Achiziție - Reabilitarea retelelor de alimentare cu apa si canalizare, amplasarea statiei de epurare si a blocului sanitar pentru Manastirea sf.Mare Mucenic Gheorghe din s. Suruceni

Achiziție Mănăstirea Sfantul Mare Mucenic Gheorghe

Informație generală

Reabilitarea retelelor de alimentare cu apa si canalizare, amplasarea statiei de epurare si a blocului sanitar pentru Manastirea sf.Mare Mucenic Gheorghe din s. Suruceni
1,963,415.00 MDL
activ
ocds-b3wdp1-MD-1575967656342

1. Lucrari de reabilitare a retelelor de alimentare cu apa
2. Lucrari pentru amplasare a statiei de epurare si canalizare
3. Lucrari de constructie a blucului sanitar


COP
cel mai mic preț
Licitiație electronică: Nu
limba: Romana

publicată
10/12/2019 15:03
clarificări
01/01/2020 09:58
depunere
12/01/2020 09:58
deschidere oferte
12/01/2020 09:58
analiză
desemnare câștigător
contract

Surse de finanțare

data validării: 10/12/2019 08:47
Trezoreria de Stat

suma planificată 1,963,415.00 MDL

Detalii achiziție

Lot Valoare CPV Titlu achiziției Cantitate Livrare
Lucrari pentru amplasarea statiei de epurare si canalizare 744,328.00 MDL 45453000-7 Lucrari pentru amplasarea statiei de epurare si canalizare 1 Bucata 28.12.2019 - 31.12.2019
Mănăstirea Sfantul Mare Mucenic Gheorghe
Lucrari de reabilitare a retelelor de alimentare cu apa 442,705.00 MDL 45400000-1 Lucrari de reabilitare a retelelor de alimentare cu apa 1 Bucata 28.12.2019 - 31.12.2019
Mănăstirea Sfantul Mare Mucenic Gheorghe
Lucrari de constructie a blocului sanitar 776,382.00 MDL 45400000-1 Lucrari de constructie a blocului sanitar 1 Bucata 28.12.2019 - 31.12.2019
Mănăstirea Sfantul Mare Mucenic Gheorghe

Documente

DenumireTip documentReferințaDescriereData publicăriiDescarcă
caiet de sarcini (bloc sanitar 2).pdfbiddingDocumentsLucrari de constructie a blocului sanitar 011/12/2019 10:31Descarca
caiet de sarcini ( bloc sanitar) .pdfbiddingDocumentsLucrari de constructie a blocului sanitar 011/12/2019 10:31Descarca
caiet de sarcini ( apa).pdfbiddingDocumentsLucrari de constructie a blocului sanitar 010/12/2019 16:17Descarca
caiet de sarcini (canalizare) .pdfbiddingDocumentsLucrari pentru amplasarea statiei de epurare si canalizare 010/12/2019 15:03Descarca
anunt de participare.pdfbiddingDocumentsAchiziție010/12/2019 15:03Descarca
caiet de sarcini ( apa).pdfbiddingDocumentsLucrari de reabilitare a retelelor de alimentare cu apa010/12/2019 15:03Descarca

Persoană de contact

Clarificări

Valabilitatea Contracului
pentru Achiziție
10.12.2019 15:24

Buna ziua,
Pentru evitarea unor neînțelegeri, corectati in anunt data valabilitatii contractului 31.12.2019, ofertei 30 zile si termenul de execuție 90 zile.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

11.12.2019 09:44

Buna ziua, programa nu-mi permite ca valabilitatea contractului sa treaca de 31.12.2019

... afișează tot conținutul

CS
pentru Lucrari de constructie a blocului sanitar
10.12.2019 15:53

Buna ziua! La lotul nr.1 lipseste caietul de sarcini.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

16.12.2019 14:15

Executat

... afișează tot conținutul

Caietul de sarcini lot. nr.1
pentru Achiziție
11.12.2019 10:11

Caietul de sarcini atasat nu reflecta lucrarile de constructie a blocului sanitar. Rugam sa faceti modificari

... afișează tot conținutul

Răspuns:

11.12.2019 10:32

Multumesc, deja s-au facut!

... afișează tot conținutul

Termenul de publicare/depunere
pentru Achiziție
11.12.2019 11:14

Redactati termenul de publicare/depunere a ofertei in conformitate cu Legea 131/2015,minim 12 zile pentru Cererea ofertelor de preturi (Lucrari)

... afișează tot conținutul

Răspuns:

16.12.2019 14:15

Executat

... afișează tot conținutul

Cifra de afaceri
pentru Achiziție
17.12.2019 16:25

Conform cerintelor din anuntul de participare cifra medie de afaceri solicitata este de 6 mln lei. Va rugam sa corectati suma conform criteriilor impuse de Legea 131 din 03.07.2015 privind achiziţiile publice, art. 20 1' pentru fiecare lot in parte.

... afișează tot conținutul

Răspuns:

20.12.2019 11:11

Mersi

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
21.12.2019 12:16

Termenul de valabilitate a contractului?

... afișează tot conținutul

Răspuns:

23.12.2019 11:07

Eu nustiu cit de corect va fi, dar contractul vrem sa-l facem din anul 2020 si va fi valabil pina la 31.12.2020. Era necesar sa intiem procedura acum.

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
21.12.2019 12:18

Poate le publicati totusi toate intr-un lot, va fi mai corect

... afișează tot conținutul

Răspuns:

23.12.2019 11:07

Este vrio problema?

... afișează tot conținutul

Caiet de sarcini
pentru Achiziție
23.12.2019 11:06

Unele companii pot sa participe numai la un lot sau doua, insa obiectivul este unul, si poate sa fie la acest obiectiv 2 sau 3 contracte cu diferite firme in dependenta cine si cum va cistica dupa lot

... afișează tot conținutul

Răspuns:

30.12.2019 10:08

De acord, dar ar fi mai bine daca o firma va participa la toate loturile

... afișează tot conținutul

Participanți

Lucrari pentru amplasarea statiei de epurare si canalizare 744,328.00 MDL
09/01/2020 21:30
478,422.50 MDL
Ofertă refuzată
09/01/2020 16:27
482,417.28 MDL
Ofertă refuzată
10/01/2020 16:23
556,603.09 MDL
Ofertă refuzată
11/01/2020 13:34
620,539.63 MDL
Ofertă refuzată
Lucrari de reabilitare a retelelor de alimentare cu apa 442,705.00 MDL
12/01/2020 09:32
355,550.00 MDL
Ofertă refuzată
09/01/2020 16:20
414,388.73 MDL
Ofertă refuzată
11/01/2020 13:29
418,851.80 MDL
Ofertă refuzată
10/01/2020 16:11
438,918.08 MDL
Ofertă refuzată
09/01/2020 21:31
485,120.00 MDL
Ofertă refuzată
Lucrari de constructie a blocului sanitar 776,382.00 MDL
09/01/2020 21:30
635,824.17 MDL
Ofertă refuzată
12/01/2020 08:32
650,176.00 MDL
Ofertă refuzată
09/01/2020 16:23
683,471.83 MDL
Ofertă refuzată
10/01/2020 17:19
692,609.84 MDL
Ofertă refuzată
11/01/2020 13:32
730,160.28 MDL
Ofertă refuzată
10/01/2020 16:16
748,484.87 MDL
Ofertă refuzată