Achiziție - Aparate de aer condiționat cu montare/instalare și punere în funcțiune

Achiziție Serviciul Vamal

Informație generală

Serviciul Vamal
1006601000185
Aparate de aer condiționat cu montare/instalare și punere în funcțiune
330,000.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1782382571573

Aparate de aer condiționat cu montare/instalare și punere în funcțiune


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
25/06/2026 15:29
clarificări
08/07/2026 11:01
depunere
18/07/2026 11:01
deschidere oferte
18/07/2026 11:01
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 25/06/2026 13:44
Trezoreria de Stat

suma planificată 330,000.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
330,000.00 MDL 39700000-9 Aparate de aer condiționat cu montare/instalare și punere în funcțiune 1 Bucata 27.07.2026 - 30.08.2026
RM

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
Modificat caiet de sarcini (2)technicalSpecificationsAchizițieCaiet de sarcini03/07/2026 14:08Descarca
Modificat caiet de sarcinitechnicalSpecificationsAchizițieAnulat26/06/2026 08:26Descarca
Anunt de participaretechnicalSpecificationsAchizițieAnunt de participare25/06/2026 13:20Descarca
Caiet de sarcinitechnicalSpecificationsAchizițieAnulat25/06/2026 13:20Descarca
dsbunuriserviciiomftechnicalSpecificationsAchizițieDocumentația standard25/06/2026 13:20Descarca
DUAEtechnicalSpecificationsAchizițieDUAE25/06/2026 13:20Descarca

Persoană de contact

Clarificări

cantitatea 9BTU si 12 BTU
pentru Achiziție
25.06.2026 15:29

Buna ziua. In caiet de sracini cantitatea AC 9BTU si 12 BTU nu corespunde cantitatii , indicate mai jos de tabel. Verificati va rog si concretizati cantitatea necesara corecta.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

26.06.2026 10:23

Bună ziua, Caiet de sarcini modificat.

... afișează tot conținutul

Instalare
pentru Aparate de aer condiționat cu montare/instalare și punere în funcțiune
26.06.2026 17:47

1. Care este lungimea traseului de freon pentru fiecare aparat de aer condiționat?
2. La ce înălțime (etaj) va fi montat fiecare aparat de aer condiționat? Există acces la fereastră în fiecare caz de instalare? Este necesar un serviciu de macara/autonacelă?
3. Sunt necesare lucrări de conectare la tabloul electric? Ce componente are tabloul de distribuție (întrerupătoare automate etc.)?
4. Care este lungimea cablurilor electrice până la tabloul electric pentru fiecare aparat de aer condiționat?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

03.07.2026 17:47

Bună ziua, toate răspunsurile sunt indicate în documentul atașat - Modificat caiet de sarcini (2).

... afișează tot conținutul

Termeni de livrare
pentru Achiziție
03.07.2026 13:51

In anuntul de participare termenul este de 5 zile de la solicitare, iar in caietul de sarcini în termen de 20 zile calendaristice. Care este termenul exact de livrare a bunurilor?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

06.07.2026 13:16

Bună ziua, 5 zile de la solicitare.

... afișează tot conținutul

Abateri
pentru Achiziție
03.07.2026 15:27

Buna ziua, Se permit mici abateri în minus ale valorilor tehnice solicitate?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

06.07.2026 09:00

Bună ziua, în minus nu se permite.

... afișează tot conținutul

Participanți

Aparate de aer condiționat cu montare/instalare și punere în funcțiune 330,000.00 MDL
08/07/2026 16:41
307,370.00 MDL
Ofertă acceptată
17/07/2026 17:18
327,371.14 MDL
Ofertă refuzată