Achiziție - Produse alimentare (Cantina, Bufet)

Achiziție IMSP Institutul de Medicina Urgenta

Informație generală

Produse alimentare (Cantina, Bufet)
2,692,732.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1569842237157

Produse alimentare (Cantina, Bufet)


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
30/09/2019 14:48
clarificări
16/10/2019 11:30
depunere
04/11/2019 11:00
deschidere oferte
04/11/2019 11:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 27/09/2019 09:55
Trezoreria de Stat

suma planificată 2,692,732.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
42. Ciuperci proaspete Sampinion 4,000.00 MDL 15800000-6 Lada 100 Kilogram 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
46. Lactate 66,000.00 MDL 15800000-6 46.5. Brinza de vaca 2 % - 3-5 kg. pachet polietilen 600 Kilogram 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
15800000-6 46.3. Lapte 2,5 % - pachet 1 l pelicula 100 Litru; decimetru cub
15800000-6 46.1. Smântână 20% - pachet 0,5 kg pelicula 500 Kilogram
15800000-6 46.2. Chefir 2,5% - pachet 0,5 kg pelicula 480 Kilogram
15800000-6 46.4. Unt 82,5 % - pachet 0,2 kg, ambalata separat 20 Kilogram
15800000-6 46.6. Cascaval - 0,2-0,3 kg.in pelicula,ambalat separat 20 Kilogram
62. Produse lactate 634,622.00 MDL 15800000-6 62.1. Unt - 82,5 % grasimea ambalat separat 100-150 gr. 65 Kilogram 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
15800000-6 62.25. Iaurt cu fructe 2,6% - pahar plastic 125gr. 2,6 % 100 Kilogram
15800000-6 62.24. Iaurt de baut natural 2% - sticla plastic 300 gr. -320gr 2% 400 Kilogram
15800000-6 62.4. Binza de vaca - 250 gr. Cutie plastic 0,9 % 550 Kilogram
15800000-6 62.10. Smântâna - pahar plastic 200 gr 20 % 360 Kilogram
15800000-6 62.18. Chefir - 1 kg. 2,5 % tetrapach 3600 Kilogram
15800000-6 62.14. Chefir - 500 gr 0 % polietilen 500 Kilogram
15800000-6 62.2. Cascaval topit - 50 gr. Ambalat separat cu diferite gusturi 360 Kilogram
15800000-6 62.9. Smintina - pahar plastic 200 gr. 15 % 360 Kilogram
15800000-6 62.3. Brinza de vaca - 250 gr. Cutie plastic 0,02 % 500 Kilogram
15800000-6 62.13. Brinzica glazurata - 50 gr. Ambalata separet cu diferite gusturi 125 Kilogram
15800000-6 62.15. Chefir - 500 gr. 0 % tetrapach 1750 Kilogram
15800000-6 62.22. Iaurt de baut cu fructe 2,5 % - sticla plastic 300 gr. 2,5 % cu diferite gusturi 1080 Kilogram
15800000-6 62.21. Cascaval feliat - 100-200 gr. Pelicula 100 Kilogram
15800000-6 62.12. Biochefir cu fructe - punga polietilen 1 % 500 gr, cu diferite gusturi 750 Kilogram
15800000-6 62.6. Desert cu fructe - Produs de brinza ,Pahare plastic 200 g. 3,2 % cu diferite gusturi 500 Kilogram
15800000-6 62.7. Desert cu fructe - Produs de brinza. Pahare plastic .,400 g. 3,2 % cu diferite gusturi 1200 Kilogram
15800000-6 62.20. Produs de chefir - produs din lapte cu bifobacterii, sticla din plastic 300 gr degrasat 540 Kilogram
15800000-6 62.16. Chefir - 1 kg. 0 % tetrapach 2200 Kilogram
15800000-6 62.5. Desert iaurt cu fructe - 400 gr. 2,5 %. Pahare plastic cu diferite gusturi 1000 Kilogram
