Achiziție - Servicii de deservire a utilajului medical

Achiziție Agenția Națională pentru Sănătate Publică

Informație generală

Servicii de deservire a utilajului medical
344,200.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1565699738486

Servicii de deservire a utilajului medical


COP
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
13/08/2019 17:07
clarificări
21/08/2019 12:25
depunere
30/08/2019 12:25
deschidere oferte
03/09/2019 11:32
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 13/08/2019 12:36
Trezoreria de Stat

suma planificată 344,500.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
Lot 80 7,500.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Gamma spectrometru DIGIBASE Foodguard-1 a.2014 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 1 9,000.00 MDL 90.00 MDL 50800000-3 Gazcromatograf HP 6890 (detector captare de electroni), a.2000 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
2019-09-03 14:09:30
Lot 14 5,600.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Spectrometru cu absorbție atomică ZEEnit 700 P, Nr.150Z/7P1134 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 63 5,500.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Preparator automat de medii Steragar 10/16 PBIB13120 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 18 5,800.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Spectrofotometrului UV-VIS SPECORD 200+, Nr. 22E1576. 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 71 1,000.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Hota de biosiguranță Clasa-IIAC2-5E1, Nr.86520 a.2013 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 78 7,500.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Dozimetru FH 40 G-L10 a.2014 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 59 5,500.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Preparator automat de medii de cultura MEDIACLAVE/10 Nr.136005, a.2015 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 48 2,500.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Autoclav 5050 ML Nr. 2902689 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A
Lot 13 5,600.00 MDL 0.00 MDL 50800000-3 Spectrofotometru Acvilon CФ-101 Nr.0140 1 Bucata 01.10.2019 - 30.12.2019
str. Asachi Gh., 67A

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunt de participare deservire.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription19/08/2019 12:25Descarca
duae.docbiddingDocumentsAchizițiedescription14/08/2019 15:32Descarca
anunt de participare deservire.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription14/08/2019 14:20Descarca
duae.docbiddingDocumentsAchizițiedescription14/08/2019 14:13Descarca
doc. standard bun. serv. cop.docbiddingDocumentsAchizițiedescription14/08/2019 14:13Descarca
specificaţii tehnice f 4.1.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription14/08/2019 13:59Descarca
specificații de preț f4.2.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription14/08/2019 13:59Descarca
anunt de participare.pdfbiddingDocumentsAchizițiedescription13/08/2019 17:17Descarca
anunt de participare deservire.docxbiddingDocumentsAchizițiedescription13/08/2019 17:07Descarca

Persoană de contact

Clarificări

lot 50,51,52,55,56,57
pentru Achiziție
15.08.2019 10:46

Buna ziua.E necesar sa fie inclus in pret si piesele de schimb?Pretul include o interventie sau mai multe?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

19.08.2019 12:21

Pretul pieselor de schimb nu sunt incluse in valoarea estimata a achizitiei conform anuntului de participare.

... afișează tot conținutul

pct 15 Anuntul de participare
pentru Achiziție
17.08.2019 15:31

In conformitate cu pct. 15 din Anuntul de participare se solicita ca documentele prezentate sa fie semnate si stampilate electronic.Va aducem la cunostinta faptul ca, la moment, unicul instrument de autotentificare electronica a documentelor este semnatura electronica, un astfel de instrument precum -stampila electronica- in Republica Moldova nu exista. Astfel, solicitam respectuos sa modificati documentatia procedurii prin excluderea sintagmei -stampilat electronic-, in caz contrar, puneti operatorii economici in incapacitate tehnica de a realiza cerintele solicitate conform Anuntului de participare.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

19.08.2019 12:24

Documentele solicitate de a fi prezentate la oferta conform anunt de participare trebuie semnate electronic.

