Achiziție - Sistem fotovoltaic cu capacitatea de 25 kw la sonda de apă in s. Cărbuna, r-l Ialoveni

Achiziție Primaria Carbuna

Informație generală

Primaria Carbuna
1009601000083
Sistem fotovoltaic cu capacitatea de 25 kw la sonda de apă in s. Cărbuna, r-l Ialoveni
449,333.33 MDL
anulat
ocds-b3wdp1-MD-1782309022957

Sistem fotovoltaic cu capacitatea de 25kw la sonda de apă în s.
Cârbuna, r-l Ialoveni la cheie cu proiecttele de mărire a capacității și proiect tehnic a instalației comform caietului de sarcini.


Achiziție de valoare mică
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
24/06/2026 20:30
clarificări
01/07/2026 00:00
depunere
06/07/2026 00:00
deschidere oferte
06/07/2026 15:00
analiză
desemnare câștigător
contract
Procedură anulată
Cancellation of an invalid procedure.

Surse de finanțare

data validării: 24/06/2026 18:54
Trezoreria de Stat

suma planificată 449,333.33 MDL

Detalii achiziție

Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
449,333.33 MDL 988.53 MDL 09300000-2 sistem fotovoltaic 25 kw 1 Kilowatt Lot anulat 2026-07-06 15:00:00

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
aviz de racordare.pdfbiddingDocumentsAchiziție-25/06/2026 08:32Descarca
duae_ro_.docbiddingDocumentsAchiziție-24/06/2026 17:27Descarca
ds_lucrari.docxbiddingDocumentsAchiziție-24/06/2026 17:27Descarca
caiet de sarcini.docxbiddingDocumentsAchiziție-24/06/2026 17:27Descarca
anunt_de_participare_lucrari.pdfbiddingDocumentsAchiziție-24/06/2026 17:24Descarca
duae_ro_.docbiddingDocumentsProiectarea, furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a unei centrale fotovoltaice cu o capacitate de 25 kW (capacitate instalată 25kW) pentru sonda de pomparea a apei. Prezentul Contract este un contract „la cheie”, în baza căruia antreprenorul va executa toate lucrările necesare pentru furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a centrale inclusiv mărirea puterii locului de consum cu proiectara acestuia proiectul tehnical al instalației și avizurile necesare pentru darea în explooatare . Toate lucrările trebuie calculate și incluse în prețul ofertei. Prețul ofertei/contractului nu poate fi modificat dacă ofertantul/antreprenorul a uitat și/sau nu a luat în calcul și nu a inclus unele lucrări și/sau servicii în prețul ofertei/contractului. De asemenea, este sarcina ofertantului/antreprenorului să dezvolte un proiect, să colecteze toate informațiile necesare, să obțină toate autorizațiile necesare, inclusiv avizele de la ANRE și Premier Energy -24/06/2026 17:24Descarca
ds_lucrari.docxbiddingDocumentsProiectarea, furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a unei centrale fotovoltaice cu o capacitate de 25 kW (capacitate instalată 25kW) pentru sonda de pomparea a apei. Prezentul Contract este un contract „la cheie”, în baza căruia antreprenorul va executa toate lucrările necesare pentru furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a centrale inclusiv mărirea puterii locului de consum cu proiectara acestuia proiectul tehnical al instalației și avizurile necesare pentru darea în explooatare . Toate lucrările trebuie calculate și incluse în prețul ofertei. Prețul ofertei/contractului nu poate fi modificat dacă ofertantul/antreprenorul a uitat și/sau nu a luat în calcul și nu a inclus unele lucrări și/sau servicii în prețul ofertei/contractului. De asemenea, este sarcina ofertantului/antreprenorului să dezvolte un proiect, să colecteze toate informațiile necesare, să obțină toate autorizațiile necesare, inclusiv avizele de la ANRE și Premier Energy -24/06/2026 17:24Descarca
caiet de sarcini.docxbiddingDocumentsProiectarea, furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a unei centrale fotovoltaice cu o capacitate de 25 kW (capacitate instalată 25kW) pentru sonda de pomparea a apei. Prezentul Contract este un contract „la cheie”, în baza căruia antreprenorul va executa toate lucrările necesare pentru furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a centrale inclusiv mărirea puterii locului de consum cu proiectara acestuia proiectul tehnical al instalației și avizurile necesare pentru darea în explooatare . Toate lucrările trebuie calculate și incluse în prețul ofertei. Prețul ofertei/contractului nu poate fi modificat dacă ofertantul/antreprenorul a uitat și/sau nu a luat în calcul și nu a inclus unele lucrări și/sau servicii în prețul ofertei/contractului. De asemenea, este sarcina ofertantului/antreprenorului să dezvolte un proiect, să colecteze toate informațiile necesare, să obțină toate autorizațiile necesare, inclusiv avizele de la ANRE și Premier Energy -24/06/2026 17:24Descarca
anunt_de_participare_lucrari.pdfbiddingDocumentsProiectarea, furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a unei centrale fotovoltaice cu o capacitate de 25 kW (capacitate instalată 25kW) pentru sonda de pomparea a apei. Prezentul Contract este un contract „la cheie”, în baza căruia antreprenorul va executa toate lucrările necesare pentru furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a centrale inclusiv mărirea puterii locului de consum cu proiectara acestuia proiectul tehnical al instalației și avizurile necesare pentru darea în explooatare . Toate lucrările trebuie calculate și incluse în prețul ofertei. Prețul ofertei/contractului nu poate fi modificat dacă ofertantul/antreprenorul a uitat și/sau nu a luat în calcul și nu a inclus unele lucrări și/sau servicii în prețul ofertei/contractului. De asemenea, este sarcina ofertantului/antreprenorului să dezvolte un proiect, să colecteze toate informațiile necesare, să obțină toate autorizațiile necesare, inclusiv avizele de la ANRE și Premier Energy -24/06/2026 17:24Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Aviz de racordare
pentru Achiziție
24.06.2026 20:29

