Achiziție - LUCRĂRI DE FORARE A FÎNTÎNII ARTIZIENE ŞI CONSTRUCŢIA REŢELEI DE APEDUCT ÎN s. ŞESTACI

Achiziție primăria s. ȘESTACI

Informație generală

LUCRĂRI DE FORARE A FÎNTÎNII ARTIZIENE ŞI CONSTRUCŢIA REŢELEI DE APEDUCT ÎN s. ŞESTACI
7,280,000.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1662018693788

lucrări de forare a unei fîntîni arteziene, instalarea a două rezervoare de acumulare a apei cu V-50 m3, H-12 m, construcția la prima etapă a 4 000 m de rețele de apeduct, a unei staţie de dezinfectare a apei cu hipoclorit de sodiu, construcția reţelei electrice pentru asigurarea cu energie electrică a fîntînei arteziene, amenajarea teritoriului.


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
01/09/2022 11:25
clarificări
14/09/2022 16:34
depunere
21/09/2022 12:33
deschidere oferte
21/09/2022 12:33
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 01/09/2022 07:52
Trezoreria de Stat

suma planificată 7,280,000.00 MDL

Detalii achiziție

Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
7,280,000.00 MDL 45200000-9 lucrări de forare a unei fîntîni arteziene, instalarea a două rezervoare de acumulare a apei cu V-50 m3, H-12 m, construcția la prima etapă a 4 000 m de rețele de apeduct, a unei staţie de dezinfectare a apei cu hipoclorit de sodiu, construcția reţelei electrice pentru asigurarea cu energie electrică a fîntînei arteziene, amenajarea teritoriului. 1 Metru 17.10.2022 - 25.12.2023
s. ȘESTACI, rnul Șoldănești

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
duae.docxevaluationCriteriaAchiziție1. Documentul unic de achiziții european, (în continuare, DUAE) este o declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.01/09/2022 13:57Descarca
duae.docxevaluationCriteriaAchiziție1. Documentul unic de achiziții european, (în continuare, DUAE) este o declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.01/09/2022 13:54Descarca
duae.docxevaluationCriteriaAchiziție1. Documentul unic de achiziții european, (în continuare, DUAE) este o declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.01/09/2022 11:25Descarca
anunt de participare.signed.pdftenderNoticeAchizițieINVITAŢIE DE PARTICIPARE ŞI DATE DESPRE PROCEDURA DE ACHIZIŢII01/09/2022 11:25Descarca
documentatie standard pentru lucrari.docxbiddingDocumentsAchiziție-MODELE DE DOCUMENTE PENTRU OPERATORII ECONOMICI CARE URMEAZĂ SĂ FIE COMPLETATE ŞI DEPUSE ÎN CADRUL PROCEDURII01/09/2022 11:25Descarca
caiet de sarcini.signed.signed.pdftechnicalSpecificationsAchiziție-CAIET DE SARCINI CU VOLUMELE DE LUCRARI CARE URMEAZĂ SĂ FIE ÎNDEPLINITE01/09/2022 11:25Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Finantare
pentru Achiziție
07.09.2022 11:47

Specificati sursa de finantare si suma alocata pentru anul 2022

... afișează tot conținutul

Răspuns:

08.09.2022 07:48

Sursa de finantare este Bugetul de stat (Fondul National pentru Dezvoltare Regionala si Locala)
pentru anul 2022 este alocata suma indicata in procedura de achizitie.

... afișează tot conținutul

caiet de sarcini
pentru Achiziție
09.09.2022 17:44

se va accepta garantia bancara emisa de catre banca??

... afișează tot conținutul

Răspuns:

09.09.2022 21:20

Se acceptă orice formă prevăzută de legislația în vigoare.