15800000-6 62.26. Iaurt degresat 0,1% - pahar plastic 140 gr. 0,1 % 100 Kilogram
15800000-6 62.23. Iaurt de baut degresat 0,1% - sticla plastic 300 gr. -320gr 0,1% 400 Kilogram
15800000-6 62.8. Lapte - tetrapach , sticla plastic 1 l. 2,5 % 1000 Litru; decimetru cub
15800000-6 62.17. Chefir - 500 gr, 2,5 % tetrapach 4500 Kilogram
15800000-6 62.5. Desert iaurt cu fructe - 500 gr. 2,5 % Pahare plastic cu diferite gusturi 1250 Kilogram
15800000-6 62.11. Biochefir classic - punga polietilen 1 % 500 gr. 400 Kilogram
15800000-6 62.19. Produs de chefir - produs din lapte cu bifobacterii, 300 gr. 2,5 % 330 Kilogram
65. Inghețată 28,020.00 MDL 15800000-6 65.6. Inghetata - 70-90 gr. Ingheteata cu mac in glazura de ciocolata alba 1000 Bucata 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
15800000-6 65.1. Inghetata - 70 - 90 gr.bogata cu ciocolata,glazurata cu ciocolata crocanta prasarata cu alune 1000 Bucata
15800000-6 65.5. Inghetata - 70-90 gr. Doua foi de vafe crocante cu aroma de vanile si cu picaturi de ciocolata 1000 Bucata
15800000-6 65.2. Cornet crocant - 90-100 gr.glazurat cu ciocolata,implut cu inghetata cu caramele si vanile 1000 Bucata
15800000-6 65.7. Inghetata - 70-90 gr. Cu aroma de vanile glazurata cu ciocolata crocanta 1000 Bucata
15800000-6 65.3. Cornet crocant - 90-100 gr.glazurat cu ciocolata,implut cu inghetata cu aroma capsuna si vanile 1000 Bucata
15800000-6 65.4. Inghetata - 70 gr. Cu aroma de vanile in paharutul de vafe 1000 Bucata
43. Bostan 1,000.00 MDL 15800000-6 Saci, galbene 100 Kilogram 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
67. Apă 343,200.00 MDL 15800000-6 67.1. Apa potabila plata,carbogazoasa - 0,5 l. ambalat pelicula 5000 Bucata 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
15800000-6 67.8. Apa minerala cu suzetă (SPORT) - 1,0 l ambalat pelicula 2000 Bucata
15800000-6 67.5. Bautura racoritoare fara zahar - 1,5 l;. Cu diferite arome, ambalat pelicula 1000 Bucata
15800000-6 67.4. Apa minerala plata,carbogazoasa - 1,5 l. ambalat pelicula 15000 Bucata
15800000-6 67.7. Apa minerala plata cu suzetă (Sport) - 0,75 l. Ambalat pelicula 3000 Bucata
15800000-6 67.6. Bautura racoritoare cu zahar - 1,5 l. cu diferite arome ambalat pelicula 1000 Bucata
15800000-6 67.2. Apa potabila plata,carbogazoasa - 1,5 l. ambalat pelicula 15000 Bucata
15800000-6 67.3. Apa minerala plata,carbogazoasa - 0,5 l. ambalat pelicula 5000 Bucata
8. Crupa de griu Arnaut 1,440.00 MDL 15800000-6 pachet 1 kg. 150 Kilogram 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
59. Chifle din aluat cozonac cu mac 2,100.00 MDL 15800000-6 80-100 gr,ambalate separat, lazi 600 Bucata 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
35. Mere proaspete 2,000.00 MDL 15800000-6 Lada 100-150 gr.bucata 200 Kilogram 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1
28. Pasta de tomate25% sterilizata c/s 4,800.00 MDL 15800000-6 25 % sterilizata c/s Borcane de sticla 720 gr. 300 Kilogram 01.01.2020 - 31.12.2020
str.Toma Ciorba nr.1

