Achiziție - MARTORI, MEDII ȘI SUPLIMENTE PENTRU LABORATOR (repetat)

Achiziție I.P. Centrul Național Sănătatea Animalelor, Plantelor și Siguranța Alimentelor

Informație generală

MARTORI, MEDII ȘI SUPLIMENTE PENTRU LABORATOR (repetat)
2,178,146.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1774265488604

MARTORI, MEDII ȘI SUPLIMENTE PENTRU LABORATOR (repetat)


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
23/03/2026 15:08
clarificări
02/04/2026 11:25
depunere
15/04/2026 15:26
deschidere oferte
15/04/2026 15:26
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 23/03/2026 11:55
Trezoreria de Stat

suma planificată 2,178,146.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
LOT. 1 LOT de medii pentru determinarea Listeria monocytogenes. Se va achizitiona tot impreuna de la acelasi producator. LOT. 1.1 Mediu semi FRAZER pentru selecția primară cu suplimente de la același producător : supliment selectiv pentru mediul semi Frazer (LÎPA) 697,950.00 MDL 24300000-7 LOT. 1 LOT de medii pentru determinarea Listeria monocytogenes. Se va achizitiona tot impreuna de la acelasi producator. LOT. 1.1 Mediu semi FRAZER pentru selecția primară cu suplimente de la același producător : supliment selectiv pentru mediul semi Frazer (LÎPA) 83 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
24300000-7 LOT. 1.2 Mediu FRAZER pentru selecția secundară cu suplimente de la același producător : supliment selectiv pentru mediul Frazer (LÎPA) 4 Kilogram
24300000-7 LOT. 1.3 Agar Oxford de bază (Oxford agar) cu supliment de la același producător: supliment selectiv pentru Listeria cu formula de oxford (LÎPA 10500 Gram
24300000-7 LOT. 1.4 Agar ALOA mediu de bază cu supliment de la același producător: supliment selectiv de (ISO) + supliment diferențial (ISO) (LÎPA) 19500 Gram
LOT. 2 LOT de medii pentru determinarea Salmonella. Se va achizitiona tot impreuna de la acelasi producator. LOT. 2.1 Apă peptonată (LÎPA) 422,600.00 MDL 24300000-7 LOT. 2 LOT de medii pentru determinarea Salmonella. Se va achizitiona tot impreuna de la acelasi producator. LOT. 2.1 Apă peptonată (LÎPA) 35 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
24300000-7 LOT. 2.2 Mediu Muller-Kaufmann tetrationat cu novobiocin cu suplimente de la acelasi producator (LÎPA) 5500 Gram
24300000-7 LOT. 2.3 Mediul Rappaport-Vasiliadis cu soia (LÎPA) 5 Kilogram
24300000-7 LOT. 2.4 Bismut sulfit agar (LÎPA) 500 Gram
24300000-7 LOT. 2.5 Mediu cu xiloza, lizin decarboxiloza
( XLD agar) (LÎPA)
20 Kilogram
24300000-7 LOT. 2.6 Agar hromogenic pentru identificare a speciilor de Salmonella cu supliment de la acelasi producator (LÎPA) 15 Kilogram
24300000-7 LOT. 2.7 Agar trizaharat (LÎPA) 3 Kilogram
24300000-7 LOT. 2.8 Urea agar (LÎPA) 3 Kilogram
24300000-7 LOT. 2.9 Mediu pentru identificarea salmonelei L-Lisine decarboxylation (LÎPA) 2 Kilogram
LOT. 3 Agar bacteriological (LÎPA) 2,000.00 MDL 24300000-7 LOT. 3 Agar bacteriological (LÎPA) 1 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT. 4 Infuzie creier-inimă (LÎPA) 5,250.00 MDL 24300000-7 LOT. 4 Infuzie creier-inimă (LÎPA) 3500 Gram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT. 5 mCCd agar
(ISO 10272-2:2018 (LÎPA
36,000.00 MDL 24300000-7 LOT. 5 mCCd agar
(ISO 10272-2:2018 (LÎPA
6 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT. 6 Bulion Lauril Tryptosa (LÎPA) 2,600.00 MDL 24300000-7 LOT. 6 Bulion Lauril Tryptosa (LÎPA) 2 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT. 7 Bulion Brilliant Green Bile (LÎPA) 1,700.00 MDL 24300000-7 LOT. 7 Bulion Brilliant Green Bile (LÎPA) 1 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT. 8 Violet red bile lactose agar (LÎPA) 3,300.00 MDL 24300000-7 LOT. 8 Violet red bile lactose agar (LÎPA) 1 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT.9 Mediu cu tripton bilă glucuronat (TBX agar) (LÎPA) 52,000.00 MDL 24300000-7 LOT.9 Mediu cu tripton bilă glucuronat (TBX agar) (LÎPA) 13 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3
LOT. 10 Pepton bacteriological (LÎPA) 2,000.00 MDL 24300000-7 LOT. 10 Pepton bacteriological (LÎPA) 2 Kilogram 19.04.2026 - 29.12.2026
Murelor nr.3

