Achiziție - Produse alimentare pentru I semestru a. 2022

Achiziție IMSP Spitalul Clinic Bălți

Informație generală

Produse alimentare pentru I semestru a. 2022
3,150,104.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1636376993367

Produse alimentare pentru I semestru a. 2022


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
09/11/2021 13:43
clarificări
19/11/2021 10:00
depunere
30/11/2021 10:30
deschidere oferte
30/11/2021 10:30
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 08/11/2021 13:10
Trezoreria de Stat

suma planificată 3,150,104.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
Lotul 1 Acid citric (praf) 522.00 MDL 15800000-6 Lotul 1 Acid citric (praf) 9 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 2 Bisciuți zaharoși 87,500.00 MDL 15800000-6 Lotul 2 Bisciuți zaharoși 3500 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 3 Biscuiți fără zahăr 12,500.00 MDL 15800000-6 Lotul 3 Biscuiți fără zahăr 500 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 4 Brânză de vaci 155,400.00 MDL 15800000-6 Lotul 4 Brânză de vaci 4200 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 5 Brînză cu cheag tare 136,000.00 MDL 15800000-6 Lotul 5 Brînză cu cheag tare 1600 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 6 Cacao praf 3,500.00 MDL 15800000-6 Lotul 6 Cacao praf 50 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 7 Carne de pasăre (găina) 288,000.00 MDL 15800000-6 Lotul 7 Carne de pasăre (găina) 9000 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 8 Carne de vită 324,000.00 MDL 15800000-6 Lotul 8 Carne de vită 3600 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 9 Castraveți marinați 21,600.00 MDL 15800000-6 Lotul 9 Castraveți marinați 800 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101
Lotul 10 Ceai negru , frunze de dimensiuni medii 16,800.00 MDL 15800000-6 Lotul 10 Ceai negru , frunze de dimensiuni medii 240 Kilogram 01.01.2022 - 30.06.2022
str. Decebal, 101

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
Anunț de participare produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdftenderNoticeAchiziție- Anunț de participare produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdf09/11/2021 13:43Descarca
DS_produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție- DS_produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdf09/11/2021 13:43Descarca
DS_produse alimentare i semestru a. 2022.docxbiddingDocumentsAchiziție- DS_produse alimentare i semestru a. 2022.docx09/11/2021 13:43Descarca
DUAE produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție- DUAE produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdf09/11/2021 13:43Descarca
DUAE produse alimentare i semestru a. 2022.docbiddingDocumentsAchiziție- DUAE produse alimentare i semestru a. 2022.doc09/11/2021 13:43Descarca
Declarație produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdfbiddingDocumentsAchiziție- Declarație produse alimentare i semestru a. 2022.signed.pdf09/11/2021 13:43Descarca
Declarație produse alimentare i semestru a. 2022.docxbiddingDocumentsAchiziție- Declarație produse alimentare i semestru a. 2022.docx09/11/2021 13:43Descarca

Persoană de contact

Clarificări

concretizari
pentru Achiziție
09.11.2021 16:45

Preturile sunt estimate net inferior realitatii. La fel, va propunem sa organizati procedura pentru 3 luni din cauza crizei, instabilitatii si impreviziunii derularii lucrurilor.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

15.11.2021 16:16

Ca răspuns la clarificarea Dvs. Vă comunicăm că, prețurile indicate în invitație, au fost estimate, reieșind din planificări și cheltuielile efective pentru bunurile achiziționate pe parcursul anului.
Suplimentar, Vă informăm că, suma indicată în invitația de participare, este pentru planificarea cheltuielilor estimative a instituției pentru anul 2022, și nici de cum, pentru plafonarea ofertei propuse de operatorii economici.
În contextul celor menționate, grupul de lucru pentru achiziții publice consideră că, solicitarea Dvs privind reexaminarea prețurilor nu poate fi acceptată.
Cu referire la propunerea Dvs, privind organizarea procedurii pentru 3 luni, Vă comunicăm că, perioada de achizie a produselor alimentare, a fost stabilită de grupul de lucru, reieșind din necesitatea asigurării calitative a alimentației paciențiilor, ca parte componentă a actului medical înfăptuit.
Tot odată Vă informăm că, în conformitate cu prevederile legale, în luna septembrie a. 2021, instituția a publicat în BAP, anunțul de intenție, privind achiziționarea produselor alimentare pentru I semestru a. 2022.
Urmare celor menționate, periodicitatea de achiziții publice a acestor bunuri nu va suferi modificări.

