Achiziție - Reagenti pentru analizatorul Bio Majesty JCA BM6010/ C

Achiziție IMSP CRDM

Informație generală

IMSP CRDM
1003600150196
Reagenti pentru analizatorul Bio Majesty JCA BM6010/ C
585,200.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1560087618964

Reagenti pentru analizatorul Bio Majesty JCA BM6010/ C


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
10/06/2019 15:38
clarificări
30/06/2019 10:00
depunere
13/07/2019 10:00
deschidere oferte
13/07/2019 10:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 02/07/2019 20:19
Trezoreria de Stat

suma planificată 585,200.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
Lot 8HDL 14,600.00 MDL 33600000-6 HDL 3 Milimetru patrat 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 7 Iron 1,320.00 MDL 33600000-6 Iron 3 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 59 Control Urine nivel 1 1,900.00 MDL 33600000-6 Control Urine nivel 2 1 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 5 Bilirubin Auto Total 880.00 MDL 33600000-6 Bilirubin Auto Total 2 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 23 Albumin în urină 10,560.00 MDL 33600000-6 Albumin în urină 3 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 43 Control Patologic 13,200.00 MDL 33600000-6 Control Patologicalori pe toti parametrii din oferta, pentru analizorul BioMajesty 3 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 33 C4 4,840.00 MDL 33600000-6 C4 2 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 35 Pancreatic Amilase 21,120.00 MDL 33600000-6 Pancreatic Amilase 4 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 51 Soluţie spălare cuve 88,600.00 MDL 33600000-6 Soluţie spălare cuve 200 Litru pe kilometru 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
Lot 20 Urea 1,300.00 MDL 33600000-6 Urea 2 Complet 15.07.2019 - 31.12.2019
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
documentatia standard bunuri reagenti Jeol 3technicalSpecificationsAchizițieobligatoriu28/06/2019 09:26Descarca
anunt de participare Jeol 3 2019technicalSpecificationsAchizițieobligatoriu28/06/2019 09:26Descarca
anunt de participare Jeol 3 2019technicalSpecificationsAchizițieobligatoriu10/06/2019 15:38Descarca
documentatia standard bunuri reagenti Jeol 3technicalSpecificationsAchizițieobligatoriu10/06/2019 15:38Descarca
duae_bunuri Jeol 1technicalSpecificationsAchizițieobligatoriu10/06/2019 15:38Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Cerinte tehnice
pentru Achiziție
11.06.2019 12:37

Buna ziua. Modul in care sunt formulate cerintele tehnice favorizeaza doar compania care comercializeaza Bio Majesty JCA BM6010/ C , deoarece doar aceasta companie dispne de cerintele tehnice detaliate ale acestui echipament. Dvs defapt nu ati intocmit un caiet de sarcini ci o lista de denumiri cu cerinta compatibilitatii cu Bio Majesty JCA BM6010/ C. Solicitam sa indicati clar cerintele tehnice ori sa indicati expres codurile pe care le recomanda producatorul pdrept compatibile cu acest aparat cu mentiunea "ori echivalent" asa cum prevede Leagea privind achizitiile publice. Suntem siguri ca aveti aceste coduri deoarece banuim ca ati mai procurat anterior consumabile pentru aparat sau care au fost livrate in setul aparatului la livrarea acestuia. Agentii economici nu sunt obligati si nu au de unde sa cunoasca caracteristicile si cerintele tehnice ale acestui echipament, si respectiv nu au de unde sti care sunt necesitatile tehnice ale accestui aparat. Va multumim anticipat pentru transparenta si corectitudine!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

18.06.2019 10:35

Compatibilitatea presupune ca containerele cu reagenti sa fie introduse, in carusela cu reagenti a analizorului, in locuri cu dimensiuni specifice. Sa fie cu coduri de bare, pe care sa le poata citi. Ofertantul trebuie sa prezinte mostre si sa le puna in lucru in termenii valabilitatii ofertei. Indicarea codurilor de producator nu este posibila, pentru ca face trimitere la un producator concret. Aveti acces la manualul utilizatorului la analizator, care se afla in laboratorul nostru. Suntem la dispozitia dumneavoastra .