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
202603231427_Bon comanda.docxbiddingDocumentsAchiziție-23/03/2026 15:08Descarca
202603231427_duae cop (4).docxbiddingDocumentsAchiziție-23/03/2026 15:08Descarca
202603231427_anexe 22-23.docxbiddingDocumentsAchiziție-23/03/2026 15:08Descarca
202603231427_ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (3) (10).docxbiddingDocumentsAchiziție-23/03/2026 15:08Descarca
202603231427_Anunt de participare.semnat.pdfbiddingDocumentsAchiziție-23/03/2026 15:08Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Termenul licitatiei
pentru Achiziție
24.03.2026 08:04

Buna ziua! Din start solicitam sa fie prelungita procedura pina la 22 aprilie, avind in vedere, ca se petrece o procedura mare si intram in sarbatori de Paste. De obicei, organizati perioada timp de o luna, si ceren sa fie si anul acesta asa. Analiza listei, discutii cu producatori, pregatirea ofertei au nevoie de mai mult timp. Va multumim pentru intelegerea Dvs.! O zi reusita!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

26.03.2026 13:49

Buna ziua, Autoritatea contractantă înțelege complexitatea elaborării ofertelor, inclusiv analiza specificațiilor tehnice. Totodată, precizăm că termenul de depunere a ofertelor a fost stabilit în conformitate cu art. 47 alin. (1) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, fiind extins de la 20 la 23 de zile, perioadă considerată suficientă, inclusiv cu luarea în considerare a sărbătorilor de Paște. Suntem convinși că veți reuși să vă încadrați în termenul stabilit.

... afișează tot conținutul

Descifrare
pentru LOT. 54 Alcool etilic (LÎPA)
24.03.2026 16:00

Buna ziua, care este semnificatia abrevierii LIPA?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.03.2026 09:37

Buna ziua, Abrevierea „LIPA” reprezintă denumirea prescurtată a laboratorului.

... afișează tot conținutul

LOT 2
pentru Achiziție
24.03.2026 12:17

Va rugam sa divizati lotul 2 pe pozitii sa poata participa toti ofertantii
Ori va rugam sa clarificati in baza la ce Normativ Documentar ati unit
pozitiile impreuna in lotul 2

... afișează tot conținutul

Răspuns:

