Achiziție - Reactivi de laborator

Achiziție IMSP Centrul de Sănătate Sângerei

Informație generală

Reactivi de laborator
379,561.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1610634350606

Reactivi de laborator


COP
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Da
limba: Romana

publicată
14/01/2021 16:30
clarificări
21/01/2021 17:03
depunere
24/01/2021 17:03
deschidere oferte
25/01/2021 09:00
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 21/12/2020 16:38
Trezoreria de Stat

suma planificată 380,000.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare Pas minim CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare Deschidere oferte Link Public
Na citrat / Reactivi chimici pentru analize de retina 545.00 MDL 5.45 MDL 33696500-0 Na citrat / Reactivi chimici pentru analize de retina 0.1 Kilogram 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
2021-01-25 12:05:00
Set pentru determinarea anti HbcoreAg sumar,96 teste / Reactivele pentru investigaţii imunologici 1,584.00 MDL 15.84 MDL 33696500-0 Set pentru determinarea anti HbcoreAg sumar,96 teste / Reactivele pentru investigaţii imunologici 288 Unitate 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
2021-01-25 10:09:30
Set pentru determinarea anti HCV sumar, 96 teste / Reactivele pentru investigaţii imunologici 1,338.00 MDL 13.38 MDL 33696500-0 Set pentru determinarea anti HCV sumar, 96 teste / Reactivele pentru investigaţii imunologici 288 Unitate 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
2021-01-25 10:28:00
Ţoliclon anti-B / Reactivi pentru hematologie 161.00 MDL 0.00 MDL 33696500-0 Ţoliclon anti-B / Reactivi pentru hematologie 50 Centimetru cub; mililitru 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
Ţoliclon anti-D Ig G / Reactivi pentru hematologie 150.00 MDL 0.00 MDL 33696500-0 Ţoliclon anti-D Ig G / Reactivi pentru hematologie 20 Centimetru cub; mililitru 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
Ţoliclon anti-D super / Reactivi pentru hematologie 275.00 MDL 0.00 MDL 33696500-0 Ţoliclon anti-D super / Reactivi pentru hematologie 50 Centimetru cub; mililitru 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
Nitrat de sodiu (selitra) / Reactivi chimici pentru analize de retina 4,000.00 MDL 40.00 MDL 33696500-0 Nitrat de sodiu (selitra) / Reactivi chimici pentru analize de retina 6 Kilogram 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
2021-01-25 13:00:30
Hb Drabkin (concentrat 1:50) / Reactivele pentru investigaţii la analizor biochimic semiautomat 170.00 MDL 1.70 MDL 33696500-0 Hb Drabkin (concentrat 1:50) / Reactivele pentru investigaţii la analizor biochimic semiautomat 100 Centimetru cub; mililitru 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
2021-01-25 09:32:30
Acidul sulfosalicilic / Reactivi chimici pentru analize de retina 167.00 MDL 0.00 MDL 33696500-0 Acidul sulfosalicilic / Reactivi chimici pentru analize de retina 0.3 Kilogram 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
Reactivele pentru investigaţii hematologice la analizor automat hematologic BC-30S Mindryi (sistem închis) 27,890.00 MDL 0.00 MDL 33696500-0 Sol. de curaţare Probe cleanser 400 Centimetru cub; mililitru 01.02.2021 - 31.12.2021
Testimițeanu, 11
33696500-0 Sol. p/u dilutie M-30D 300 Litru; decimetru cub
33696500-0 Material de control hematologic, 3 neveluri 54 Centimetru cub; mililitru
33696500-0 Sol. p/u lizare M-30CFL 3000 Centimetru cub; mililitru

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
anunț reactivi.pdftenderNoticeAchizițieAnunț de participare14/01/2021 16:30Descarca
duae.pdfbiddingDocumentsAchizițieDUAE14/01/2021 16:30Descarca
anunț de participare.docxtenderNoticeAchizițieAnunț de participare14/01/2021 16:30Descarca
documentația standart.docxbiddingDocumentsAchizițieDocumentația standart14/01/2021 16:30Descarca
documentația standart.pdfbiddingDocumentsAchizițieDocumentația standart14/01/2021 16:30Descarca
duae.docbiddingDocumentsAchizițieDUAE14/01/2021 16:30Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Teste pentru determinarea sângelui ocult în masele fecale
pentru Achiziție
19.01.2021 15:22

Aveti nevoie de teste sau cartuse

... afișează tot conținutul

Răspuns:

19.01.2021 17:04

Bună ziua, nu contează, se acceptă ambele.