... afișează tot conținutul

Fiti obectivi
pentru Achiziție
18.11.2021 23:38

Daca cu adevarat vrem sa avem grija de pacienti ca sa aibă o masă bogata,cu produse calitative ar fi bine să luati initiativa,propunerea de-a organiza procedura pentru 3 luni, este în avantajul ambelor părti, luînd în consideratie situatia actuală din tara.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

19.11.2021 09:30

Repetat Vă informăm că, perioada de desfășurare a achiziției publice de produse alimentare, a fost stabilită, reieșind din necesitățile instituției și întru organizarea optimă a activității spitalului.
Totodată, Vă aducem la cunoștință că Dvs ați avut posibilitate de a prezenta propuneri, privind perioada de desfășurare a procedurii de achiziție publică, în perioada septembrie – octombrie 2021, atunci când a fost plasat anunțul de intenție în BAP, și nu acum, ca să tergiversați desfășurarea procedurii existente. Urmare celor menționate, periodicitatea de achiziții publice a acestor bunuri nu va suferi modificări.

... afișează tot conținutul

Participanți

Lotul 1 Acid citric (praf) 522.00 MDL
29/11/2021 17:43
847.53 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 16:57
937.53 MDL
30/11/2021 10:14
975.00 MDL
Lotul 2 Bisciuți zaharoși 87,500.00 MDL
24/11/2021 16:58
72,485.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:43
73,780.00 MDL
26/11/2021 13:06
81,958.45 MDL
Lotul 3 Biscuiți fără zahăr 12,500.00 MDL
24/11/2021 16:59
13,540.00 MDL
Ofertă refuzată
29/11/2021 17:44
15,835.00 MDL
Ofertă refuzată
30/11/2021 10:16
16,250.00 MDL
Ofertă acceptată
Lotul 4 Brânză de vaci 155,400.00 MDL
26/11/2021 16:18
158,277.78 MDL
Ofertă acceptată
25/11/2021 18:11
188,455.56 MDL
Lotul 5 Brînză cu cheag tare 136,000.00 MDL
26/11/2021 16:19
138,666.67 MDL
Ofertă acceptată
25/11/2021 18:12
150,666.67 MDL
29/11/2021 17:45
162,672.00 MDL
Lotul 6 Cacao praf 3,500.00 MDL
30/11/2021 10:17
4,708.33 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:45
4,958.50 MDL
24/11/2021 17:00
5,250.00 MDL
Lotul 7 Carne de pasăre (găina) 288,000.00 MDL
22/11/2021 14:36
301,500.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 15:32
315,000.00 MDL
30/11/2021 10:13
333,000.00 MDL
Lotul 8 Carne de vită 324,000.00 MDL
29/11/2021 14:34
345,564.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 15:32
360,000.00 MDL
Lotul 9 Castraveți marinați 21,600.00 MDL
29/11/2021 17:45
16,536.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:01
18,136.00 MDL
Lotul 10 Ceai negru , frunze de dimensiuni medii 16,800.00 MDL
29/11/2021 17:46
21,600.00 MDL
Ofertă acceptată
30/11/2021 10:18
22,000.00 MDL
24/11/2021 17:02
26,400.00 MDL
Lotul 11 Chefir 113,400.00 MDL
26/11/2021 16:21
109,666.67 MDL
Ofertă acceptată
25/11/2021 18:13
131,366.67 MDL
Lotul 12 Crupe de arpacaş 2,400.00 MDL
29/11/2021 09:58
2,928.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:46
2,980.00 MDL
30/11/2021 10:19
3,116.67 MDL
Lotul 13 Crupe de orz 18,000.00 MDL
29/11/2021 09:58
21,690.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:47
22,350.00 MDL
30/11/2021 10:20
23,375.00 MDL
Lotul 14 Crupe de porumb 13,680.00 MDL
29/11/2021 09:59
17,676.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:47
18,576.00 MDL
30/11/2021 10:22
20,250.00 MDL
Lotul 15 Crupe de griş 14,400.00 MDL
29/11/2021 17:47
16,272.00 MDL
Ofertă refuzată
29/11/2021 10:01
16,640.00 MDL
Ofertă acceptată
30/11/2021 10:21
17,333.33 MDL
Lotul 16 Crupe de grîu sfărîmate 12,000.00 MDL
29/11/2021 17:47
14,960.00 MDL
Ofertă refuzată
30/11/2021 10:23
15,583.33 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 10:02
17,560.00 MDL
Lotul 17 Crupe de mei şlefuit 24,000.00 MDL
29/11/2021 17:48
22,800.00 MDL
Ofertă refuzată
29/11/2021 10:03
22,960.00 MDL
Ofertă acceptată
Lotul 18 Fasole 7,200.00 MDL
29/11/2021 17:48
9,576.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 10:04
9,816.00 MDL
