Achiziție - Lucrări privind Construcția unui Complex sportiv polivalent , r-ul Criuleni, s. Mascauti (nr. cad. 3142118.166)’’

Achiziție Primaria Mascauti

Informație generală

Primaria Mascauti
1007601009462
Lucrări privind Construcția unui Complex sportiv polivalent , r-ul Criuleni, s. Mascauti (nr. cad. 3142118.166)’’
4,613,000.00 MDL
desemnare câștigător
ocds-b3wdp1-MD-1728477108468

Lucrări privind Construcția unui Complex sportiv polivalent , r-ul
Criuleni, s. Mascauti (nr. cad. 3142118.166)’’


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
09/10/2024 15:41
clarificări
19/10/2024 09:00
depunere
22/10/2024 09:00
deschidere oferte
22/10/2024 09:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 09/10/2024 12:35
Trezoreria de Stat

suma planificată 4,613,000.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
4,613,000.00 MDL 45200000-9 Lucrări privind Construcția unui Complex sportiv polivalent , r-ul Criuleni, s. Mascauti (nr. cad. 3142118.166)’’ 1 Bucata 01.11.2024 - 27.08.2025
s.Mascauti

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
formular nr 1 signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-15/10/2024 14:09Descarca
anunt de participare.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-15/10/2024 10:27Descarca
documentatia standard ccs.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-15/10/2024 10:27Descarca
formular nr 1.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-15/10/2024 10:27Descarca
anunt de participare.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-09/10/2024 15:41Descarca
documentatia standart teren multifuncțional.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-09/10/2024 15:41Descarca
duae teren multifunctional mascauti pdf.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-09/10/2024 15:41Descarca
formular 1 toate capitolele.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-09/10/2024 15:41Descarca
formular 5 catalog preturi.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție-09/10/2024 15:41Descarca
proiect executie semnat.pdfbiddingDocumentsAchiziție-09/10/2024 15:41Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Sursa finantarii
pentru Achiziție
09.10.2024 16:14

Bună ziua ,spuneți vă rugăm care este sursa finanțării,sau ONDRL?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

10.10.2024 09:57

Finanțator este Instituția Publică ONDRL, în cadrul proiectului Satul European , ediția II, anul 2024

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
11.10.2024 11:43

Indicați vă rog volumele lucrărilor.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

11.10.2024 16:08

Bună ziua. În formularul 1 si 5 sunt Lista cu cantitățile necesare de lucrări sunt meționate unitatea d emăsură și volumele.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
12.10.2024 12:22

In devizul 2-2-1 lipsesc pozitiile 15,16,17,18

... afișează tot conținutul

Răspuns:

15.10.2024 10:39

Modificat Formularul 1 la devizul 2-2-1 s-a introdus pozitiile 15,16,17,18, a fost o eroare tehnica.
Din nou s-a incarcat formularul nr. 1 lista cu cantitățile de lucrări în intregime, s-a modificat cu pozițile respective.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
12.10.2024 12:48

In devizul 2-2-1 lipsesc pozitiile 23,24,25,26,27,28,29

... afișează tot conținutul

Răspuns:

15.10.2024 10:39

Modificat Formularul 1 la devizul 2-2-1 s-a introdus pozitiile 23,24,25,26, a fost o eroare tehnica.
Din nou s-a incarcat formularul nr. 1 lista cu cantitățile de lucrări în intregime, s-a modificat cu pozițile respective.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
15.10.2024 11:25

Buna ziua. In formularul nr 1 modificat nu se regasesc volumele de lucrari. Va rugam sa incarcati Formularul nr.1 obisnuit, cu volume. Multumesc anticipat

... afișează tot conținutul

Răspuns:

15.10.2024 14:11

Bună ziua, Formularul nr. 1 s-a modificat. Multumim frumos.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
15.10.2024 15:24

In caietul de sarcini ultimul incarcat de dvs, la devizul 2-3-2, se repeta container in ambele capitole. In acest ele se dubleaza, respectiv se primesc in final 4 containere. Iarasi este o eroare?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

18.10.2024 18:00

Întrui-un capitol prevede lucrări de construcție și al doilea capitol utilajul propriu zis. Nu se dublează containerele. Sunt 2 unități .

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini - Containere WC
pentru Achiziție
15.10.2024 16:37

Ne spuneti va rog, pentru containerele WC punem pret doar pentru containere sau acestea mai includ si obiecte sanitare (lavoar, Wc, tevi, fitnguri, etc). Intrebam deoarece nici in caiet de sarcini, nici in proiect nu gasim mai multa informatie despre dotarea acestor containere WC

... afișează tot conținutul

Răspuns:

18.10.2024 18:02

Sunt WC tip modular.Viceuul este prevăzut ca container prefabricat cu toate utilitățile necesare.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
17.10.2024 14:42

Incarcati va rog caietul de sarcini desfasurat in word

... afișează tot conținutul

Răspuns:

18.10.2024 18:03

Toate actele sunt semnate electronic și încărcate în sistem.

... afișează tot conținutul

WC modular
pentru Achiziție
18.10.2024 18:36

Sunt WC tip modular.Viceuul este prevăzut ca container prefabricat cu toate utilitățile necesare.
Rugăm mai detaliat care sunt toate utilitățile . Încărcați pe platformă modelul sau proiectul wc modular ?!!!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

19.10.2024 08:33

Bio toalet.

... afișează tot conținutul

CAiet de sarcini
pentru Achiziție
18.10.2024 20:15

Întrui-un capitol prevede lucrări de construcție și al doilea capitol utilajul propriu zis. Nu se dublează containerele. Sunt 2 unități . Corect ca sunt 2 tipuri de lucrari, insa in ambele capitole sta container cu norma 1 si cite 2 buc, respectiv se primesc 4 bucati. Sau noi in capitolul 1 la resursa container punem pret 0 si scriem ca pretul este pus in capitolul utilaj? Cel mai bine o sa intelegeti despre ce vorbim daca va uitati in devizul 2-3-2 A Acces pietonal (poz. 4) Locuri spectatori (poz. 5). Utilaj, in formularul nr.3, o sa vedeti ca acolo sunt 4 bucati de containere

... afișează tot conținutul

Răspuns:

19.10.2024 08:34

Într-un capitol sunt prevăzute lucrările de instalare, în alt capitol, utilajul propriu-zis.

... afișează tot conținutul

Participanți

Lucrări privind Construcția unui Complex sportiv polivalent , r-ul Criuleni, s. Mascauti (nr. cad. 3142118.166)’’ 4,613,000.00 MDL
21/10/2024 22:33
4,290,090.00 MDL
Ofertă refuzată
21/10/2024 23:19
4,318,001.59 MDL
Ofertă acceptată
21/10/2024 22:02
4,318,866.19 MDL