... afișează tot conținutul

Participanți

Na citrat / Reactivi chimici pentru analize de retina 545.00 MDL
24/01/2021 16:57
57.50 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 22:11
450.00 MDL
Set pentru determinarea anti HbcoreAg sumar,96 teste / Reactivele pentru investigaţii imunologici 1,584.00 MDL
21/01/2021 17:39
1,699.00 MDL
Ofertă acceptată
22/01/2021 12:43
1,700.00 MDL
Set pentru determinarea anti HCV sumar, 96 teste / Reactivele pentru investigaţii imunologici 1,338.00 MDL
22/01/2021 12:43
1,512.00 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:33
2,304.00 MDL
Ţoliclon anti-B / Reactivi pentru hematologie 161.00 MDL
21/01/2021 17:29
140.00 MDL
Ofertă acceptată
Ţoliclon anti-D Ig G / Reactivi pentru hematologie 150.00 MDL
21/01/2021 17:40
116.00 MDL
Ofertă acceptată
Ţoliclon anti-D super / Reactivi pentru hematologie 275.00 MDL
21/01/2021 17:27
270.00 MDL
Ofertă acceptată
Nitrat de sodiu (selitra) / Reactivi chimici pentru analize de retina 4,000.00 MDL
24/01/2021 16:57
3,299.99 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 22:14
3,300.00 MDL
Hb Drabkin (concentrat 1:50) / Reactivele pentru investigaţii la analizor biochimic semiautomat 170.00 MDL
21/01/2021 17:28
160.00 MDL
Ofertă acceptată
Acidul sulfosalicilic / Reactivi chimici pentru analize de retina 167.00 MDL
24/01/2021 16:57
180.00 MDL
Ofertă acceptată
Reactivele pentru investigaţii hematologice la analizor automat hematologic BC-30S Mindryi (sistem închis) 27,890.00 MDL
22/01/2021 08:58
24,715.44 MDL
Ofertă acceptată
Reactivele pentru investigaţii hematologice la analizor automat hematologic Elit 3 Erba (sistem închis) 16,636.00 MDL
22/01/2021 16:19
22,110.00 MDL
Ofertă acceptată
Hipoclorit 0,5% / Reactivi pentru hematologie 434.00 MDL
22/01/2021 13:15
525.00 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:35
540.00 MDL
24/01/2021 16:56
1,125.00 MDL
Reactivele şi consumabile pentru investigaţii la analizor automat biochimic Respons 920 (sistem închis) 262,795.00 MDL
22/01/2021 16:28
285,648.00 MDL
Ofertă acceptată
Control urinar patologic pentru analizor H100, Dirui, 1 fl.x8 ml / Expres teste diagnostice p/u analiza de rutină a urinei 1,800.00 MDL
22/01/2021 12:43
840.00 MDL
Ofertă refuzată
22/01/2021 08:59
2,022.24 MDL
Ofertă acceptată
Ulei de imersie / Reactivi pentru hematologie 97.00 MDL
21/01/2021 17:29
85.00 MDL
Ofertă acceptată
24/01/2021 16:56
89.00 MDL
Teste pentru determinarea sângelui ocult în masele fecale / Reactivi pentru hematologie 10,223.00 MDL
22/01/2021 13:16
9,340.00 MDL
Ofertă acceptată
22/01/2021 12:43
9,350.00 MDL
22/01/2021 08:59
9,610.00 MDL
21/01/2021 17:35
16,000.00 MDL
Teste pentru analizorul urinei U120 / Expres teste diagnostice p/u analiza de rutină a urinei 960.00 MDL
22/01/2021 12:43
1,000.00 MDL
Ofertă acceptată
Fixator May-Grunwald / Reactivi pentru hematologie 218.00 MDL
21/01/2021 17:40
140.00 MDL
Ofertă acceptată
24/01/2021 16:56
147.82 MDL
Tromboplastina / Reactivele pentru cercetarea sistemului de hemostază la coagulometru Thrombostat 2,640.00 MDL
21/01/2021 17:42
2,759.00 MDL
Ofertă refuzată
22/01/2021 13:14
2,760.00 MDL
Ofertă acceptată
22/01/2021 12:43
6,400.00 MDL
NaCl / Reactivi chimici pentru analize de retina 200.00 MDL