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anexa nr. 1 lista poziții EXCELbiddingDocumentsAchizițiedescription30/09/2019 14:48Descarca
anexa nr. 1 lista poziții PDFtechnicalSpecificationsAchizițiedescription30/09/2019 14:48Descarca
anunt de participare.pdftenderNoticeAchizițiedescription30/09/2019 14:48Descarca
documentatia standard.docbiddingDocumentsAchizițiedescription30/09/2019 14:48Descarca
duae.doceligibilityCriteriaAchizițiedescription30/09/2019 14:48Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Nu există întrebări

Participanți

42. Ciuperci proaspete Sampinion 4,000.00 MDL
04/11/2019 10:41
3,129.63 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 18:29
3,796.00 MDL
46. Lactate 66,000.00 MDL
01/11/2019 14:40
57,164.81 MDL
Ofertă acceptată
62. Produse lactate 634,622.00 MDL
65. Inghețată 28,020.00 MDL
43. Bostan 1,000.00 MDL
03/11/2019 19:05
1,667.00 MDL
Ofertă acceptată
67. Apă 343,200.00 MDL
01/11/2019 11:03
273,310.00 MDL
Ofertă acceptată
8. Crupa de griu Arnaut 1,440.00 MDL
04/11/2019 10:18
1,040.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 17:48
1,188.00 MDL
03/11/2019 15:49
1,312.50 MDL
59. Chifle din aluat cozonac cu mac 2,100.00 MDL
28/10/2019 18:50
1,261.14 MDL
Ofertă acceptată
28/10/2019 10:40
2,222.22 MDL
35. Mere proaspete 2,000.00 MDL
04/11/2019 10:15
1,262.96 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 17:30
1,482.00 MDL
28. Pasta de tomate25% sterilizata c/s 4,800.00 MDL
03/11/2019 18:41
6,501.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 16:02
8,250.00 MDL
29. Cartofi 12,000.00 MDL
04/11/2019 10:40
13,000.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 18:53
15,740.00 MDL
9. Fasole albe alimentara 3,500.00 MDL
04/11/2019 10:44
2,793.06 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 08:34
2,916.00 MDL
03/11/2019 16:03
3,194.44 MDL
23. Castraveti marinati, conservati 3,600.00 MDL
03/11/2019 19:07
1,702.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 16:29
3,600.00 MDL
18. Ciuperci conservate assortiu [masa ciupercilor] 8,000.00 MDL
03/11/2019 18:04
9,000.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:28
17,450.00 MDL
04/11/2019 10:56
18,820.00 MDL
03/11/2019 15:53
23,750.00 MDL
31. Ceapa uscata 6,000.00 MDL
03/11/2019 19:02
6,480.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:41
6,500.00 MDL
33. Sfecla rosie cilindrica 5,000.00 MDL
04/11/2019 10:41
4,250.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:54
5,000.00 MDL
04/11/2019 09:00
5,560.00 MDL
47. Carne 65,000.00 MDL
03/11/2019 17:59
54,251.00 MDL
Ofertă acceptată
25/10/2019 09:42
58,165.00 MDL
34. Usturoi 700.00 MDL
03/11/2019 19:11
577.76 MDL
Ofertă acceptată
60. Chifle din aluat cozonac cu magiun 2,000.00 MDL
28/10/2019 18:34
1,516.68 MDL
Ofertă acceptată
28/10/2019 10:36
2,222.22 MDL
32. Morcov 4,200.00 MDL
04/11/2019 10:40
3,000.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:29
3,838.89 MDL
03/11/2019 18:06
4,164.00 MDL
56. Biscuiti de porumb, cu cereale,de ovas 5,250.00 MDL
28/10/2019 18:48
3,229.35 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 08:51
4,000.50 MDL