26.03.2026 11:59

Buna ziua, In studiile microbiologice, inclusiv cele efectuate in conformitate cu standardele international ( de exemplu ISO 6579), calitatea si compozitia mediilor de cultura sunt factorii critici care afecteaza veridicitatea rezultatelor. In conformitate cu cerintele standardului ISO 11133:2014, fiecare lot de mediu de cultura trebuie supus controlului calitatii pentru indicatorii de productivitate, selectivitate si proprietati inhibitorii. Aceasta confirma, chiar si modificarile minore ale compozitiei mediului pot afecta rezultatele. In cadrul laboratorului pe o perioada de 5-7 ani au fost efectuate studii de validare conform ISO 11133:2014 pentru diferite tipuri si combinatii de medii nutritive si medii nutritive cu suplimente (de la acelasi producator si de la producatori diferiti), s-a demonstrat ca cele mai bune rezultate pentru parametrii de validare, conform ISO 11133:2014 – productivitatea, selectivitea, sensibilitatea sunt pentru cazurile cind toate mediile nutritive si mediile nutritive cu suplimente sunt de la acelasi producator. Inclusiv, conform standardului ISO 7218:2024 p.16 la efectuarea controlului calitativ in laborator, ce include obligator controlul procesului de preparare a mediilor, verificarea ulterioara prin diagarame de control si stabilirea abaterii standard, s-a demonstrat o eficacitate buna si abatere standard mai mica in cazurile cind mediile nutritive si mediile nutritive cu supliment sunt de la acelasi producator, iar acest fapt confirma si asigura validitatea rezultatelor de laborator.

... afișează tot conținutul

Unitate de masura
pentru LOT. 86 KIT pentru colorarea spori (B.cereus) (LÎPA)
24.03.2026 13:01

Bună ziua! 1 complet este egal cu 1 set? Care este ambalaj? Mulțumim.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

24.03.2026 18:59

Buna ziua, Vă rugăm să ne precizați la care lot vă referiți, pentru a vă putea oferi un răspuns corect referitor la echivalența precum și detalii privind ambalajul.

... afișează tot conținutul

Răspuns (24 mart 2026, 15:37):
pentru Achiziție
25.03.2026 08:15

întrebarea a fost depusă în secția clarificăriloe pentru lotul LOT. 86 KIT pentru colorarea spori (B.cereus) (LÎPA). Mulțumim.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

25.03.2026 09:37

Buna ziua, Flacon a cite 100 ml

... afișează tot conținutul

Buna ziua, Autoritatea contractantă înțelege complexitatea elaborării ofertelor, inclusiv analiza specificațiilor tehnice. Totodată, precizăm că termenul de depunere a ofertelor a fost stabilit în conformitate cu art. 47 alin. (1) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, fiind extins de la 20 la 23 de zile, perioadă considerată suficientă, inclusiv cu luarea în considerare a sărbătorilor de Paște. Suntem convinși că veți reuși să vă încadrați în termenul stabilit.
pentru Achiziție
26.03.2026 16:30

Nu ati facut modificarile de extindere de pe 2 apr 2026, 11:25 - 15 apr 2026, 15:26 nu sunt 23 zile

... afișează tot conținutul

Răspuns:

27.03.2026 15:35

Bună ziua, În conformitate cu prevederile art. 47 alin. (2) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, termenul se calculează de la data publicării anunțului de participare până la data-limită de depunere a ofertelor.