... afișează tot conținutul

Participanți

Lot 80 7,500.00 MDL
Lot 1 9,000.00 MDL
30/08/2019 10:14
9,700.00 MDL
Ofertă acceptată
30/08/2019 08:45
9,900.00 MDL
Lot 14 5,600.00 MDL
30/08/2019 08:45
6,696.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 63 5,500.00 MDL
Lot 18 5,800.00 MDL
30/08/2019 08:45
6,912.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 71 1,000.00 MDL
Lot 78 7,500.00 MDL
Lot 59 5,500.00 MDL
Lot 48 2,500.00 MDL
Lot 13 5,600.00 MDL
Lot 47 2,500.00 MDL
Lot 28 2,500.00 MDL
Lot 49 2,500.00 MDL
Lot 67 1,000.00 MDL
Lot 50 2,500.00 MDL
Lot 51 2,500.00 MDL
Lot 15 8,000.00 MDL
30/08/2019 08:45
8,712.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 56 2,500.00 MDL
Lot 10 8,000.00 MDL
30/08/2019 08:45
8,712.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 11 8,000.00 MDL
Lot 75 5,000.00 MDL
Lot 79 7,500.00 MDL
Lot 60 5,500.00 MDL
Lot 24 2,500.00 MDL
Lot 29 2,500.00 MDL
Lot 72 1,000.00 MDL
Lot 62 5,500.00 MDL
Lot 4 9,000.00 MDL
30/08/2019 08:45
9,900.00 MDL
Ofertă acceptată
30/08/2019 10:16
21,200.00 MDL
Lot 21 6,250.00 MDL
30/08/2019 08:45
6,912.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 41 2,500.00 MDL
Lot 43 2,500.00 MDL
Lot 20 4,500.00 MDL
30/08/2019 08:45
5,400.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 9 8,000.00 MDL
30/08/2019 08:45
8,712.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 30 2,500.00 MDL
Lot 58 2,500.00 MDL
Lot 26 2,500.00 MDL
Lot 81 7,500.00 MDL
Lot 40 2,500.00 MDL
Lot 7 9,000.00 MDL
30/08/2019 10:13
9,700.00 MDL
Ofertă acceptată
30/08/2019 08:45
9,899.99 MDL
Lot 3 9,000.00 MDL
30/08/2019 10:11
9,899.00 MDL
Ofertă acceptată
30/08/2019 08:45
9,900.00 MDL
Lot 6 9,000.00 MDL
30/08/2019 10:11
9,700.00 MDL
Ofertă acceptată
30/08/2019 08:45
9,900.00 MDL
Lot 65 1,000.00 MDL
Lot 55 2,500.00 MDL
Lot 57 2,500.00 MDL
Lot 27 2,500.00 MDL
Lot 2 9,000.00 MDL
30/08/2019 10:12
9,700.00 MDL
Ofertă acceptată
30/08/2019 08:45
9,900.00 MDL
Lot 45 2,500.00 MDL
Lot 68 1,000.00 MDL
Lot 23 2,500.00 MDL
Lot 42 2,500.00 MDL
Lot 66 1,000.00 MDL
Lot 70 1,000.00 MDL
Lot 64 5,500.00 MDL
Lot 36 2,500.00 MDL
Lot 25 2,500.00 MDL
Lot 32 2,500.00 MDL
Lot 35 2,500.00 MDL
Lot 46 2,500.00 MDL
Lot 53 3,750.00 MDL
Lot 37 2,500.00 MDL
Lot 61 5,500.00 MDL
Lot 69 1,000.00 MDL
Lot 44 2,500.00 MDL
Lot 5 9,000.00 MDL
30/08/2019 10:15
9,700.00 MDL
Ofertă acceptată
30/08/2019 08:45
9,900.00 MDL
Lot 76 5,000.00 MDL
30/08/2019 08:45
5,904.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 73 1,000.00 MDL
Lot 17 5,800.00 MDL
30/08/2019 08:45
6,912.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 74 5,000.00 MDL
Lot 19 5,800.00 MDL
Lot 39 2,500.00 MDL
Lot 34 2,500.00 MDL
Lot 38 2,500.00 MDL
Lot 77 5,000.00 MDL
Lot 22 6,250.00 MDL
30/08/2019 08:45
7,488.00 MDL
Ofertă acceptată
Lot 52 2,500.00 MDL
Lot 8 9,000.00 MDL
Lot 33 2,500.00 MDL
Lot 54 3,750.00 MDL
Lot 31 2,500.00 MDL
Lot 16 4,500.00 MDL
30/08/2019 08:45
5,399.94 MDL
Ofertă acceptată
Lot 12 5,600.00 MDL
30/08/2019 08:45
6,696.00 MDL
Ofertă acceptată