Achiziție - Mijloace speciale de protecție - suplimentar

Achiziție Administrația Națională a Penitenciarelor

Informație generală

Mijloace speciale de protecție - suplimentar
375,000.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1783581925403

Mijloace speciale de protecție - suplimentar


COP
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
10/07/2026 07:11
clarificări
17/07/2026 08:00
depunere
22/07/2026 08:00
deschidere oferte
23/07/2026 15:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 09/07/2026 09:21
Trezoreria de Stat

suma planificată 375,000.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
375,000.00 MDL 3,750.00 MDL 35800000-2 Vestă antiglonț 45 Bucata 24.07.2026 - 31.12.2026
str.Nicolae Titulescu 35
2026-07-23 15:00:00

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
2. anunț de participare.docxbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 07:11Descarca
4. duae.docbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 07:11Descarca
4. duae.pdfbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 07:11Descarca
2. anunț de participare.pdfbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 07:11Descarca
3. documentația standard.docxbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 07:11Descarca
3. documentația standard.pdfbiddingDocumentsAchiziție-10/07/2026 07:11Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Certificat de conformitate
pentru Achiziție
15.07.2026 14:41

Vă rugăm respectuos să ne oferiți o clarificare referitoare la documentele de confirmare a conformității produsului.

În situația în care producătorul poate furniza:

* Declarația de conformitate a producătorului, prin care confirmă că vesta antiglonț îndeplinește cerințele standardului NIJ 0101.06-2008, Nivel IIIA și toate cerințele specificației tehnice;
* Rapoarte/buletine de testare balistică emise în urma încercărilor efectuate în cadrul facilităților proprii de testare ale producătorului;
* La recepția produsului, documentele prevăzute în caietul de sarcini (certificate/buletine de analiză/documente similare), precum și instrucțiunile de utilizare și întreținere,

dar nu deține un certificat de conformitate sau un raport de încercare emis de un laborator independent acreditat, vă rugăm să ne confirmați dacă această documentație va fi considerată suficientă pentru demonstrarea conformității produsului cu cerințele procedurii de achiziție.

Vă mulțumim anticipat pentru clarificare.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

15.07.2026 17:32

Bună ziua. Vor fi acceptate Declarația de conformitate a producătorului și Rapoarte/buletine de testare balistică emise în urma încercărilor efectuate în cadrul facilităților proprii de testare ale producătorului, cu condiția că documentele prezentate să fie disponibile în limba română sau engleză. Vă mulțumim!

... afișează tot conținutul

Participanți

Vestă antiglonț 375,000.00 MDL
20/07/2026 13:05
412,695.00 MDL
Ofertă acceptată