Publicati va rog avizul de racordare.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.06.2026 09:15

acuș îl încărcăm

... afișează tot conținutul

Certificatul de urbanism
pentru Achiziție
24.06.2026 20:30

Certificatul de urbanism, publicati va rog.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.06.2026 09:15

pentru proiectare

... afișează tot conținutul

Publicati va rog avizul de racordare pentru MARIREA PUTERI
pentru Achiziție
25.06.2026 16:14

Publicati va rog avizul de racordare pentru MARIREA PUTERI

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.06.2026 20:38

PÎNĂ LA SFÎRȘITUL PERIODEI VA FI PUBLICAT

... afișează tot conținutul

Răspuns (25 iun 2026, 08:30):
pentru Achiziție
25.06.2026 16:14

Da pentru proiectare

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.06.2026 20:38

OK

... afișează tot conținutul

Rama pentru aparataj, suprafata suportului utilajului, m2, pina: 0,5
pentru Achiziție
25.06.2026 16:16

Rama pentru aparataj, suprafata suportului utilajului, m2, pina: 0,5 este nevoie de 2 buc sau de 42?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.06.2026 20:38

SUPORT 2 SETURI

... afișează tot conținutul

Amplasarea Panourile solare
pentru Achiziție
25.06.2026 16:17

Panourile solare vor fi la sol sau pe acoperis?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.06.2026 20:38

LA SOL

... afișează tot conținutul

Sursa de finantare
pentru Achiziție
25.06.2026 16:31

Sursa de finantare ONDRL sau Buget local?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

26.06.2026 10:27

Programul Guvernamental DAR 1+3 50 % APL 50 % Guvernu RM banii sunt transferați pe contul APL

... afișează tot conținutul

Răspuns (25 iun 2026, 16:20):
pentru Achiziție
25.06.2026 16:43

Aveti 42 de panouri pe 2 rame numai?

SUPORT 2 SETURI - сe inseamna seturi?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

26.06.2026 10:27

set de suport pentru la sol pentru panouri integral

... afișează tot conținutul

Avizul de racordare
pentru Achiziție
26.06.2026 11:24

Publicati avizul de racordare pe marirea puterii.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

26.06.2026 18:32

e in elaborare cum il avem il plasăm preconizăm să îl avem luni

... afișează tot conținutul

Anunt de participare
pentru Achiziție
29.06.2026 13:52

Buna ziua, la pct 13 Grafic de ;lucru dvs doriti sa specificam . data inceperii lucrarilor, data furnizarii echipamentului, data finalizarii lucrarilor, data darii in exploatare, dar perioada de executi este 60 zile dupa incegistrarea contractului la trezorarie MF. Deci intrebarea este pe ce data va fi inregisrat contractul si pe ce data va fi emis ordinul de incepere a lucrarilor ? Rugam date exacte

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

nu putem dispune de o dată exactă, 60 de zile la înregistrarea contractului ordinu de începere a lucrărilor va fi emis emediat după înregistrarea contractului.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
29.06.2026 13:58

Pozitia 3 Cantitatea 0,5 ,00 la 100m clarificati care e cantitatea corecta? si de ce urmatoarele pozitiii 4,5 sunt cate 150m in total 300 m Deci sa depistat o neconcordanta adica la poz 3 sa presupunem ca este 0.5 la 100m avem de montat ca si cum 50 m de cablu, dar in general sunt 300m de montat cablu CLARIFICATI

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

da gresală ortografică 500 m de torsadă 5 100 m

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
29.06.2026 13:59

La pozitia 14 si 15 la fel neconcordanta , la pozitia 14 scrieti ca avem de montata 2 prize dar de fapt este 1 CLARIFICATI

