Achiziție - Veselă de laborator uz casnic, din plastic

Achiziție Agenția Națională pentru Sănătate Publică

Informație generală

Veselă de laborator uz casnic, din plastic
689,655.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1566568345044

Veselă de laborator uz casnic, din plastic


COP
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
23/08/2019 17:16
clarificări
31/08/2019 16:25
depunere
06/09/2019 16:25
deschidere oferte
09/09/2019 09:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 23/08/2019 13:53
Trezoreria de Stat

suma planificată 689,655.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
Anza sterilă din polisterol în forma de "L" 1,640.00 MDL 16.40 MDL 33100000-1 Anza sterilă din polisterol în forma de "L" 2050 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-09 11:09:30
Stativ din plastic pentru eprubete 20 mm x 200 mm cu 20 locuri 1,000.00 MDL 0.00 MDL 33100000-1 Stativ din plastic pentru eprubete 20 mm x 200 mm cu 20 locuri 40 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Vîrf albastru universal, nesteril, fără filtru, 2-200μl 3,290.00 MDL 32.90 MDL 33100000-1 Vîrf albastru universal, nesteril, fără filtru, 2-200μl 47000 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-09 11:28:00
Pungi sterile pentru colectarea produselor alimentare care se închid etanș 13,516.00 MDL 0.00 MDL 33100000-1 Pungi sterile pentru colectarea produselor alimentare care se închid etanș 2180 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Eprubete pentru centrifugare cu capac filetat etanșat, sterile 1,000.00 MDL 10.00 MDL 33100000-1 Eprubete pentru centrifugare cu capac filetat etanșat, sterile 500 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-09 15:28:30
Anză sterilă din polistirol, 1 mkl 10,410.00 MDL 104.10 MDL 33100000-1 Anză sterilă din polistirol, 1 mkl 34700 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-09 15:10:00
Container steril din polipropilen cu capac 18,746.00 MDL 187.46 MDL 33100000-1 Container steril din polipropilen cu capac 9100 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-09 10:18:30
Vîrf albastru universal,steril, fără filtru, 100-1000 mkl 280.00 MDL 2.80 MDL 33100000-1 Vîrf albastru universal,steril, fără filtru, 100-1000 mkl 200 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-09 11:51:00
Vîrf albastru universal, nesteril, fără filtru, 100-1000μl 1,503.00 MDL 15.03 MDL 33100000-1 Vîrf albastru universal, nesteril, fără filtru, 100-1000μl 16700 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-09 14:33:00
Eprubetă pentru cultivarea celulelor din polistiren transparent, sterilă 7,000.00 MDL 0.00 MDL 33100000-1 Eprubetă pentru cultivarea celulelor din polistiren transparent, sterilă 2000 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
documentatia_standard_bunuri.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription29/08/2019 16:25Descarca
specificaţii tehnice f 4.1.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription29/08/2019 16:25Descarca
duae.docbiddingDocumentsAchizițiedescription29/08/2019 16:25Descarca
specificații de preț f 4.2.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription29/08/2019 16:25Descarca
anunt de participare.pdfbiddingDocumentsAchizițiedescription23/08/2019 17:16Descarca
anunt de participare.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription23/08/2019 17:16Descarca

Persoană de contact

Clarificări

DOCUMENTATIA STANDARD
pentru Achiziție
28.08.2019 10:24

Buna ziua. Va rugam sa publicati documentatia standard. Totodata va atragem atentia ca anuntul a fost publicat la 23 aug 2019, 17:16, deci dupa finisarea orelor de lucru, dupa care au urmat 4 zile ne lucratoare. Solicitam sa extindeti termenul de depunere, luind in consideratie acest fapt si ca licitatia nu contine documentatia standard, fapt ce denota ca publicarea licitatiei nu respecta cerintele legale. Va multumim anticipat pentru corectitudine.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

29.08.2019 16:30

Buna ziua. La procedura este atasata documentatia standard. Perioada intre data publicarii si data limita de depunere a ofertelor este de 14 zile calendaristice, s-a respectat prevederile Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizitiile publice.

... afișează tot conținutul

Lot 6 Cutii Petri de polistirol sterile,diametru 90-94 mm
pentru Achiziție
28.08.2019 10:27

Solicitam sa specificati daca cutiile trebuie sa fie ambalate in ambalaj individual sau doar in pachete a cate 10-20 bucati. Totodata, nu este clar daca Dvs doriti sa procurati 319000 pachete a cate 10-20 bucati sau 319000 cutii pentri in total. Rugam sa explicati.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

29.08.2019 15:44

Cutii Petri trebuie sa fie ambalate cate 10-20 bucati în ambalaj unic steril (noi nu cerem ambalaj individual). Unitate de măsură este bucata (bucata = 1cutie), adică solicităm 319000 cutii Petri in total.

