:31Descarca
Caiet de sarcini.pdftechnicalSpecificationsBeton marfa Caiet de sarcini.10/07/2026 13:31Descarca
Caiet de sarcini.docbiddingDocumentsBeton marfa Caiet de sarcini.10/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26.semnat.pdfbiddingDocumentsBeton marfa ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/2610/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26.docbiddingDocumentsBeton marfa ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/2610/07/2026 13:31Descarca
Caiet de sarcini.pdftechnicalSpecificationsBeton marfa Caiet de sarcini10/07/2026 13:31Descarca
Caiet de sarcini.doctechnicalSpecificationsBeton marfa Caiet de sarcini10/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26.semnat.pdfbiddingDocumentsBeton marfa ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/2610/07/2026 13:31Descarca
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/26.docbiddingDocumentsBeton marfa ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 32/2610/07/2026 13:31Descarca
Caiet de sarcini.pdftechnicalSpecificationsBeton marfa Caiet de sarcini.10/07/2026 13:31Descarca
Caiet de sarcini.doctechnicalSpecificationsBeton marfa Caiet de sarcini10/07/2026 13:31Descarca

Persoană de contact

Clarificări

beton
pentru Achiziție
10.07.2026 22:19

referitor la pompe - cite pompe si de ce capacitate ve-ti avea nevoie???

... afișează tot conținutul

Răspuns:

13.07.2026 12:14

Prin prezenta, aducem la cunoștința potențialilor participanți la prezenta procedură de achiziție că, pentru executarea lucrărilor de turnare a betonului aferente loturilor nr. 1 și nr. 2, este suficientă utilizarea unei pompe de beton cu lungimea furtunurilor de 20 m.
Pentru executarea lucrărilor aferente lotului nr. 3, este necesară utilizarea unei pompe de beton cu lungimea furtunurilor de minimum 43 m, astfel încât să fie asigurată turnarea betonului în condiții corespunzătoare.

... afișează tot conținutul

beton
pentru Achiziție
10.07.2026 22:21

cit va fi comanda minima in m3???

... afișează tot conținutul

Răspuns:

13.07.2026 12:14

Prin prezenta, aducem la cunoștința potențialilor participanți la prezenta procedură de achiziție faptul că volumul minim de beton solicitat este de 4,2 m³.
Volumul menționat este prevăzut pentru lotul nr. 3, cu livrare la obiectivul situat în r-nul Cahul, satul Ciumai.
Pentru celelalte cazuri, este acceptată livrarea betonului cu autobetonieră standard, având capacitatea tamburului malaxor de 6–9 m³ sau mai mare.
Totodată, menționăm faptul că solicitarea de livrare a betonului va fi transmisă pentru întregul volum aferent lotului contractat. Excepție constituie lotul nr. 3, unde, având în vedere că locurile de livrare sunt diferite, comanda de livrare va fi divizată în două etape distincte, conform necesităților de executare a lucrărilor.

... afișează tot conținutul

beton
pentru Achiziție
13.07.2026 12:37

Rog sa indicati pe fiecare lot:
- vol pe fiacare comanda;
- nr de pompe;
- lungimea bratului ex: 20, 24, 28, 36, 42, 52, 58, 65;
- daca va fi pompa cu traseu aditional si lungimea acestuia, ex: 10m, 20m, 30m, etc;
- pompa cu betoniera 28m, vol. max. 7m3, cite comenzi cu astfel de pompa vor fi si daca comanda va depasi 7m3?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

14.07.2026 14:31

Lotul nr. 1
În conformitate cu cerințele Caietului de sarcini, pentru lotul nr. 1 este necesară livrarea a 34 m³ de beton M350 (clasa C20/25) la adresa: mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă, nr. 155.
Livrarea se va efectua cu maximum 2 autobetonieri pe zi, având capacitatea tamburului malaxor de 6–9 m³ (sau mai mare). Turnarea betonului va fi executată succesiv, astfel încât descărcarea autobetonierelor se va realiza pe rând, utilizând o singură pompă de beton.
Se admite utilizarea atât a unei pompe de beton încorporate în autobetonieră, fiind suficientă utilizarea unei pompe cu lungimea furtunurilor de 20 m.
Lotul nr. 2
În conformitate cu cerințele Caietului de sarcini, pentru lotul nr. 2 este necesară livrarea a 30 m³ de beton M350 (clasa C20/25) la adresa: sat. Mereni, SP Mereni.
Livrarea se va efectua cu maximum 2 autobetonieri pe zi, având capacitatea tamburului malaxor de 6–9 m³ (sau mai mare). Turnarea betonului va fi executată succesiv, astfel încât descărcarea autobetonierelor se va realiza pe rând, utilizând o singură pompă de beton.
Se admite utilizarea atât a unei pompe de beton încorporate în autobetonieră, fiind suficientă utilizarea unei pompe cu lungimea furtunurilor de 20 m.
Solicitarea de livrare pentru lotul nr. 2 va fi transmisă numai după executarea integrală a livrării aferente lotului nr. 1.
Lotul nr. 3
Livrarea a 54 m³ de beton la adresa: r-nul Cahul, com. Burlăceni, într-o singură etapă. Pentru executarea lucrărilor este necesară utilizarea unei pompe de beton cu lungimea furtunurilor de aproximativ 43 m (±5%).
Livrarea a 24,8 m³ de beton la aceeași adresă: r-nul Cahul, com. Burlăceni, într-o singură etapă, la 1–3 zile după executarea primei livrări. Pentru executarea lucrărilor este necesară utilizarea unei pompe de beton cu lungimea furtunurilor de aproximativ 43 m (±5%).
Livrarea a 4,2 m³ de beton la adresa: r-nul Cahul, sat. Ciumai, într-o singură etapă, la 1–3 zile după executarea celei de-a doua livrări. Pentru executarea acestei livrări nu este necesară utilizarea unei pompe de beton.

... afișează tot conținutul

Participanți

Beton marfa 102,000.00 MDL
Beton marfa 90,000.00 MDL
Beton marfa 249,000.00 MDL