19. Mazăre verde calitatea superioară [masa boabelor ] 2,000.00 MDL
04/11/2019 10:38
1,962.67 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 08:31
2,132.80 MDL
04/11/2019 09:54
3,200.00 MDL
61. Băuturi nealcoolice 681,960.00 MDL
44. Rosii 5,500.00 MDL
03/11/2019 18:50
3,889.50 MDL
Ofertă acceptată
24. Sare iodată 1,000.00 MDL
03/11/2019 16:46
1,000.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:54
1,030.00 MDL
04/11/2019 09:10
1,110.00 MDL
55. Croisan 11,000.00 MDL
30/10/2019 11:56
8,340.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:55
10,840.00 MDL
03/11/2019 18:39
13,300.00 MDL
5. Fulgi de ovas 2,200.00 MDL
04/11/2019 10:55
1,118.33 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 16:38
1,125.00 MDL
04/11/2019 08:44
1,167.00 MDL
54. Biscuiti-preanic 2,500.00 MDL
03/11/2019 18:08
1,665.00 MDL
Ofertă acceptată
28/10/2019 10:36
2,135.00 MDL
37. Ardei dulci 3,000.00 MDL
03/11/2019 19:20
8,148.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:57
10,148.15 MDL
22. Porumb dulce conservat [ masa boabelor] 1,200.00 MDL
03/11/2019 17:50
1,333.60 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:20
1,648.00 MDL
03/11/2019 15:51
2,066.67 MDL
58. Chifle din aluat cozonac cu scortisoara 2,100.00 MDL
28/10/2019 18:44
1,261.14 MDL
Ofertă acceptată
28/10/2019 10:37
2,222.22 MDL
41. Vinete 2,800.00 MDL
03/11/2019 19:26
4,444.00 MDL
Ofertă acceptată
26. Cafea solubila 3,000.00 MDL
04/11/2019 10:59
2,310.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 19:33
3,900.00 MDL
16. Zahăr din sfecla de zahăr 7,000.00 MDL
03/11/2019 18:23
5,435.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:39
5,541.67 MDL
03/11/2019 16:00
6,018.52 MDL
11. Hrişcă 2,400.00 MDL
03/11/2019 19:09
1,849.50 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:59
1,927.50 MDL
03/11/2019 16:59
2,500.00 MDL
7. Faina de griu c/s 1,300.00 MDL
04/11/2019 10:57
1,855.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 19:29
2,001.00 MDL
03/11/2019 16:36
2,125.00 MDL
20. Icra din dovlecel 1,400.00 MDL
04/11/2019 09:07
1,666.40 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 16:45
2,800.00 MDL
30. Varza proaspata 7,000.00 MDL
04/11/2019 10:53
5,944.44 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 09:14
6,110.00 MDL
04/11/2019 10:42
7,500.00 MDL
21. Fasole conservate albe 2,100.00 MDL
04/11/2019 10:59
1,236.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 19:14
1,600.20 MDL
03/11/2019 16:35
1,975.00 MDL
15. Ouă de gaina 17,280.00 MDL
01/11/2019 13:14
10,080.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:31
12,384.00 MDL
04/11/2019 08:29
12,528.00 MDL
25/10/2019 09:38
14,428.80 MDL
53. Vafe in asortiment 4,200.00 MDL
04/11/2019 08:33
7,002.00 MDL
Ofertă acceptată
36. Ceapa verde 1,800.00 MDL
03/11/2019 18:37
1,370.40 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:41
1,455.56 MDL
38. Rediche rosie 300.00 MDL
03/11/2019 17:41
759.20 MDL
Ofertă acceptată
50. Salam 70,500.00 MDL
02/11/2019 11:45
55,505.00 MDL
Ofertă acceptată
6. Paste fainoase lungi din griu soiuri tari c/s C 2,500.00 MDL
03/11/2019 16:05
2,250.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 08:43
