Achiziție - Proiectoare cu optică asimetrică LED pentru iluminarea platformei Aerodromului

Achiziție Aeroportul International Chisinau

Informație generală

Proiectoare cu optică asimetrică LED pentru iluminarea platformei Aerodromului
1,300,000.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1772092891264

Proiectoare cu optică asimetrică LED puterea 1000-1200W și puterea 850-1000W


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
26/02/2026 10:16
clarificări
09/03/2026 10:00
depunere
20/03/2026 10:00
deschidere oferte
20/03/2026 10:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 26/02/2026 08:11
Trezoreria de Stat

suma planificată 1,300,000.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
1,300,000.00 MDL 34900000-6 Proiectoare cu optică asimetrică LED puterea 1000-1200W și puterea 850-1000W 35 Bucata 01.04.2026 - 31.12.2026
bd. Dacia, 80/3

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunț de participare.pdfbiddingDocumentsAchizițieanunț de participare26/02/2026 10:16Descarca
caiet de sarcini.pdfbiddingDocumentsAchizițiecaiet de sarcini26/02/2026 10:16Descarca
cerere de participare anexa 7.docxbiddingDocumentsAchizițiecerere de participare anexa 726/02/2026 10:16Descarca
declarație anexa 5.docxbiddingDocumentsAchizițiedeclarație anexa 526/02/2026 10:16Descarca
declarație privind valabilitatea oferte.docxbiddingDocumentsAchizițiedeclarație privind valabilitatea oferte26/02/2026 10:16Descarca
garanția de bună execuție anexa 10.docxbiddingDocumentsAchizițiegaranția de bună execuție anexa 1026/02/2026 10:16Descarca
garanție de ofertă anexa 9.docxbiddingDocumentsAchizițiegaranție de ofertă anexa 926/02/2026 10:16Descarca
specificații de preț anexa 23.docxbiddingDocumentsAchizițiespecificații de preț anexa 2326/02/2026 10:16Descarca
specificații tehnice anexa 22.docxbiddingDocumentsAchizițiespecificații tehnice anexa 2226/02/2026 10:16Descarca
anunț de participare.pdfbiddingDocumentsProiectoare cu optică asimetrică LED pentru iluminarea platformei Aerodromuluianunț de participare26/02/2026 10:16Descarca
caiet de sarcini.pdfbiddingDocumentsProiectoare cu optică asimetrică LED pentru iluminarea platformei Aerodromuluicaiet de sarcini26/02/2026 10:16Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Inaltimea poiectorului de la suprafata terestra
pentru Achiziție
27.02.2026 12:16

ună ziua! Vă rugăm să indicați înălțimea proiectorului de la suprafața terenului, pentru a putea face o proiecție în Delaux.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

27.02.2026 15:40

Bună ziua.
Vă informăm că aeroportul dispune de un calcul realizat în Dialux. Este necesar să se respecte specificațiile indicate în caietul de sarcini.

... afișează tot conținutul

Participanți

Proiectoare cu optică asimetrică LED pentru iluminarea platformei Aerodromului 1,300,000.00 MDL
20/03/2026 09:56
804,500.00 MDL
Ofertă refuzată
19/03/2026 16:49
1,060,000.00 MDL
Ofertă refuzată
19/03/2026 17:48
1,299,775.00 MDL
Ofertă acceptată