... afișează tot conținutul

Participanți

LOT. 1 LOT de medii pentru determinarea Listeria monocytogenes. Se va achizitiona tot impreuna de la acelasi producator. LOT. 1.1 Mediu semi FRAZER pentru selecția primară cu suplimente de la același producător : supliment selectiv pentru mediul semi Frazer (LÎPA) 697,950.00 MDL
15/04/2026 12:08
486,225.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:09
669,075.00 MDL
15/04/2026 15:00
689,192.00 MDL
LOT. 2 LOT de medii pentru determinarea Salmonella. Se va achizitiona tot impreuna de la acelasi producator. LOT. 2.1 Apă peptonată (LÎPA) 422,600.00 MDL
15/04/2026 12:08
295,858.00 MDL
Ofertă refuzată
15/04/2026 15:01
358,858.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
527,725.00 MDL
LOT. 3 Agar bacteriological (LÎPA) 2,000.00 MDL
15/04/2026 12:10
1,679.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:16
1,820.00 MDL
LOT. 4 Infuzie creier-inimă (LÎPA) 5,250.00 MDL
15/04/2026 12:10
4,410.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 15:02
5,075.00 MDL
15/04/2026 10:10
6,265.00 MDL
15/04/2026 11:16
6,650.00 MDL
LOT. 5 mCCd agar (ISO 10272-2:2018 (LÎPA 36,000.00 MDL
15/04/2026 15:02
32,400.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:10
41,005.00 MDL
LOT. 6 Bulion Lauril Tryptosa (LÎPA) 2,600.00 MDL
15/04/2026 12:11
2,400.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:09
2,600.00 MDL
15/04/2026 11:17
2,900.00 MDL
LOT. 7 Bulion Brilliant Green Bile (LÎPA) 1,700.00 MDL
15/04/2026 12:11
1,450.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
1,700.00 MDL
LOT. 8 Violet red bile lactose agar (LÎPA) 3,300.00 MDL
15/04/2026 11:17
1,340.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:11
1,700.00 MDL
15/04/2026 10:09
1,790.00 MDL
03/04/2026 10:58
2,400.00 MDL
LOT.9 Mediu cu tripton bilă glucuronat (TBX agar) (LÎPA) 52,000.00 MDL
15/04/2026 10:10
37,700.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:11
50,050.00 MDL
15/04/2026 15:03
67,600.00 MDL
LOT. 10 Pepton bacteriological (LÎPA) 2,000.00 MDL
15/04/2026 12:12
2,400.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:18
3,700.00 MDL
LOT. 11 Bulion pentru utilizarea hidraților de carbon (L-ramnoza și D-xiloza) (LÎPA) 2,073.00 MDL
15/04/2026 10:10
2,000.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:18
2,340.00 MDL
LOT. 12 L-Rhamnoza-disc (LÎPA) 9,900.00 MDL
15/04/2026 10:10
9,900.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 13 D-Xyloza-disc (LÎPA) 8,100.00 MDL
15/04/2026 10:10
8,100.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 14 Iodin iodid solution pentru mediu Mediu Muller-Kaufmann tetrationat cu novobiocin ISO 6579 (LÎPA) 2,500.00 MDL
15/04/2026 12:12
4,875.00 MDL
Ofertă refuzată
LOT. 15 Stripuri cu reactiv pentru reactie oxidaza Compozitia: N,N,N,N,-tetrametil-fenilendiamina dihidroclorica-1,0g. (LÎPA) 10,400.00 MDL
15/04/2026 10:10
10,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 16 Swarm agar media-Sven Gard (LÎPA) 2,800.00 MDL
15/04/2026 12:12
2,450.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 17 MRS medium (de Man, Rogosa and Sharpe) (LÎPA) 6,000.00 MDL
15/04/2026 12:13
3,990.00 MDL
Ofertă refuzată
15/04/2026 11:19
6,090.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
7,525.00 MDL
LOT. 18 Tryptone soya yeast extract agar (TSYEA) (LÎPA) 7,200.00 MDL
15/04/2026 12:13
6,600.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 19 Glycerol HI-LR (LÎPA) 2,858.00 MDL
15/04/2026 10:10
1,000.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:13
1,200.00 MDL
LOT. 20 Mediu Dichloran-rose bengal chloramphenicol agar (DRBC) (LÎPA) 18,000.00 MDL
15/04/2026 12:14
8,100.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:09
16,200.00 MDL
15/04/2026 11:19
21,900.00 MDL
