Achiziție - produse alimentare semestrul I, 2026

Achiziție IP Liceul teoretic ,,Mihai Stratulat,,

Informație generală

produse alimentare semestrul I, 2026
512,884.00 MDL
anulat
ocds-b3wdp1-MD-1763711939697

Produse alimentare pentru elevi


Achiziție de valoare mică
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
21/11/2025 10:16
clarificări
01/12/2025 09:07
depunere
08/12/2025 00:07
deschidere oferte
08/12/2025 00:07
analiză
desemnare câștigător
contract
Procedură anulată
Cancellation of an invalid procedure.

Surse de finanțare

data validării: 21/11/2025 08:06
Trezoreria de Stat

suma planificată 512,884.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
Crupe 10,682.00 MDL 15800000-6 Crupe de arnautca 50 Kilogram Lot anulat
15800000-6 Crupe de hrișca 50 Kilogram
15800000-6 Orez 90 Kilogram
15800000-6 Crupe de griș 30 Kilogram
15800000-6 Mazare uscata 75 Kilogram
15800000-6 Paste fainoase ,,Spaghete ,, 90 Kilogram
15800000-6 Faina de griu 140 Kilogram
15800000-6 Zahar 180 Kilogram
15800000-6 Sare 30 Kilogram
Legume si fructe 221,341.00 MDL 15800000-6 Mandarine 800 Kilogram Lot anulat
15800000-6 Morcov 350 Kilogram
15800000-6 Cartofi 500 Kilogram
15800000-6 Ceapa 400 Kilogram
15800000-6 Varza proaspata 450 Kilogram
15800000-6 Varza pechineza 200 Kilogram
15800000-6 Rosii proaspete 360 Kilogram
15800000-6 Castraveti proapeti 360 Kilogram
15800000-6 Ardei proaspeti 200 Kilogram
15800000-6 Conopida 100 Kilogram
15800000-6 Radacina de telina 50 Kilogram
15800000-6 Sfecla rosie 160 Kilogram
15800000-6 Verdeata 8 Kilogram
15800000-6 Mere proaspete 1800 Kilogram
15800000-6 Pere proaspete 800 Kilogram
15800000-6 Portocale 720 Kilogram
15800000-6 Banane 2000 Kilogram
15800000-6 Lamai 60 Kilogram
15800000-6 Fructe uscate 130 Kilogram
Produse de bacanie, peste, oua de gaina 71,732.00 MDL 15800000-6 Ulei de floare soarelui 120 Litru; decimetru cub Lot anulat
15800000-6 Pasta de tomate 50 Borcan
15800000-6 Fileu de peste 200 Kilogram
15800000-6 Amestec de plante si fructe/ infuzii 10 Kilogram
15800000-6 Cacao 20 Bucata
15800000-6 Pesmeți 4 Kilogram
15800000-6 Stafide 10 Kilogram
15800000-6 Oua de gaina 5600 Bucata
15800000-6 Frunze de dafin 10 Bucata
15800000-6 Magiun din fructe 20 Bucata
15800000-6 Peste Hec 200 Kilogram
15800000-6 Mazare verde conservata 16 Borcan
15800000-6 Bicarbonat de sodiu 5 Bucata
Produse lactate 116,304.00 MDL 15800000-6 Unt 160 Kilogram Lot anulat
15800000-6 Lapte 1296 Kilogram
15800000-6 Smîntîna 110 Kilogram
15800000-6 Brinza 250 Kilogram
15800000-6 Cașcaval 180 Kilogram
15800000-6 Iaurt 3177 Bucata
15800000-6 Chefir 0.5 l 1260 Kilogram
Carne 92,825.00 MDL 15800000-6 Carne de porc 150 Kilogram Lot anulat
15800000-6 Piept de pui (refregerat) 900 Kilogram
15800000-6 Carne de gaina 270 Kilogram

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunt de participare l t mihai stratulat.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-21/11/2025 10:16Descarca
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 ( lt m. stratulat.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-21/11/2025 10:16Descarca
duae_ro_0 (l t mihai stratulat.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-21/11/2025 10:16Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Divizarea loturilor
pentru Achiziție
24.11.2025 16:23

Produsele din Ouă și Peste nu pot fi comasete intr-un lot cu produsele de bacanie. Divizati produsele de Ouă și Pește in loturi separata. Nu limitati concurenta si nu favorizati un anumit agent economic.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

27.11.2025 13:47

Noi am convenit cu grupul de lucru ca aceste produse să fie un lot.

... afișează tot conținutul

Divizarea loturilor
pentru Achiziție
28.11.2025 19:11

Loturile n-au fost divizate !!!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.11.2025 09:08

Noi am facut redactarea, dar cred că su s-a salvat. Încercăm să reparăm greșeala.

... afișează tot conținutul

Divizarea loturilor
pentru Achiziție
27.11.2025 16:29

Deja raspundeti pedeadreptul ca noi am convenit sa favorizam pe agentul econimic ÎI Lilian Prozorovschi care si nea livrat pina acum toate aceste produse fara licitatie! de ce cu asa logica na-ti facut un lot unic cu toate produsele in el ???? Nu va faceti de cap! nu comiteti ilegalitati! luati si divizati loturile pe tipuri de produse cum este legal.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

28.11.2025 11:22

Loturile au fost corectate.

... afișează tot conținutul

Divizarea loturilor
pentru Achiziție
30.11.2025 22:33

Noi am pune la indoiala ca ati intreprins careva actiuni pentru a face redactare a loturilor. Nu faceti afirmatii false si faceti redactarile necesare!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

01.12.2025 07:51

Noi am divizat loturile dar nu putem să le salvăm. Le redactăm dar conform pașilor care ne indică dar nu se salvează.

... afișează tot conținutul

Participanți

Crupe 10,682.00 MDL Lot anulat
Legume si fructe 221,341.00 MDL Lot anulat
Produse de bacanie, peste, oua de gaina 71,732.00 MDL Lot anulat
Produse lactate 116,304.00 MDL Lot anulat
Carne 92,825.00 MDL Lot anulat