Achiziție - Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni.

Achiziție Primaria mun.Straseni

Informație generală

Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni.
5,985,607.41 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1783335823297

Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis", Mun. Strășeni.
Incluse următoarele segmente de străzi:
1. str. Aron Pumnu, segment 305 (221,76 m)
2. str. Aron Pumnu, segment 19 (175.98 m)
3. str. Valeriu Cupcea, segment 128 (74 m)
4. str. Valeriu Cupcea, segment 679 (84.6 m)
5. str. Valeriu Cupcea, segment 30 (63.35 m)
6. str. Valeriu Cupcea, segment 680 (61.49 m)
7. str. Ioan Voda cel Cumplit, segment 292 (143.43m)
8. str. Mihail Cogalniceanu, 290 (289.68 m)
9. str. Mihail Cogalniceanu, segment 94 (72.99 m)
10. str. 8 Martie, segment 288 (222.71 m)
11. str. 8 Martie, segment 102 (86.72 m)
12. str. Podgorenilor, segment 289 (163.4 m)
13. str. Podgorenilor, segment 105 (63.04 m)
14. str. Alexandru cel Bun, segment 116 (61,1 m)
15. str. Constantin Negruzzi, segment 287 (290,99 m)
16. str. Constantin Negruzzi, segment 112 (92.36 m)
17. str. Igor Vieru, segment 114 (115.26 m)
18. str. Igor Vieru, segment 283 (283.69 m)
19. str. Igor Vieru, segment 936 (70.12 m)
20. str. M. Dragan, segment 124 ( 90.31 m)
21. bd . Pacii, segment 17 ( 154.38 m pe ambele parti)
22. bd . Pacii, segment 309 ( 289.81 m)
23. str. Alexei Sciusev, segment 36 (168 m)
24. str. Alexei Sciusev, segment 18 (193.02m)
25. str. Ion Vatamanu, segment 291 (242.68m)
Construcția rețelelor de canalizare din str. Russo, Mun. Strășeni
Construcția rețelelor de canalizare din str. Volocii, Mun. Strășeni
Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis", Mun. Strășeni;
Incluse următoarele segmente de străzi:
1. str. Micle 40;
2. str. Alecsandri;
3. str. M. Kogalniceanu - V. Cupcea;
4. stradela V. Cupcea - str. 31 August;


Licitație deschisă
cel mai bun raport calitate-preţ
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
06/07/2026 15:03
clarificări
16/07/2026 14:30
depunere
27/07/2026 15:00
deschidere oferte
27/07/2026 15:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 06/07/2026 13:39
Trezoreria de Stat

suma planificată 5,985,607.41 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
5,985,607.41 MDL 45200000-9 Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni. Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis", Mun. Strășeni. Incluse următoarele segmente de străzi: 1. str. Aron Pumnu, segment 305 (221,76 m) 2. str. Aron Pumnu, segment 19 (175.98 m) 3. str. Valeriu Cupcea, segment 128 (74 m) 4. str. Valeriu Cupcea, segment 679 (84.6 m) 5. str. Valeriu Cupcea, segment 30 (63.35 m) 6. str. Valeriu Cupcea, segment 680 (61.49 m) 7. str. Ioan Voda cel Cumplit, segment 292 (143.43m) 8. str. Mihail Cogalniceanu, 290 (289.68 m) 9. str. Mihail Cogalniceanu, segment 94 (72.99 m) 10. str. 8 Martie, segment 288 (222.71 m) 11. str. 8 Martie, segment 102 (86.72 m) 12. str. Podgorenilor, segment 289 (163.4 m) 13. str. Podgorenilor, segment 105 (63.04 m) 14. str. Alexandru cel Bun, segment 116 (61,1 m) 15. str. Constantin Negruzzi, segment 287 (290,99 m) 16. str. Constantin Negruzzi, segment 112 (92.36 m) 17. str. Igor Vieru, segment 114 (115.26 m) 18. str. Igor Vieru, segment 283 (283.69 m) 19. str. Igor Vieru, segment 936 (70.12 m) 20. str. M. Dragan, segment 124 ( 90.31 m) 21. bd . Pacii, segment 17 ( 154.38 m pe ambele parti) 22. bd . Pacii, segment 309 ( 289.81 m) 23. str. Alexei Sciusev, segment 36 (168 m) 24. str. Alexei Sciusev, segment 18 (193.02m) 25. str. Ion Vatamanu, segment 291 (242.68m) Construcția rețelelor de canalizare din str. Russo, Mun. Strășeni Construcția rețelelor de canalizare din str. Volocii, Mun. Strășeni Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis", Mun. Strășeni; Incluse următoarele segmente de străzi: 1. str. Micle 40; 2. str. Alecsandri; 3. str. M. Kogalniceanu - V. Cupcea; 4. stradela V. Cupcea - str. 31 August; 1 Complet 29.07.2026 - 30.12.2027
str.M.Eminescu 32

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
formular desfășurat 1.1.docxbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 17:20Descarca
formular desfășurat 1.2.docxbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 17:20Descarca
formular desfășurat 1.3.docxbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 17:20Descarca
formular desfășurat 1.4.docxbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 17:20Descarca
anunț de participare ld canalizare podiș+russo+volocii_m. straseni.signed.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 14:11Descarca
caie de sarcine lucrari ld canalizare podiș+russo+volocii_m. straseni.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 14:11Descarca
doc. atribuire ld canalizare podiș+russo+volocii_m. straseni.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 14:11Descarca
duae.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 14:11Descarca
caie de sarcine lucrari ld canalizare podiș+russo+volocii_m. straseni.docxbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 14:11Descarca
2026.04. canalizare podis.rtf f1.word.docxbiddingDocumentsConstrucția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni.-06/07/2026 14:11Descarca
caiet de sarcicni podis ii.docxbiddingDocumentsConstrucția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni.-06/07/2026 14:11Descarca
caiet de sarcinci str. volocii.docxbiddingDocumentsConstrucția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni.-06/07/2026 14:11Descarca
caiet de sarcini str. russo.docxbiddingDocumentsConstrucția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni.-06/07/2026 14:11Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
06.07.2026 15:03

Buna ziua. Publicati Va rog formularul desfasurat al caietului de sarcini.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

06.07.2026 17:52

Buna ziua, Publicăm în format WORD patru formulare separate (1.1; 1.2; 1.3 și 1.4).

... afișează tot conținutul

Participanți

Construcția rețelelor de canalizare din sectorul "Podis" ; din str. Russo; și din str. Volocii ale Mun. Strășeni. 5,985,607.41 MDL
24/07/2026 15:20
5,324,105.32 MDL
Ofertă acceptată
27/07/2026 13:00
5,377,924.07 MDL