LOT. 21 Mediu Dichloran 18 % (mass concentration) glycerol agar (DG18) (LÎPA) 13,500.00 MDL
15/04/2026 12:14
8,925.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 22 Egg yolk emulsion cu telurit (LÎPA) 2,000.00 MDL
15/04/2026 12:14
1,350.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:09
2,480.00 MDL
LOT. 23 Plasma de iepure liofilizata (detectia coagulazei stafilococice) (LÎPA) 21,600.00 MDL
15/04/2026 11:20
22,932.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:09
27,960.00 MDL
LOT. 24 Bulion modificat Giolitti şi Cantoni cu suplimente de la acelasi producator (LÎPA) 2,900.00 MDL
15/04/2026 12:15
2,030.00 MDL
Ofertă refuzată
15/04/2026 10:09
2,900.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 25 Mediu agar Baid-Parker cu suplimente de la acelasi producator (LÎPA) 54,000.00 MDL
15/04/2026 12:16
44,887.50 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 14:30
49,815.00 MDL
Ofertă refuzată
15/04/2026 15:04
51,300.00 MDL
15/04/2026 11:21
68,040.00 MDL
LOT. 26 Supliment telurit 1% pentru mediul Gioliti cantoni (LÎPA) 2,000.00 MDL
15/04/2026 10:10
1,950.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:16
3,375.00 MDL
LOT. 27 Set Lacticyte somatic counter test pentru determinarea numarului celulelor somatice Set (LÎPA) 58,000.00 MDL
06/04/2026 10:03
39,870.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 28 Set de 5 Standarde cu numarul celulelor somatice iofilizat (Liofilized long-term cell count standards)Set (LÎPA) 26,500.00 MDL
06/04/2026 10:10
19,955.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 29 Set rapid pentru detectarea salmonella spp. (LÎPA) 112,000.00 MDL
06/04/2026 10:14
87,768.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 30 Solutie fiziologica pentru prepararea suspensiei bacteriene (LÎPA) 6,000.00 MDL
LOT. 31 Set McFarland Standard (1,2,3,4) (LÎPA) 2,300.00 MDL
08/04/2026 12:22
2,110.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 32 Gazpachete pentru Campylobacter (LÎPA) 16,000.00 MDL
15/04/2026 15:05
12,400.00 MDL
Ofertă acceptată
08/04/2026 12:22
14,240.00 MDL
LOT. 33 Anaero Gen 2,5L (LÎPA) 13,300.00 MDL
15/04/2026 15:05
13,490.00 MDL
Ofertă acceptată
08/04/2026 12:23
14,136.00 MDL
LOT. 34 Indicator chimic pentru controlul sterilizarii cu abur la 1210 C / 15 min (LÎPA) 2,800.00 MDL
LOT. 35 Indicator chimic pentru controlul sterilizarii cu abur la 1210 C / 20 min (LÎPA) 600.00 MDL
LOT. 36 Indicator chimic pentru controlul sterilizarii cu abur la 1320 C / 20 min (LÎPA) 1,700.00 MDL
15/04/2026 11:21
2,000.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT.37 Indicator chimic pentru controlul sterilizarii cu aer la 1800 C / 60 min (LÎPA) 1,000.00 MDL
15/04/2026 11:22
400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 38 Indicator biologic pentru controlul sterilizarii autoclavului (stripuri cu spori Bacillus stearothermophillus (LÎPA) 10,500.00 MDL
15/04/2026 11:22
10,320.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
10,500.00 MDL
LOT. 39 Acid clorhidric HCl (LÎPA) 1,500.00 MDL
15/04/2026 12:17
260.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 40 Sulfit de sodiu Na2SO3 (LÎPA) 300.00 MDL
15/04/2026 12:17
162.50 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 41 Clorura de fier FeCl3 (LÎPA) 400.00 MDL
15/04/2026 12:17
150.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 42 Apa oxigenata (peroxid de hidrogen) H2O2 33-35 % (LÎPA) 2,300.00 MDL
14/04/2026 16:21
1,140.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:18
1,900.00 MDL
LOT. 43 Clorura de sodiu NaCl (LÎPA) 100.00 MDL
15/04/2026 12:18
125.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 44 Clorura de potasiu KCl (LÎPA) 400.00 MDL
15/04/2026 12:18
150.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 45 Hidrogenofosfst dipotasic K2HPO4 (LÎPA) 100.00 MDL