... afișează tot conținutul

Lot 24-28
pentru Achiziție
28.08.2019 12:18

Concretizați, rog mult, unitatea de măsură pentru aceste loturi. Buc este echivalent seturi a câte 96 de vârfuri?
Dacă da, atunci solicităm să revizuiți valoarea estimativă a acestor loturi, aceasta fiind exagerat de mică.
Dacă - unitatea de măsură pentru aceste loturi Buc este echivalent vârfuri? atunci rugăm să ajustați cantitățile în așa mod ca să fie posibil de ofertat ambalajul de 96 vârfuri în întregime.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

29.08.2019 15:44

Pentru poz. 24-27 unitate de măsura este cutie cu 96 bucăti de virfuri
Pentru poz. 28 unitate de măsura – bucata= 1 virful.
Recunoaștem greșala admisă, dar conform procedurii de achiziții cantitățile și ca urmare valoarea estimativă nu pot fi modificate.

... afișează tot conținutul

Lot 6 Cutii Petri de polistirol sterile,diametru 90-94 mm
pentru Achiziție
29.08.2019 09:25

Rugam sa ne comunicati daca se accepta cate 25 cutii petri per pachet. Va multumim anticipat.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

29.08.2019 15:45

Dacă cutiile Petri vor fi corespunde cerințelor specificate în LP, ambalajul unic câte 25 cutii poate fi acceptat.

... afișează tot conținutul

Garantie pentru oferta
pentru Achiziție
30.08.2019 14:07

Buna ziua!
Esta necesara Garantie pentru oferta?
Multumim!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.08.2019 14:35

Conform documentelor indicate in anunt de participare, garantia pentru oferta nu se solicita.