24/11/2021 17:03
10,284.00 MDL
30/11/2021 10:23
11,111.11 MDL
Lotul 19 Făină 5,600.00 MDL
29/11/2021 10:06
6,824.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:48
7,184.00 MDL
24/11/2021 17:03
7,336.00 MDL
30/11/2021 10:25
8,333.33 MDL
Lotul 20 Foi de dafin 270.00 MDL
29/11/2021 17:48
495.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:04
500.01 MDL
30/11/2021 10:25
612.50 MDL
Lotul 21 Fulgi 28,800.00 MDL
30/11/2021 10:26
28,000.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:48
28,608.00 MDL
29/11/2021 10:06
28,968.00 MDL
24/11/2021 17:05
31,992.00 MDL
Lotul 22 Hrişcă 41,800.00 MDL
29/11/2021 10:07
63,206.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:49
67,474.00 MDL
24/11/2021 17:06
70,576.00 MDL
Lotul 23 Lapte de vaci 140,000.00 MDL
25/11/2021 12:15
182,600.00 MDL
Ofertă acceptată
26/11/2021 16:22
194,444.44 MDL
25/11/2021 18:14
195,000.00 MDL
Lotul 24 Magiun 6,300.00 MDL
29/11/2021 17:49
6,399.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:07
6,738.00 MDL
Lotul 25 Mazăre verde conservată 8,000.00 MDL
29/11/2021 17:49
8,500.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:07
9,085.00 MDL
Lotul 26 Mazăre uscată 8,000.00 MDL
29/11/2021 17:49
6,560.00 MDL
Ofertă refuzată
29/11/2021 10:08
6,952.00 MDL
Ofertă acceptată
Lotul 27 Napolitane 2,500.00 MDL
29/11/2021 17:50
3,167.00 MDL
Ofertă acceptată
30/11/2021 10:27
3,583.33 MDL
24/11/2021 17:10
3,825.00 MDL
26/11/2021 13:07
4,451.67 MDL
Lotul 28 Orez 35,000.00 MDL
29/11/2021 10:09
38,136.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:50
38,920.00 MDL
24/11/2021 17:12
40,600.00 MDL
Lotul 29 Ouă de găină de masă 90,180.00 MDL
30/11/2021 09:11
120,240.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:50
124,448.40 MDL
Lotul 30 Parizier fiert 144,000.00 MDL
29/11/2021 15:33
164,976.00 MDL
Ofertă acceptată
Lotul 31 Pastă de roşii 14,652.00 MDL
29/11/2021 10:10
18,188.46 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:50
19,200.78 MDL
24/11/2021 17:13
19,926.72 MDL
Lotul 32 Paste făinoase 10,500.00 MDL
29/11/2021 17:50
10,670.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:13
10,830.00 MDL
30/11/2021 10:28
12,291.67 MDL
Lotul 33 Peşte 140,000.00 MDL
30/11/2021 09:25
166,400.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:48
168,000.00 MDL
30/11/2021 10:14
176,000.00 MDL
Lotul 34 Peşte 125,000.00 MDL
30/11/2021 09:26
114,625.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 17:48
145,825.00 MDL
30/11/2021 10:15
160,000.00 MDL
Lotul 35 Pîine din făină de grîu 327,000.00 MDL
26/11/2021 13:07
302,973.00 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 11:03
333,300.00 MDL
Lotul 36 Pîine din făină de secară 152,600.00 MDL
26/11/2021 13:08
139,224.40 MDL
Ofertă acceptată
29/11/2021 11:04
145,180.00 MDL
Lotul 37 Sare alimentară 4,400.00 MDL
29/11/2021 17:51
4,378.00 MDL
Ofertă acceptată
30/11/2021 10:28
4,583.33 MDL
24/11/2021 17:15
4,587.00 MDL
Lotul 38 Smântână 30,800.00 MDL
26/11/2021 16:24
27,066.67 MDL
Ofertă acceptată
25/11/2021 18:15
31,085.19 MDL
Lotul 39 Smântână 12,800.00 MDL
25/11/2021 18:15
16,106.67 MDL
Ofertă acceptată
26/11/2021 16:28
17,970.37 MDL
Lotul 40 Suc din fructe 70,000.00 MDL
29/11/2021 17:51
74,900.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:15
81,690.00 MDL
Lotul 41 Suc din tomate 12,000.00 MDL
29/11/2021 17:51
13,596.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:16
14,004.00 MDL
Lotul 42 Ulei vegetal 55,200.00 MDL
29/11/2021 17:52
100,188.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:20
105,790.80 MDL
29/11/2021 10:11
108,744.00 MDL
Lotul 43 Unt din smîntînă dulce nesărat 364,800.00 MDL
25/11/2021 18:15
387,037.04 MDL
Ofertă acceptată
26/11/2021 16:29
422,222.22 MDL
Lotul 44 Zahăr tos 69,000.00 MDL
29/11/2021 17:52
85,020.00 MDL
29/11/2021 10:12
85,020.00 MDL
Ofertă acceptată
24/11/2021 17:21
88,860.00 MDL
30/11/2021 10:29
89,444.44 MDL