LOT. 46 Solutii bufer gata de utilizare pH -4,0 ± 0,01 cu certificat trasabil (LÎPA) 1,400.00 MDL
15/04/2026 10:10
1,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 47 Solutii bufer gata de utilizare pH 7,0 ± 0,01 cu certificat trasabil (LÎPA) 1,400.00 MDL
15/04/2026 10:10
1,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 48 Vazelina (LÎPA) 250.00 MDL
LOT. 49 Ulei mineral (LÎPA) 1,500.00 MDL
LOT. 50 Hidroxid de sodiu NaOH (LÎPA) 2,300.00 MDL
15/04/2026 12:19
63.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 51 Glucoza (LÎPA) 2,250.00 MDL
15/04/2026 11:23
1,522.50 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:20
1,875.00 MDL
LOT. 52 Cloramina (LÎPA) 100.00 MDL
LOT. 53 Set pentru vopsirea pe gram (LÎPA) 900.00 MDL
15/04/2026 12:21
920.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
950.00 MDL
LOT. 54 Alcool etilic (LÎPA) 30,000.00 MDL
08/04/2026 12:16
16,619.46 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 55 Nutritiv Agar (LÎPA) 4,300.00 MDL
15/04/2026 12:21
3,705.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:24
4,335.00 MDL
15/04/2026 10:10
5,580.00 MDL
LOT. 56 Peptone Water (LÎPA) 1,000.00 MDL
15/04/2026 11:24
1,130.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
1,165.00 MDL
15/04/2026 12:22
1,275.00 MDL
LOT. 57 Maximum Recovery Diluent (LÎPA) 3,200.00 MDL
15/04/2026 12:22
5,480.00 MDL
Ofertă refuzată
LOT. 58 Tryptone soya bullion (TSB) (LÎPA) 1,900.00 MDL
15/04/2026 12:22
1,425.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:25
1,612.50 MDL
15/04/2026 10:10
1,785.00 MDL
LOT. 59 Tryptone soya agar (TSA) (LÎPA) 1,800.00 MDL
LOT. 60 Agar pentru mobilitate (LÎPA) 885.00 MDL
15/04/2026 12:23
530.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
1,000.00 MDL
15/04/2026 11:25
1,114.00 MDL
LOT. 61 TSYEB Broth (Tryptone soy yeast extract broth (LÎPA) 890.00 MDL
15/04/2026 12:23
540.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
1,000.00 MDL
15/04/2026 11:26
1,025.00 MDL
LOT. 62 Nutrient broth 4,000.00 MDL
15/04/2026 10:10
4,000.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:26
4,540.00 MDL
LOT. 63 Anaerobic indicator (N100) (LÎPA) 7,500.00 MDL
15/04/2026 15:06
7,560.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 64 Cooked M Medium (R.C. Medium) (LÎPA) 15,000.00 MDL
15/04/2026 12:23
11,000.00 MDL
Ofertă refuzată
15/04/2026 10:10
13,750.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 65 Agar cu geloza (LÎPA) 4,000.00 MDL
15/04/2026 10:10
3,875.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:27
3,912.50 MDL
LOT. 66 Cutii Petri 20,000.00 MDL
LOT. 67 Pipete sterile microbiologice (LÎPA) 35,000.00 MDL
15/04/2026 10:10
32,000.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:28
32,800.00 MDL
LOT. 68 Pipete sterile microbiologice (LÎPA) 20,000.00 MDL
15/04/2026 10:10
7,800.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:29
9,600.00 MDL
LOT. 69 Anse sterile microbiologice (LÎPA) 2,500.00 MDL
15/04/2026 11:29
660.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
900.00 MDL
LOT. 70 Anse sterile microbiologice (LÎPA) 2,000.00 MDL
15/04/2026 11:29
660.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
900.00 MDL
LOT. 71 Cutii Petri (LÎPA) 15,000.00 MDL
15/04/2026 11:30
11,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT.72 Saci p/u deșeuri autoclavabile 50 l, rezistent 134ᵒ C (LÎPA) 7,000.00 MDL
15/04/2026 12:24
5,900.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:30
8,700.00 MDL
LOT. 73 Mediu de agar MYP (LÎPA) 5,700.00 MDL
15/04/2026 12:25
4,370.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:31
7,400.00 MDL
LOT. 74 Cefotaxime Selective Supplement (1mg/L) (LÎPA) 4,000.00 MDL
LOT. 75 MacConkey agar (LÎPA) 1,300.00 MDL
15/04/2026 10:10
1,275.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:32