... afișează tot conținutul

caiet de sarcini
pentru Achiziție
12.09.2022 09:38

Buna ziua, va rugam sa publicati caietul de sarcini in format word si sa va conformati legii achizitii publice privind perioada unei licitatii, Articolul 47. pct.2 care nu trebuie sa fie mai mica de 21 de zile

... afișează tot conținutul

Răspuns:

12.09.2022 16:51

Buna ziua! Caietul de sarcini îl avem doar în varianta în care a fost plasat pe platformă.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
12.09.2022 18:59

Va rugam sa publicati formularul Nr.5 fara preturi, pentru a oforma corect devizele de cheltuieli. Daca dvs nu aveti, va adresati va rog la acei care au facut acest caiet de sarcini si vi l-au dat (spre exemplu devizieri). Ei 100% il au. Va multumesc anticipat!

... afișează tot conținutul

Răspuns:

12.09.2022 21:51

Am încercat să contactăm persoana care a elaborat devizul dar din păcate nu răspunde și nu cunoaștem cînd vom putea lua legătura pentru a putea satisface solicitarea dvs. Cerem scuze pentru incomoditățile create.

... afișează tot conținutul

caiet de sarcini
pentru Achiziție
13.09.2022 13:05

Retea de apeduct Pozitiile 32-35 ce resurse trebuie sa cuprinda aceaste pozitii? doar garniturile sau si flansele?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

13.09.2022 20:19

Trebuie să corespundă întocmai caietului de sarcini.

... afișează tot conținutul

caiet de sarcini
pentru Achiziție
13.09.2022 13:52

Retea de apeduct
pozitia 89 si 90 nu este clar cum trebuie sa procedam la resursa piatra sparta

... afișează tot conținutul

Răspuns:

13.09.2022 20:22

Consultați specialiștii pe care îi aveți angajați

... afișează tot conținutul

caiet de sarcini
pentru Achiziție
13.09.2022 15:45

Pompa ЭЦВ 6-10-160 H=160mm? sau H=160m???

... afișează tot conținutul

Răspuns:

13.09.2022 20:22

Consultați specialiștii pe care îi aveți angajați

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
13.09.2022 19:41

Buna ziua, va rugam sa atasati pe platforma de achizitii publice - Formularul de deviz nr. 1 – lista cu cantitatile de lucrari, DESCIFRAT, in conformitate cu cerintele Anexei nr. 23 la Documentatia standart pentru realizarea achizitiilor publice de lucrari, aprobata prin Ordinul Ministerului Finantelor nr. 69, 7 mai 2021. Nota: Autoritatea contractanta trebuie sa ataseze la caietul de sarcini, Formularul de deviz nr. 1 – Lista cu cantitatile de lucrari, descifrat (publicarea descifrata a consumului de resurse aferent fiecarei norme de deviz).

... afișează tot conținutul

Răspuns:

13.09.2022 20:32

Buna seara! Pe platforma de achiziții este postat tot ce au elaborat, verificat și pus la dispoziția noastră specialiști atestați de instituțiile statului. Presupun că instituțiile statului au pregătit și atestat persoane competente. Prin urmare dacă ceva nu corespunde chear nu putem să vă ajutăm cu nimic. Mulțumesc pentru înțelegere.

... afișează tot conținutul

Neclaritati
pentru Achiziție
14.09.2022 15:29

In pozitia nr.23, devizul 4-1-1 cu electricitate, este indicat ca "normele si marca resurselor cu valoarea 0 se determina dupa proiect". Indicati va rog ce norme indicam in deviz. Multumesc anticipat.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

14.09.2022 16:18

Conform caietului de sarcini

... afișează tot conținutul

Borduri
pentru Achiziție
14.09.2022 15:31

Va rugam sa indicati tipul si dimensiunile de borduri din devizul 7-1-1, pozitiile 3 si 6

... afișează tot conținutul

Răspuns:

14.09.2022 16:18

conform caietului de sarcini

... afișează tot conținutul

Participanți

LUCRĂRI DE FORARE A FÎNTÎNII ARTEZIENE ŞI CONSTRUCŢIA REŢELELOR DE APEDUCT ÎN s. ŞESTACI 7,280,000.00 MDL
21/09/2022 10:51
5,514,254.72 MDL
Ofertă refuzată
20/09/2022 18:09
6,856,899.55 MDL
Ofertă acceptată