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

da doua

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini desfasurat
pentru Achiziție
29.06.2026 14:08

Publicati caietul de sarcini desfasurat cu resurse

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

comform caietului

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini desfasurat
pentru Achiziție
29.06.2026 17:03

Publicati caietul de sarcini desfasurat cu resurse "DESFASURAT"

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

1

... afișează tot conținutul

Răspuns (29 iun 2026, 16:55): da gresală ortografică 500 m de torsadă 5 100 m
pentru Achiziție
29.06.2026 17:07

Ce fel de greseala olografica, Caietul de sarcini trebuie sa fie conform fara greseli olografice deoarece el este generat din Program ( care totusi este cantitatea la pozitia data, va gresiti in afirmatie)

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

devizierule ts eîn concediu și nu răspunde pentru a vedea care esrte situația

... afișează tot conținutul

Răspuns (29 iun 2026, 17:06): nu putem dispune de o dată exactă, 60 de zile la înregistrarea contractului ordinu de începere a lucrărilor va fi emis emediat după înregistrarea contractului.
pentru Achiziție
29.06.2026 17:09

Foarte interesant , daca dvs nu puteti oferi o data exacta, de ce atunci solicitati de la noi ?? Noi de unde putem cunoasta cand dvs o sa inregistrati contractul si cand veti emite ordin de incepere a lucrarilor Clarificati

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

ordinu de incepere a lucrărilor îl emiteți Dstră după înregistrarea contractului

... afișează tot conținutul

Răspuns (30 iun 2026, 08:39): devizierule ts eîn concediu și nu răspunde pentru a vedea care esrte situația
pentru Achiziție
30.06.2026 09:08

DVS va bateti joc ?? ce cu raspunsurile acestea ? Dvs trebuie sa solutionati neclaritatile dar sa nu treceti cu vederea pentru o fi ulterior diferite interpretari. Un pic de seriozitate

... afișează tot conținutul

Răspuns (30 iun 2026, 08:37): ordinu de incepere a lucrărilor îl emiteți Dstră după înregistrarea contractului
pentru Achiziție
30.06.2026 09:09

Ordinul de incepere il emite Autoritatea contractanta adica dvs, dar nu operatorul economic care participa. Dvs Solicitam raspuns conrect la intrebarile depuse anterior. la pct 13 Grafic de ;lucru dvs doriti sa specificam . data inceperii lucrarilor, data furnizarii echipamentului, data finalizarii lucrarilor, data darii in exploatare, dar perioada de executi este 60 zile dupa incegistrarea contractului la trezorarie MF. Deci intrebarea este pe ce data va fi inregisrat contractul si pe ce data va fi emis ordinul de incepere a lucrarilor ? Rugam date exacte

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.06.2026 11:00

„Datele exacte vor fi stabilite în funcție de data înregistrării contractului la Trezoreria MF și de data emiterii ordinului de începere, respectând perioada de execuție de 60 de zile.”

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini desfasurat
pentru Achiziție
30.06.2026 09:10

Publicati caietul de sarcini desfasurat cu resurse "DESFASURAT"

... afișează tot conținutul

Răspuns (30 iun 2026, 09:15): „Datele exacte vor fi stabilite în funcție de data înregistrării contractului la Trezoreria MF și de data emiterii ordinului de începere, respectând perioada de execuție de 60 de zile.”
pentru Achiziție
30.06.2026 09:28

intrebarea a fost, de ce dvs solicitati de la noi date exacte ???? in completarea graf\icului de executie ??? Cititi in anunt de participare pct 13, si dupa reveniti cu raspuns de claritate, sau modificati anuntul de participare

... afișează tot conținutul

Participanți

Proiectarea, furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a unei centrale fotovoltaice cu o capacitate de 25 kW (capacitate instalată 25kW) pentru sonda de pomparea a apei. Prezentul Contract este un contract „la cheie”, în baza căruia antreprenorul va executa toate lucrările necesare pentru furnizarea, construcția și punerea în funcțiune a centrale inclusiv mărirea puterii locului de consum cu proiectara acestuia proiectul tehnical al instalației și avizurile necesare pentru darea în explooatare . Toate lucrările trebuie calculate și incluse în prețul ofertei. Prețul ofertei/contractului nu poate fi modificat dacă ofertantul/antreprenorul a uitat și/sau nu a luat în calcul și nu a inclus unele lucrări și/sau servicii în prețul ofertei/contractului. De asemenea, este sarcina ofertantului/antreprenorului să dezvolte un proiect, să colecteze toate informațiile necesare, să obțină toate autorizațiile necesare, inclusiv avizele de la ANRE și Premier Energy 449,333.33 MDL Lot anulat