1,380.00 MDL
15/04/2026 12:25
1,480.00 MDL
LOT. 76 E. coli-Coliforms Chromogenic Agar Base (BOE) (LÎPA) 24,000.00 MDL
15/04/2026 12:26
12,500.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
13,500.00 MDL
LOT. 77 E. coli-Coliforms Supplement (BOE) (LÎPA) 11,200.00 MDL
15/04/2026 12:26
5,800.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 78 Glucoza OF medium (LÎPA) 5,940.00 MDL
15/04/2026 12:26
2,715.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
6,300.00 MDL
15/04/2026 11:32
7,710.00 MDL
LOT. 79 Agar rosu de violet cu bila glucoza( VRBG agar) (LÎPA) 15,000.00 MDL
15/04/2026 12:26
14,500.00 MDL
Ofertă refuzată
15/04/2026 11:33
14,720.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 10:10
17,900.00 MDL
LOT. 80 Selenit cystein medium (LÎPA) 5,000.00 MDL
15/04/2026 11:33
1,350.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:29
2,520.00 MDL
LOT. 81 CFC agar pentru Pseudomonas spp+ suplimente in cantitatea necesare pentru aceasta cantitatea de mediu (ISO 13720) (LÎPA) 3,300.00 MDL
15/04/2026 14:45
4,100.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:29
4,180.00 MDL
LOT. 82 Biochemical test Listeria (20 teste biochimice) Cu programa electronică (identificarea) (LÎPA) 3,800.00 MDL
15/04/2026 11:39
2,000.00 MDL
Ofertă refuzată
15/04/2026 15:06
3,800.00 MDL
Ofertă acceptată
06/04/2026 10:17
4,875.00 MDL
LOT. 83 Biochemical test Salmonella spp. (60 teste biochimice) identificări Cu programa electronică(identificarea) (LÎPA) 6,400.00 MDL
15/04/2026 11:39
5,600.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 15:06
6,463.00 MDL
LOT. 84 Gel concentrate pentru prelucrarea boxelor (LÎPA) 800.00 MDL
LOT. 85 Pastille pentru prelucrarea pardoselei (LÎPA) 800.00 MDL
LOT. 86 KIT pentru colorarea spori (B.cereus) (LÎPA) 1,300.00 MDL
15/04/2026 12:29
460.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 87 Sabouraud Chloramfenicol agar (LÎPA) 7,400.00 MDL
15/04/2026 11:40
1,940.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:29
2,200.00 MDL
15/04/2026 10:10
4,600.00 MDL
LOT. 88 Sabouraud dextrose Bulion (LÎPA) 3,700.00 MDL
15/04/2026 11:40
4,450.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 12:30
4,800.00 MDL
LOT. 89 Ecocid C (LÎPA) 7,000.00 MDL
LOT. 90 Casolete de inox pentru autoclavă și sterilizator cu aer cald (LÎPA) 14,000.00 MDL
15/04/2026 11:41
11,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 91 Cultura de referinta liofilizata Escherichia Coli WDCM 00012 or 00013 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:24
8,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 92 Cultura de referinta liofilizata Salmonella Typhimurium WDCM 00031 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:24
8,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 93 Cultura de referinta liofilizata Salmonella Abaetuba ATCC® 35640 (LÎPA) 5,200.00 MDL
08/04/2026 12:24
4,700.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 94 Cultura de referinta liofilizata Salmonella Enteritidis WDCM 00030 (LÎPA) 5,200.00 MDL
08/04/2026 12:25
4,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 95 Cultura de referinta liofilizata Staphylococcus Aureus WDCM 00034 (LÎPA 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:25
6,800.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 96 Cultura de referinta liofilizata Staphylococcus Epidermidis WDCM 00036 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:26
7,220.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 97 Cultura de referinta liofilizata Pseudomonas Aeruginosa WDCM 00025 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:26
6,600.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 98 Cultura de referinta liofilizata Enterococcus Faecalis WDCM 00009 or WDCM 00087 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:27