21/01/2021 22:13
160.00 MDL
Ofertă acceptată
24/01/2021 16:57
190.00 MDL
Set penru determinarea HBsAg, 96 teste / Reactivele pentru investigaţii imunologici 2,390.00 MDL
22/01/2021 12:43
3,120.00 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:38
5,952.00 MDL
Set de control cu două concentraţii pentru proteina şi glucoza în urină cantitativ / Reactivi chimici pentru analize de retina 6,222.00 MDL
21/01/2021 17:32
5,040.00 MDL
Ofertă acceptată
Plasma de control normală pentru controlul calităţii protrombinului şi fibrinogenului / Reactivele pentru cercetarea sistemului de hemostază la coagulometru Thrombostat 1,550.00 MDL
22/01/2021 13:20
1,965.00 MDL
Ofertă refuzată
22/01/2021 13:08
2,150.00 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:41
2,750.00 MDL
22/01/2021 12:43
3,250.00 MDL
Ţoliclon anti-A / Reactivi pentru hematologie 167.00 MDL
21/01/2021 17:36
140.00 MDL
Ofertă acceptată
Ţoliclon anti-AB / Reactivi pentru hematologie 270.00 MDL
21/01/2021 17:34
220.00 MDL
Ofertă acceptată
Control urinar normal pentru analizor H100, Dirui, 1 fl.x 8 ml / Expres teste diagnostice p/u analiza de rutină a urinei 1,800.00 MDL
22/01/2021 12:43
840.00 MDL
Ofertă refuzată
22/01/2021 08:59
2,022.24 MDL
Ofertă acceptată
Set pentru determinarea fibrinogenului după Clauss / Reactivele pentru cercetarea sistemului de hemostază la coagulometru Thrombostat 4,607.00 MDL
22/01/2021 13:04
2,099.52 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:37
2,270.87 MDL
22/01/2021 12:43
7,920.00 MDL
Vopsea Azur-Eozină Romanovski /Reactivi pentru hematologie 142.00 MDL
24/01/2021 16:56
104.00 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:35
105.00 MDL
Set de control hemoglobinei (Hb) /Reactivi pentru hematologie 367.00 MDL
21/01/2021 17:31
420.00 MDL
Ofertă acceptată
Proba cu timol / Reactivele pentru investigaţii la analizor biochimic semiautomat 542.00 MDL
22/01/2021 13:11
405.90 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:30
514.80 MDL
Plasma de control patologică pentru controlul calităţii protrombinului şi fibrinogenului / Reactivele pentru cercetarea sistemului de hemostază la coagulometru Thrombostat 1,550.00 MDL
22/01/2021 13:21
1,965.00 MDL
Ofertă refuzată
22/01/2021 13:11
2,150.00 MDL
Ofertă acceptată
21/01/2021 17:41
3,100.00 MDL
22/01/2021 12:43
3,500.00 MDL
Teste pentru determinarea sifilisului cu RPR carbon Ag în ser ori plasmă / Reactivele pentru investigaţii imunologici 558.00 MDL
22/01/2021 13:14
667.50 MDL
Ofertă acceptată
22/01/2021 12:43
900.00 MDL
21/01/2021 17:37
2,475.00 MDL
Acid acetic glacial / Reactivi chimici pentru analize de retina 240.00 MDL
21/01/2021 22:12
147.50 MDL
Ofertă acceptată
24/01/2021 16:56
150.00 MDL
Reactivele şi consumabile pentru investigaţii la analizor automat biochimic A15 (sistem închis) 11,540.00 MDL
22/01/2021 08:58
11,418.30 MDL
Ofertă acceptată
Calibrator Hb 120 g/l / Reactivi pentru hematologie 445.00 MDL
21/01/2021 17:32
120.00 MDL
Ofertă acceptată
Teste p/u analizorul urinei H100 Dirui / Expres teste diagnostice p/u analiza de rutină a urinei 14,888.00 MDL
22/01/2021 12:43
10,000.00 MDL
Ofertă refuzată
22/01/2021 08:59
14,880.00 MDL
Ofertă acceptată