Conform caietului de sarcini
suma planificată 8,024,820.00 MDL
| Valoare | CPV | Titlu achiziției | Cantitate | Livrare |
|---|---|---|---|---|
| 8,024,820.00 MDL | 45200000-9 | Lucrări de reparație a îmbrăcămintei rutiere pe drumul G124 R26 – Ivanovca – Carabetovca – R3, raionul Basarabeasca | 1 Unitate |
22.08.2023 - 31.12.2023 str. Bucuriei 12a |
In compartimentul acostamente sunt omise volume pentru transportare si descarcare pamintului. Sunt prevazute volume pentru incarcare pamintului in autobasculante.... si mai departe ???
Stimate Antreprenor, vă informăm că în caietul de sarcini la capitolul acostamente este utilizată norma TsC03F1, este necesar înlocuirea acestei norme cu TsC03B1. Caietul de sarcini a fost modificat.
In normativul DB 16 densitatea asfaltului este indicata 2.35, va rugam sa interveniti cu modificari.
Beneficiarul a analizat comentariile/solicitările parvenite, în perioada de clarificări de la operatorii economici și vă aduce la cunoștință următoarele: Normele de consum au fost stipulate conform normelor prevăzute în Win Smeta. Analizând certificatele de conformitate a producătorilor de mixtură asfaltică de pe teritoriul R.M. s-a stabilit că densitatea pentru mixtura Tip BA16 variază – în limitele 2390 Kg/m3 - 2480 Kg/m3, fapt ce denotă un consum de material mai mare față de ce prevede programul. În consecință beneficiarul vă informează că în toate caietele de sarcini se modifică consumul de material pentru simbolul DB16H, de la 0,0940t/m2 la 0,0974t/m2.