Achiziție - Constructia sistemului de alimentare cu apa potabila a localitatilor comunei Agronomovca (satele Zazulenii Noi, Negurenii Noi, Agronomovca)

Achiziție Primaria Agronomovca

Informație generală

Constructia sistemului de alimentare cu apa potabila a localitatilor comunei Agronomovca (satele Zazulenii Noi, Negurenii Noi, Agronomovca)
7,036,991.66 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1627637891229

Constructia sistemului de alimentare cu apa potabila a localitatilor comunei Agronomovca (satele Zazulenii Noi, Negurenii Noi, Agronomovca). Constructia retelelor de distributie si a turnului de apa.


Licitație deschisă
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
30/07/2021 14:05
clarificări
09/08/2021 10:00
depunere
19/08/2021 11:00
deschidere oferte
19/08/2021 11:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 30/07/2021 06:13
Trezoreria de Stat

suma planificată 7,036,991.66 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
Constructia sistemului de alimentare cu apa a satului Zazulenii Noi si satului Negurenii Noi, com. Agronomovca, r. Ungheni 3,022,500.00 MDL 45247130-0 Constructia sistemului de alimentare cu apa a satului Zazulenii Noi si satului Negurenii Noi, com. Agronomovca, r. Ungheni 1 Metru 21.08.2021 - 30.12.2025
s. Agronomovca
Alimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Ungheni 4,014,491.66 MDL 45247130-0 Alimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Ungheni 1 Metru 21.08.2021 - 30.12.2025
s. Agronomovca

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunt participare apeduct.pdfbiddingDocumentsAchizițieanunt de participare03/08/2021 17:14Descarca
anunt participare apeduct.pdfbiddingDocumentsAchizițieanunt de participare03/08/2021 17:12Descarca
agronomovca plan general turn -recalculare.rtfbiddingDocumentsAlimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
zazulenii noi turn de apa pg expertiza.rtfbiddingDocumentsConstructia sistemului de alimentare cu apa a satului Zazulenii Noi si satului Negurenii Noi, com. Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
turn de apa v=50m3 h=12m recalculare.rtfbiddingDocumentsAlimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
09-18 пересчет скважина agronomovca юра f7.rtfbiddingDocumentsAlimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
platforma a cabina electrice recalculare.rtfbiddingDocumentsAlimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
zazulenii noiturn de apa v=50m3 h=12m exp.rtfbiddingDocumentsConstructia sistemului de alimentare cu apa a satului Zazulenii Noi si satului Negurenii Noi, com. Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
documentatia standard apeduct.signed.pdfbiddingDocumentsAchizițieDocumentatia standard30/07/2021 14:05Descarca
statia de pompare -tehnologica-recalculare.rtfbiddingDocumentsAlimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
duae-apeduct.pdfbiddingDocumentsAchizițieDUAE30/07/2021 14:05Descarca
agronomovca plan general sonda recalc.rtfbiddingDocumentsAlimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
anunt de participare apeduct.pdfbiddingDocumentsAchizițieanunt de participare30/07/2021 14:05Descarca
zazulenii noi retele.rtfbiddingDocumentsConstructia sistemului de alimentare cu apa a satului Zazulenii Noi si satului Negurenii Noi, com. Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca
agronomovca retele - recalculare.rtfbiddingDocumentsAlimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Unghenicaiet de sarcini30/07/2021 14:05Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Anuntul de participare
pentru Constructia sistemului de alimentare cu apa a satului Zazulenii Noi si satului Negurenii Noi, com. Agronomovca, r. Ungheni
01.08.2021 11:56

Care va fi garantia pentru oferta?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

01.08.2021 15:16

Buna ziua! nu am solicitat garantie pentru oferta, doar garantia de buna executie - 5%.

... afișează tot conținutul

Garanția de Bună execuție
pentru Achiziție
03.08.2021 15:37

care va fi forma garanției de bună execuție?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

03.08.2021 17:07

La semnarea contractului va fi acceptata garantia de buna executie (5% din valoarea cu TVA) sub forma de contract trilateral (Banca/Autoritatea Contractanta/Antreprenor) cu retineri succesive din facturile partiale pentru situatiile de lucrari.

... afișează tot conținutul

Intrebare
pentru Achiziție
03.08.2021 15:46

Ce informatii vom primi in urma vizitei obiectului si in baza carui normativ sau lege solicitati acest lucru? Multumim.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

03.08.2021 16:20

Buna ziua! Vom anula punctul dat.

... afișează tot conținutul

Intrebare
pentru Achiziție
03.08.2021 15:49

De ce contractul va fi valabil pina in anul 2025?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

03.08.2021 16:20

Buna ziua! Lucrarile vor fi efectuate in baza fondurilor alocate de Fondul Ecologic National. Nu stim cind vom primi suma integrala, iar Proiectul este valabil pina in 2025.

... afișează tot conținutul

Participanți

Constructia sistemului de alimentare cu apa a satului Zazulenii Noi si satului Negurenii Noi, com. Agronomovca, r. Ungheni 3,022,500.00 MDL
19/08/2021 09:09
2,422,846.99 MDL
Ofertă acceptată
18/08/2021 19:11
2,851,663.80 MDL
19/08/2021 09:00
3,055,653.33 MDL
Alimentarea cu apa satul Agronomovca, r. Ungheni 4,014,491.66 MDL
19/08/2021 09:09
3,358,704.48 MDL
Ofertă acceptată
18/08/2021 19:11
4,188,396.81 MDL
19/08/2021 09:09
4,268,688.33 MDL