2,498.00 MDL
27. Oţet 9% 600.00 MDL
04/11/2019 10:56
426.67 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 19:31
500.00 MDL
03/11/2019 16:53
541.67 MDL
14. Bastonase de crabi 3,200.00 MDL
04/11/2019 10:49
1,642.67 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 17:42
1,900.00 MDL
3. Stafide 420.00 MDL
03/11/2019 19:18
416.70 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 16:55
875.00 MDL
25. Cafea 3 in 1 8,100.00 MDL
04/11/2019 09:04
3,390.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:59
6,800.00 MDL
03/11/2019 16:50
8,000.00 MDL
49. Pește 66,000.00 MDL
03/11/2019 17:56
51,544.00 MDL
Ofertă acceptată
4.1. Maioneza de post 14,200.00 MDL
04/11/2019 10:55
8,354.33 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 09:32
9,767.50 MDL
04/11/2019 09:49
11,750.00 MDL
40. Patrungel verde 2,500.00 MDL
04/11/2019 10:26
2,050.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 18:01
2,166.60 MDL
2. Praf de zahar 320.00 MDL
04/11/2019 08:41
225.00 MDL
Ofertă acceptată
57. Chifle cu cascaval 2,000.00 MDL
28/10/2019 10:39
1,425.90 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:58
2,500.00 MDL
45. Castraveti 3,300.00 MDL
03/11/2019 18:17
2,148.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:31
2,874.07 MDL
1. 1. Piine alba feliata 111,770.00 MDL
28/10/2019 10:45
105,041.24 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 14:59
111,495.00 MDL
12. Orez prajit 4,800.00 MDL
04/11/2019 10:40
3,350.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 17:01
3,412.50 MDL
03/11/2019 18:26
5,250.00 MDL
64. Cafea/ceai și consumabile 115,250.00 MDL
04/11/2019 10:58
96,100.00 MDL
Ofertă acceptată
39. Dovlecei 2,500.00 MDL
03/11/2019 19:00
5,186.00 MDL
Ofertă acceptată
51. Covrigei cu tirita,cu mac 9,000.00 MDL
04/11/2019 10:56
4,972.22 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 08:39
5,832.00 MDL
28/10/2019 10:40
6,861.00 MDL
10. Crupe de porumb calitatea superioară 1,300.00 MDL
04/11/2019 10:17
1,015.00 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 17:36
1,113.00 MDL
03/11/2019 15:48
1,187.50 MDL
63. Salam și produse din carne 136,200.00 MDL
04/11/2019 10:59
39,584.00 MDL
Ofertă refuzată
02/11/2019 11:53
105,675.42 MDL
Ofertă acceptată
25/10/2019 09:41
112,341.67 MDL
22/10/2019 14:06
125,158.33 MDL
48. Carne de găină 89,900.00 MDL
04/11/2019 10:57
70,664.00 MDL
Ofertă refuzată
02/11/2019 11:53
79,200.00 MDL
Ofertă acceptată
25/10/2019 09:40
80,836.00 MDL
03/11/2019 19:25
85,249.50 MDL
52. Pesmeti cu stafide 1,500.00 MDL
04/11/2019 10:24
1,037.50 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 17:53
1,250.00 MDL
28/10/2019 10:35
1,523.15 MDL
13. Mazare slefuita boabe 1,200.00 MDL
04/11/2019 10:30
891.67 MDL
Ofertă acceptată
03/11/2019 18:13
945.00 MDL
03/11/2019 15:55
1,041.67 MDL
66. Suc/nectar 58,200.00 MDL
03/11/2019 18:56
41,298.00 MDL
Ofertă refuzată
03/11/2019 16:28
58,170.84 MDL
Ofertă refuzată
31/10/2019 15:35
66,420.00 MDL
Ofertă acceptată
17. Ulei rafinat (dezodorat) 22,000.00 MDL
04/11/2019 08:36
16,120.00 MDL
Ofertă acceptată
04/11/2019 10:58
17,183.33 MDL
03/11/2019 16:57
20,833.33 MDL