... afișează tot conținutul

Cerinte tehnice
pentru Achiziție
18.06.2019 11:13

Stimati Domni/Doamne. Este o procedura de licitatie electronica care a fost elaboarata pentru a exclude contactul in procedura de achizitie intre ofertanti si autoritatea contractanta. Dvs trebuie sa intocmiti un caiet de sarcini clar si fara abiguitati. Fie indicati codurile necesare, fie indicati caracteristicile tehnice detaliate ale produseleor ce va intereseaza pentrua fi compatibile cu aparatul Bio Majesty JCA BM6010/ C . Dvs interpretati eronat legislatia. Legea privind achizitiile publice prevede clar, ori se indica caracteristicile in mod clar (dimensiuni, componenta etc), ori daca nu există un mod suficient de exact de expunere a cerinţelor faţă de achiziţie, iar o astfel de referinţă este inevitabilă, caracteristicile vor include cuvintele „sau echivalentul”. Rugam sa respectati legislatia in vigoare. Agentii economici nu sunt obligati sa studieze manuale de exploatare.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

28.06.2019 09:12

Caietul de sarcini a fost modificat

... afișează tot conținutul

Participanți

Lot 8HDL 14,600.00 MDL
09/07/2019 14:13
14,400.00 MDL
Lot 7 Iron 1,320.00 MDL
09/07/2019 14:14
1,200.00 MDL
Lot 59 Control Urine nivel 1 1,900.00 MDL
09/07/2019 14:15
1,800.00 MDL
Lot 5 Bilirubin Auto Total 880.00 MDL
09/07/2019 14:16
880.00 MDL
Lot 23 Albumin în urină 10,560.00 MDL
09/07/2019 14:21
9,600.00 MDL
Lot 43 Control Patologic 13,200.00 MDL
09/07/2019 14:17
12,900.00 MDL
Lot 33 C4 4,840.00 MDL
09/07/2019 14:22
4,800.00 MDL
Lot 35 Pancreatic Amilase 21,120.00 MDL
09/07/2019 14:22
21,000.00 MDL
Lot 51 Soluţie spălare cuve 88,600.00 MDL
09/07/2019 14:18
88,000.00 MDL
Lot 20 Urea 1,300.00 MDL
09/07/2019 14:24
1,200.00 MDL
Lot 34 LDH 2,640.00 MDL
09/07/2019 14:23
2,600.00 MDL
Lot 2Antistreptolizin 0 calibrator set de la 5 pna la 8 concentratii 5,200.00 MDL
09/07/2019 15:14
5,120.00 MDL
Lot 12 CK-MB 6,600.00 MDL
09/07/2019 14:20
6,500.00 MDL
Lot 26 Reumatoid Factor calibrator set de la 5 pna la 8 concentratii 1,660.00 MDL
09/07/2019 15:14
1,600.00 MDL
Lot 58 Control Urine nivel 1 1,900.00 MDL
09/07/2019 14:25
1,800.00 MDL
Lot 53 Reagent de spălat Probe K 6,500.00 MDL
09/07/2019 14:26
6,300.00 MDL
Lot 46 CRP high sensivity 24,000.00 MDL
09/07/2019 15:16
23,500.00 MDL
Lot 44 Control Plasmaproteine Normal 7,920.00 MDL
09/07/2019 14:28
7,800.00 MDL
Lot 24 Total Proteina 440.00 MDL
09/07/2019 14:29
412.00 MDL
Lot 28 IgA 12,320.00 MDL
09/07/2019 14:33
12,000.00 MDL
Lot 54 Reagent de spălat Probe 1 2,900.00 MDL
09/07/2019 14:34
2,700.00 MDL
Lot 18 Glucoza hexokinase 3,960.00 MDL
09/07/2019 14:35
3,900.00 MDL