8,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 99 Cultura de referinta liofilizata Clostridium perfringens WDCM 00007 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:27
9,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 100 Cultura de referinta liofilizata Listeria Monocytogenes WDCM 00021 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:27
8,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 101 Cultura de referinta liofilizata Listeria Ivanovii WDCM 00018 (LÎPA 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:28
9,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 102 Cultura de referinta liofilizata Listeria Innocua WDCM 00017 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:28
9,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 103 Cultura de referinta liofilizata Rhodococcus Equi WDCM 0028 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:29
9,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 104 Cultura de referinta liofilizata Bacillus Subtilis subsp. Spizizeni WDCM 00003 (LÎPA) 7,800.00 MDL
08/04/2026 12:30
1,900.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 105 Cultura de referinta liofilizata Bacillus Cereus WDCM 00001 (LÎPA) 5,200.00 MDL
08/04/2026 12:31
4,160.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 106 Cultura de referinta liofilizata Candida Albicans WDCM 00054 (LÎPA 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:31
9,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 107 Cultura de referinta liofilizata Aspergilius Restrictus WDCM 00183 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:32
10,000.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 108 Cultura de referinta liofilizata Lactobacillus Sakei WDCM 00015 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:32
10,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 109 Cultura de referinta liofilizata Saccharomyces Cerevisiae WDCM 00058 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:32
9,200.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 110 Cultura de referinta liofilizata Eurotium Rubrum WDCM 00184 (LÎPA) 10,000.00 MDL
08/04/2026 12:33
10,400.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 111 Cultura de referinta liofilizata Wallemia Sebi WDCM 00182 (LÎPA) 5,200.00 MDL
08/04/2026 12:33
4,600.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 112 Cultura de referinta liofilizata, Campylobacter jejuni WDCM 00156 or WDCM 00005 (LÎPA) 7,800.00 MDL
08/04/2026 12:34
7,500.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 113 Cultura de referinta liofilizata , Campylobacter coli WDCM 00004 (LÎPA) 7,800.00 MDL
08/04/2026 12:34
9,000.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 114 Pseudomonas WDCM 00115 (LÎPA) 2,600.00 MDL
08/04/2026 12:35
2,300.00 MDL
Ofertă acceptată
LOT. 115 Pseudomonas WCDM 00116 (LÎPA) 2,600.00 MDL
LOT. 116 Antiser diagnostic pentru salmonella OMC (LÎPA) 2,000.00 MDL
03/04/2026 11:00
720.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:42
1,667.00 MDL
15/04/2026 15:08
2,600.00 MDL
LOT. 117 Antiser diagnostic pentru salmonella O:11 (LÎPA) 2,000.00 MDL
15/04/2026 11:42
1,230.00 MDL
Ofertă acceptată
03/04/2026 11:02
1,660.00 MDL
15/04/2026 15:08
2,510.00 MDL
LOT. 118 Antiser diagnostic pentru salmonella O:4 (LÎPA) 6,000.00 MDL
15/04/2026 11:43
4,600.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 15:08
5,020.00 MDL
LOT. 119 Antiser diagnostic pentru salmonella H:r (LÎPA) 3,000.00 MDL
03/04/2026 11:04
800.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 11:43
2,250.00 MDL
15/04/2026 15:09
2,510.00 MDL
LOT. 120 Antiser diagnostic pentru salmonella O:15 (LÎPA) 2,000.00 MDL
15/04/2026 11:43
1,230.00 MDL
Ofertă acceptată
15/04/2026 15:09
3,100.00 MDL