Achiziție - Reparația unor sectoare de drum în sat.Vălcineț rnul.Călărași

Achiziție Primaria Valcinet

Informație generală

Primaria Valcinet
1007601007480
Reparația unor sectoare de drum în sat.Vălcineț rnul.Călărași
818,122.14 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1783327633964

Reparația unor sectoare de drum în sat.Vălcineț rnul.Călărași


COP
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
06/07/2026 12:02
clarificări
13/07/2026 09:00
depunere
17/07/2026 14:00
deschidere oferte
17/07/2026 14:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 06/07/2026 11:51
Trezoreria de Stat

suma planificată 818,122.14 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
Reparația drumurilor locale 583,876.75 MDL 45200000-9 Reparația drumurilor locale 1 Metru 29.07.2026 - 30.12.2026
Valcinet
Reparația drumului cu beton L - 80m 234,245.39 MDL 45200000-9 Reparația drumului cu beton L - 80m 1 Metru 29.07.2026 - 30.12.2026
Valcinet

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunț de participare sectoare de drum.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 12:02Descarca
drum varianta albă.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 12:02Descarca
drum beton.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 12:02Descarca
caiet de sarcini desfășurat varianta alba.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 12:02Descarca
caiet de sarcini desfășurat - beton.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 12:02Descarca
duae_ro_0 (2).docbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 12:02Descarca
ds_lucrari (3).docxbiddingDocumentsAchiziție-06/07/2026 12:02Descarca

Persoană de contact

Clarificări

clarificari
pentru Achiziție
06.07.2026 16:50

termen de garantie drum varianta alba 2 ani este mult, modificati intrun 1 an. Si drum din beton cu grosimea de h 12 cm termen de garantie 5 ani este tot mult, modificati in 2 ani, multumim

... afișează tot conținutul

Răspuns:

07.07.2026 10:54

Bună ziua! Acestea sunt cerințele autorității contractante, vă rugăm respectuos să vă conformați anunțului de participare. Mulțumim pentru întrebare și înțelegere.

... afișează tot conținutul

Bună ziua! Acestea sunt cerințele autorității contractante, vă rugăm respectuos să vă conformați anunțului de participare. Mulțumim pentru întrebare și înțelegere.
pentru Achiziție
07.07.2026 10:31

autoritatea contractanta poate sa aiba cerinte in cazul in care are cunostinte in domeniul constructiilor de drumuri, unde se respecta in totalmente normele tehnice in vigoare. spuneti va rog cite persoane din membrii grupului de lucru au studii de specialitate in domeniul drumurilor?...multumim

... afișează tot conținutul

Răspuns:

07.07.2026 19:34

Fiți siguri că AC are personal competitiv în acest domeniu, mulțumim și succese.

... afișează tot conținutul

Fiți siguri că AC are personal competitiv în acest domeniu, mulțumim și succese.
pentru Achiziție
08.07.2026 08:37

asa dar, dvs nu ati raspuns la intrebare, rugam sa raspundenti deoarece sinteti obligati sa dati clarificari...multumim si o zi buna

... afișează tot conținutul

Răspuns:

09.07.2026 19:22

3 persoane din membrii grupului de lucru au studii de specialitate in domeniul drumurilor.

... afișează tot conținutul

3 persoane din membrii grupului de lucru au studii de specialitate in domeniul drumurilor
pentru Achiziție
10.07.2026 08:33

da sigur, cum sa nu.....anexati certificatele lor, multumim

... afișează tot conținutul

Răspuns:

13.07.2026 10:04

Bună ziua! Certificatele conțin date cu caracter personal , ele pot fi prezentate daca acest lucru este cerut expres de lege sau de platforma, va invitam la sediu AC.

... afișează tot conținutul

Participanți

Reparația drumurilor locale 583,876.75 MDL
17/07/2026 12:35
559,482.79 MDL
Ofertă acceptată
17/07/2026 11:11
671,184.54 MDL
Reparația drumului cu beton L - 80m 234,245.39 MDL
17/07/2026 12:37
268,075.67 MDL
Ofertă acceptată
17/07/2026 11:12
269,077.64 MDL