Lot 55 Reagent de spălat Probe 2 4,000.00 MDL
09/07/2019 14:36
3,900.00 MDL
Lot 6 Bilirubin Auto Direct 1,660.00 MDL
09/07/2019 14:35
1,600.00 MDL
Lot 4 CRP (proteina C reactiva) calibrator set de la 5 pna la 8 concentratii 3,900.00 MDL
09/07/2019 14:37
3,750.00 MDL
Lot 3 CRP 16,900.00 MDL
09/07/2019 14:38
16,700.00 MDL
Lot 17 Colesterol 620.00 MDL
09/07/2019 14:39
600.00 MDL
Lot 11 Calibrator CK-MB 5,500.00 MDL
09/07/2019 14:39
5,400.00 MDL
Lot 48 Control CRP U-hs Low 3,000.00 MDL
09/07/2019 14:40
2,850.00 MDL
Lot 14 ALT 980.00 MDL
09/07/2019 14:41
960.00 MDL
Lot 39 Albumin în urină calibrator set 6,160.00 MDL
09/07/2019 14:42
5,850.00 MDL
Lot 9 LDL 23,700.00 MDL
09/07/2019 14:43
23,100.00 MDL
Lot 52 Conditioner Cuve EX 2 L 5,800.00 MDL
09/07/2019 14:44
56,000.00 MDL
Lot 15 AST 980.00 MDL
09/07/2019 14:45
960.00 MDL
Lot 42 Control Normal 13,200.00 MDL
09/07/2019 14:46
12,900.00 MDL
Lot 25 Calciu Phosphonazo ambalaj standard, 420.00 MDL
09/07/2019 14:47
412.00 MDL
Lot 31 CK-NAK 3,960.00 MDL
09/07/2019 14:47
3,800.00 MDL
Lot 49 Control CRP U-hs High 3,000.00 MDL
09/07/2019 15:08
2,850.00 MDL
Lot 16 Creatinin PAP 4,400.00 MDL
09/07/2019 14:49
4,300.00 MDL
Lot 36 Calibrator pentru C3, C4 de la 5 concentratii 9,240.00 MDL
09/07/2019 14:50
9,200.00 MDL
Lot 19 Lipaza 16,600.00 MDL
09/07/2019 14:51
16,500.00 MDL
Lot 27 IgG 12,320.00 MDL
09/07/2019 14:52
12,000.00 MDL
Lot 38 Uric Acid TOOS 3,520.00 MDL
09/07/2019 14:52
3,400.00 MDL
Lot 37 Factorul Reumatoid 21,800.00 MDL
09/07/2019 14:53
21,000.00 MDL
Lot 10 Fosfataza alcalina 960.00 MDL
09/07/2019 14:54
950.00 MDL
Lot 22 Albumin 540.00 MDL
09/07/2019 14:55
500.00 MDL
Lot 47 Calibrator CRP high sensivity 3,500.00 MDL
09/07/2019 14:55
3,450.00 MDL
ASL-0 15,400.00 MDL
09/07/2019 14:57
15,300.00 MDL
Lot 50 Control LIPIDE 10,200.00 MDL
09/07/2019 15:06
9,900.00 MDL
Lot 32 C3 4,840.00 MDL
09/07/2019 14:58
4,800.00 MDL
Lot 45 Control Plasmaproteine Patologic 7,920.00 MDL
09/07/2019 14:59
7,800.00 MDL
Lot 20 GGTP 1,760.00 MDL
09/07/2019 14:59
1,700.00 MDL
Lot 13 A-amilaza 12,200.00 MDL
09/07/2019 15:00
12,000.00 MDL
Lot 57 Reagent Probe Wash S kit 1,900.00 MDL
09/07/2019 15:01
1,800.00 MDL
Lot 30IgA, IgG, IgM calibrator set de la 5 concentratii 9,240.00 MDL
09/07/2019 15:02
9,100.00 MDL
Lot 29 IgM 12,320.00 MDL
09/07/2019 15:03
12,000.00 MDL
Lot 56 Ulei inert pentru termostat 86,000.00 MDL
09/07/2019 15:03
78,000.00 MDL
Lot 39 Multicalibrator Universal p/u toţi parametrii biochimici inclusiv dozarea fermentilor (ALAT, ASAT, Amilaza, Lipaza, Amilaza Pancreatica, CK-NAC, CK-MB, GLDH, alfa-HBDH,) 10,600.00 MDL
09/07/2019 15:05
9,800.00 MDL
Lot 39 Calibrator Lipide 11,800.00 MDL
09/07/2019 15:06
11,700.00 MDL