... afișează tot conținutul

Participanți

Anza sterilă din polisterol în forma de "L" 1,640.00 MDL
06/09/2019 16:08
1,000.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:16
1,398.00 MDL
05/09/2019 13:40
2,665.00 MDL
Stativ din plastic pentru eprubete 20 mm x 200 mm cu 20 locuri 1,000.00 MDL
06/09/2019 16:18
651.20 MDL
Ofertă acceptată
Vîrf albastru universal, nesteril, fără filtru, 2-200μl 3,290.00 MDL
06/09/2019 16:21
900.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 13:22
963.50 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:19
2,741.67 MDL
Pungi sterile pentru colectarea produselor alimentare care se închid etanș 13,516.00 MDL
06/09/2019 16:15
15,630.60 MDL
Ofertă refuzată
Eprubete pentru centrifugare cu capac filetat etanșat, sterile 1,000.00 MDL
06/09/2019 13:32
885.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 16:13
890.00 MDL
05/09/2019 13:47
1,325.00 MDL
Anză sterilă din polistirol, 1 mkl 10,410.00 MDL
06/09/2019 16:09
10,400.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:30
10,410.00 MDL
05/09/2019 13:46
11,798.00 MDL
Container steril din polipropilen cu capac 18,746.00 MDL
06/09/2019 16:11
10,250.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:33
10,448.00 MDL
Ofertă refuzată
05/09/2019 13:43
14,560.00 MDL
Ofertă refuzată
03/09/2019 15:33
16,835.00 MDL
Vîrf albastru universal,steril, fără filtru, 100-1000 mkl 280.00 MDL
06/09/2019 13:40
7,910.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 16:20
16,842.00 MDL
Ofertă refuzată
Vîrf albastru universal, nesteril, fără filtru, 100-1000μl 1,503.00 MDL
06/09/2019 13:25
693.05 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 16:22
700.00 MDL
06/09/2019 13:22
974.17 MDL
Eprubetă pentru cultivarea celulelor din polistiren transparent, sterilă 7,000.00 MDL
06/09/2019 16:13
22,200.00 MDL
Ofertă refuzată
Cutii Petri de polistirol sterile,diametru 90-94 mm 414,700.00 MDL
06/09/2019 16:23
279,000.00 MDL
Ofertă acceptată
05/09/2019 13:45
289,999.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 14:41
382,800.00 MDL
06/09/2019 13:14
398,750.00 MDL
06/09/2019 13:06
433,000.00 MDL
Eprubete (tuburi) sterile cu capac etansat, 12 ml 5,250.00 MDL
06/09/2019 16:12
2,600.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:13
2,602.50 MDL
05/09/2019 13:44
2,700.00 MDL
Container steril pentru colectarea maselor fecale cu linguriţa, capac filetat, etichetă 9,450.00 MDL
06/09/2019 16:10
9,800.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:20
9,890.00 MDL
05/09/2019 13:41
12,150.00 MDL
Vîrf transparent cu filtru sterile, 2 -20 mkl 280.00 MDL
06/09/2019 13:38
10,400.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 16:21
15,168.00 MDL
Ofertă refuzată
Vîrfuri albe universale nesterile, 1000-5000μl, 1,998.00 MDL
06/09/2019 16:22
1,775.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 11:49
1,776.00 MDL
Ofertă refuzată
Stativ din plastic pentru eprubete 20 mm x 200 mm cu 10 locuri 720.00 MDL
06/09/2019 16:18
512.80 MDL
Ofertă acceptată
Vîrf albastru universal, steril fără filtru, 1-200 mkl 420.00 MDL
06/09/2019 13:23
8,880.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 16:20
18,198.00 MDL
Ofertă refuzată
Pipeta sterilă gradată în ambalaj individual, 1 ml 7,540.00 MDL
06/09/2019 16:16
6,820.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:19
6,825.00 MDL
06/09/2019 13:09
9,500.00 MDL
05/09/2019 13:45
11,050.00 MDL
Pipete Pasteur sterile de transfer polipropilen, max. 3,5 ml 8,250.00 MDL
03/09/2019 15:34
1,980.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 16:17
2,745.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 13:11
2,750.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:40
5,197.50 MDL
Tampon de lemn steril în ambalaj individual 45,760.00 MDL
06/09/2019 13:14
33,976.80 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 16:19
34,000.00 MDL
06/09/2019 13:16
45,000.00 MDL
05/09/2019 13:48
60,632.00 MDL
Pipeta sterilă gradată în ambalaj individual, 2 ml 12,994.00 MDL
06/09/2019 13:24
11,260.25 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 16:16
12,800.00 MDL
05/09/2019 13:45
12,994.00 MDL
Filtre de seringă Minisart de unică folosință pentru sterilizarea soluțiilor, sterile 729.00 MDL
06/09/2019 16:14
605.00 MDL
Ofertă acceptată
Saci super puternice pentru autoclavare (rosu), termorezistente la temperatura pînă la 135 C, 46,000.00 MDL
06/09/2019 13:23
17,825.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 13:13
19,000.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 16:18
21,845.00 MDL
Pachet cu filtru lateral steril pentru omogenizare 21,450.00 MDL
06/09/2019 16:15
21,917.50 MDL
Ofertă acceptată
Anză sterilă din polistirol, 10 mkl 5,340.00 MDL
06/09/2019 16:09
5,240.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:12
5,286.60 MDL
05/09/2019 13:47
6,052.00 MDL
Eprubetă criogenă din poliopropilen cu capac filetat sterile 2,000.00 MDL
06/09/2019 16:14
1,399.92 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:39
1,400.00 MDL
Pipeta sterilă în ambalaj individual, 5 ml 10,500.00 MDL
06/09/2019 16:16
8,995.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:39
9,000.00 MDL
05/09/2019 13:46
14,850.00 MDL
Vîrf transparent/incolor universal cu filtru, steril , 10-100 mkl 140.00 MDL
06/09/2019 13:11
5,200.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 16:20
7,495.00 MDL
Ofertă refuzată
Tampon de masă plastică în eprubeta din polisterol cu eticheta în ambalaj individual,steril 12x140-150 mm 14,300.00 MDL
06/09/2019 16:19
10,051.00 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 13:25
10,195.90 MDL
06/09/2019 13:17
12,000.00 MDL
05/09/2019 13:42
21,021.00 MDL
Pipeta sterilă în ambalaj individual, 10 ml: 23,400.00 MDL
06/09/2019 13:41
17,581.20 MDL
Ofertă acceptată
06/09/2019 16:17
24,000.00 MDL
05/09/2019 13:43
24,180.00 MDL
Vîrfuri albe universale nesterile 0,5-10 mkl 49.00 MDL
06/09/2019 16:24
20.30 MDL
Ofertă refuzată
03/09/2019 15:35
112.00 MDL
Ofertă refuzată
06/09/2019 13:15
199.50 MDL
Ofertă refuzată